Dlaczego pracodawcy oferują więcej korzyści z telemedycyny

Korzyści z telemedycyny mają wiele zalet, tak długo jak pracują pracownicy

Korzyści z telemedycyny. CCO Prawa do użytku publicznego nie są wymagane

Wiele lat temu lekarze często stosowali telefony domowe do chorych lub rannych osób w społeczności. Jednak wraz z rozwojem dużych ośrodków medycznych pacjenci musieli podróżować tam, gdzie mogliby otrzymać pomoc medyczną. Pogotowie i opieka ambulatoryjna zostały stworzone w celu rozwiązania problemu opieki na żądanie. Jednak w bardziej nowoczesnym wieku technologia umożliwiła większej liczbie osób uzyskanie opieki zdrowotnej i wsparcia z domu poprzez telemedycynę.

Pojawienie się korzyści z telemedycyny

Telemedycyna ma swój początek w gorących liniach opieki pielęgniarskiej, które wymagają planów opieki zdrowotnej HMO w celu kontroli kosztów poprzez badanie pacjentów. Członkowie planu opieki zdrowotnej mają teraz możliwość pominięcia kosztownej podróży do ER poprzez po prostu podniesienie telefonu lub nawiązanie kontaktu z żywym lekarzem w dowolnym momencie za pośrednictwem systemów VOiP lub innego systemu komunikacji internetowej na żywo. W ciągu kilku minut, osoby mogą zobaczyć i porozmawiać z prawdziwym lekarzem, który może (w wielu przypadkach) zdiagnozować i zalecić plan leczenia, w tym wezwanie leków na receptę lub zamawianie testów laboratoryjnych.

Według National Business Group Health / Towers Watson - Annual Best Practices in Health Survey, do roku 2020 prawie wszystkie firmy oferujące grupowe plany opieki zdrowotnej będą oferować telemedycynę w ramach swojej oferty. Obecnie (2017), 56 procent firm, które współpracują z tą grupą, oferuje pracownikom telemedycynę, począwszy od opieki profilaktycznej po opiekę psychiatryczną .

Telemedycyna stała się kluczowym elementem projektowania świadczeń pracowniczych, dając pracownikom większy dostęp do pomocy medycznej z dowolnego miejsca, gdzie są podłączeni za pomocą smartfonów, laptopów i tabletów. Pracownicy często korzystają z przysługujących im świadczeń telemedycznych, aby poradzić sobie z drobnymi chorobami lub podczas leczenia powszechnych schorzeń, takich jak wysypki, oparzenia i skaleczenia.

Z tych powodów więcej pracodawców zaoferuje telemedycynę.

Zalety i wady świadczeń telemedycznych

Zdolność zasobów ludzkich do kierowania pracowników do podmiotów świadczących opiekę zdrowotną w celu wspierania odnowy biologicznej i natychmiastowej opieki nad chorymi lub urazami może mieć kluczowe znaczenie. Ale wiąże się to również z bardziej opłacalnym pod względem zarządzania korzyści dolarów. W większości przypadków telemedycyna ma pozytywne wyniki zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Istnieją również potencjalne negatywne skutki stosowania telemedycyny w przeciwieństwie do standardowych usług opieki zdrowotnej.

Niektóre z kluczowych zalet telemedycyny to:

Wygodny dostęp do opieki: Pracownicy mogą po prostu zalogować się do internetowego systemu komunikacji z dowolnego urządzenia lub zadzwonić pod bezpłatny numer infolinii, aby porozmawiać z lekarzem. Większość linii telemedycznych obejmuje także żywą pielęgniarkę, która może odpowiadać na pytania i określać naturę problemu zdrowotnego. Lekarz następnie rozmawia z członkiem planu, przeprowadza ocenę ich stanu zdrowia i obaw, objawów i może faktycznie przeprowadzić wizualny egzamin osoby poprzez wideokonferencje. Jeśli pojawi się potrzeba zdrowotna, lekarz może doradzić pacjentowi, gdzie uzyskać natychmiastową opiekę. Jeśli nie, np. W przypadku kataru, alergii, obrażeń o niskim ryzyku lub problemów ze zdrowiem psychicznym, lekarz może wezwać lekarstwa i podać instrukcje dotyczące opieki.

Opieka jest dostępna o każdej porze dnia i nocy, a także z miejsca, w którym przebywa członek planu, dzięki czemu mogą uzyskać dostęp do opieki na wakacjach lub w pracy.

Lepszy dostęp do usług opieki zdrowotnej: Szczególną korzyścią płynącą z telemedycyny jest możliwość korzystania z odpowiedniej opieki dla pracowników mieszkających w odległych regionach lub tych, w których gabinety lekarskie są ograniczone. Jest to szczególnie ważne, jeśli grupowy plan zdrowia nie ma wystarczającego udziału lub jeśli zmiany udziału w danym regionie. Dla tych, którzy mieszkają na obszarach wiejskich, w trudnym terenie lub w sytuacjach nagłych, gdy nie mogą dostać się do pobliskiego szpitala w celu opieki, lekarz telemedycyna może polecić członkowi planu, co zrobić, aby chronić swoje zdrowie, dopóki nie dostaną się do fizyczne biuro medyczne. Jest to również dobre rozwiązanie dla pracowników, którzy pracują przez wiele godzin lub nie mogą poświęcić czasu na pracę dla lekarzy, w tym tych z przewlekłymi schorzeniami.

Niewiele czasu oczekiwania na opiekę medyczną: poza opieką ratunkową większość konsumentów produktów ubezpieczenia zdrowotnego musi czekać tygodnie, a nawet miesiące, aby uzyskać opiekę. Często zdarza się to w przypadku specjalistów, a nawet w przypadku rutynowej opieki medycznej, takiej jak fizyczne czy szczepienia. Wiele osób po prostu nie ma cierpliwości ani zdolności, by tak długo czekać na rozmowę z lekarzem o pilnym problemie zdrowotnym. Spotkania telemedycyny mogą się zdarzyć natychmiastowo z pewnymi planami, które mogą mieć miejsce praktycznie. Lekarz może przejrzeć cyfrową kartę zdrowia pacjenta, aby skoordynować opiekę z lekarzem i zalecić jej kontynuację lub wcześniejszy kontakt z lekarzem. Może to być kwestia życia i śmierci w niektórych przypadkach, takich jak objawy raka, problemy z sercem i płucami.

Koszty opieki zdrowotnej są zmniejszone: w większości przypadków korzystanie z usług telemedycznych pomaga zmniejszyć koszty związane z korzystaniem z świadczeń ubezpieczeniowych. Średni koszt wirtualnej wizyty telemedycznej wynosi około 50 USD, natomiast wizyta u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej może kosztować od 800 USD, wizyta w ER kosztuje 650 USD. Jest to zgodne z danymi UnitedHealthcare z badania przeprowadzonego w 2016 roku. Oczywiście istnieje ogromna różnica w kosztach, ale także poziom opieki jest znacznie mniej zaangażowany. Ale dla konsumenta z częstymi obawami związanymi z opieką zdrowotną może to z czasem doprowadzić do znacznych oszczędności.

Możliwe negatywy telemedycyny

Po drugiej stronie telemedycyny jest kilka negatywów, których należy się uświadomić przed ich wykorzystaniem. Oto krótki opis:

Opóźnienie właściwej opieki medycznej: pomimo ostrzeżeń, czasami ludzie po prostu nie szukają opieki medycznej, dopóki nie jest za późno. Korzystanie z telemedycyny nie jest wystarczającym substytutem wizyty u lekarza, uzyskania odpowiednich badań laboratoryjnych i rozpoczęcia badania fizycznego. Potencjalnym negatywem dla telemedycyny jest to, że członek planu może nie wiedzieć, jak opisać swoje objawy wirtualnemu lekarzowi (który nie ma wcześniejszego związku lub wiedzy o pacjencie) i kończy się błędną diagnozą.

Nieużywane przez członków programu: Istnieje również wielu, którzy twierdzą, że pomimo korzyści płynących z telemedycyny regularne korzystanie z tej usługi jest bardzo niskie. Firma RAND Corporation opublikowała badanie w czasopiśmie Health Affairs, które pokazuje, że 88 procent wykorzystania telemedycyny następuje po nowym wykorzystaniu. Tylko 12 procent korzystania z telemedycyny jest przez regularnych użytkowników służby zdrowia, którzy zastępują wirtualną opiekę dla osobistej opieki ze swoimi lekarzami. To również wpływa na koszty telemedycyny. Jeśli członkowie nie korzystają z tych przywilejów zamiast opieki zastępczej i innych kosztownych wizyt, nie odnoszą korzyści pod względem kosztów.

Przygotowanie członków planu do skorzystania z korzyści telemedycznych

Podczas gdy pozytywy telemedycyny znacznie przewyższają negatywy, jedynym sposobem, w jaki pracownicy i pracodawcy mogą zrealizować jakiekolwiek prawdziwe korzyści, jest wykorzystanie ich z właściwych powodów. Błędem, który wielu z nich przynosi administratorom, jest założenie, że właśnie dlatego, że oferują telemedycynę, członkowie programu będą z entuzjazmem uczestniczyć. Rozwijając świadczenia telemedyczne, należy przekazać pracownikom wiele informacji na temat edukacji i szkoleń. Na przykład zespół HR będzie chciał podzielić się tym, jak uzyskać dostęp do aplikacji telemedycznej, gdzie znaleźć informacje o zgłaszaniu roszczeń, kiedy jest najlepszy czas na skorzystanie z tej usługi i co zrobić, gdy potrzebna jest natychmiastowa opieka. Pracownicy powinni zostać ostrzeżeni w pobliżu, aby zastąpić telemedycynę odpowiednią opieką w nagłych wypadkach lub zapewnioną przez ich regularnego lekarza pierwszego kontaktu.

Jak wskazano w powyższym badaniu, korzystanie z tej korzyści było głównie poprzez nowe wykorzystanie, czyli osoby, które w innym przypadku odwiedziłyby wizytę u lekarza lub mogły wypróbować domowe środki zaradcze. Ci, którzy nadal korzystają ze swoich regularnych korzyści i niechętnie korzystają z telemedycyny, mogą być zachęcani do tego w przypadku drobnych problemów zdrowotnych. Świetny czas na rozpoczęcie kampanii edukacyjnej związanej z korzystaniem z telemedycyny może odbywać się w sezonie zimowym i grypowym . Pracownicy z przewlekłymi problemami zdrowotnymi, cukrzycą scubas lub zarządzaniem bólem mogą również korzystać z telemedycyny. W niektórych przypadkach usługa telemedyczna może również zwiększyć inne rodzaje świadczeń, takich jak świadczenia na rzecz zdrowia psychicznego, odzyskiwanie uzależnień i wiele innych.

Co przynosi przyszłość telemedycyna?

Ponieważ coraz więcej konsumentów opieki zdrowotnej zwraca się do zasobów internetowych, aby dowiedzieć się więcej na temat swoich warunków zdrowotnych i tego, jak zachować zdrowie, korzystanie z telemedycyny może tylko zyskać na popularności. To ma sens z punktu widzenia wygody, aby móc porozmawiać z dostawcą usług medycznych w ciągu kilku minut, zamiast czekać tygodniami na spotkanie, a następnie poświęcić więcej czasu i pieniędzy na drogie testy medyczne. Istnieją nawet firmy, które oferują tanie usługi telemedyczne w miejsce innych wysokobudżetowych planów opieki zdrowotnej.

Od ustawy Affordable Care Act składki na opiekę zdrowotną wzrosły o prawie 99 procent, co oznacza, że ​​konsumenci opieki zdrowotnej szukają sposobów na zapewnienie swojej opieki medycznej. W przyszłości pracownicy będą najprawdopodobniej mieli większy dostęp do swoich danych dotyczących zdrowia, do których mają dostęp w każdej chwili, gdy chcą porozmawiać z wirtualnym lekarzem. Bardziej opłacalne i elastyczne plany prawdopodobnie dodadzą telemedycynę jako regularną ofertę, która zastąpi gorącą linię pielęgniarki i inne katalogi informacji o zdrowiu.

Dzięki postępom w uczeniu maszynowym i zarządzaniu danymi, ludzcy lekarze telemedycyny zostaną wkrótce zastąpieni komputerowymi awatarami, które zareagują na reakcje pacjentów, diagnozując i wydając plany leczenia w oparciu o ich katalogi danych dotyczących zdrowia. Dzięki temu telemedycyna będzie tak przydatna jak dostęp do aplikacji mobilnej i wprowadzanie cyfrowego odcisku palca w celu zainicjowania procesu. Dokumentacja zostanie zautomatyzowana do centrum opieki zdrowotnej i firm ubezpieczeniowych, aby jeszcze bardziej usprawnić opiekę.