Wznów umiejętności dla uczniów szkół średnich

Kiedy starasz się o pracę, pracodawcy chcą wiedzieć, jakie masz umiejętności, nawet jeśli nie masz płatnego doświadczenia zawodowego. Jakie umiejętności możesz dołączyć do swojego CV, jeśli jesteś uczniem szkoły średniej?

Oto przykłady różnych umiejętności, z których uczniowie mogą korzystać w swoich życiorysach, a także w listach motywacyjnych i rozmowach kwalifikacyjnych. Poniżej znajdują się wskazówki, jak uwzględnić te umiejętności w materiałach do pracy.

Rodzaje umiejętności Uczniowie szkół średnich mają

Twoje CV może obejmować umiejętności, których nauczyłeś się w szkole, w zajęciach pozalekcyjnych, w sporcie i wolontariacie. Na przykład, jeśli grałeś w piłkę nożną, piłkę nożną, koszykówkę lub inne sporty, masz umiejętności pracy zespołowej . Czy byłeś kapitanem? Masz umiejętności przywódcze .

Czy wziąłeś udział w zajęciach komputerowych lub nauczyłeś się korzystać z programów komputerowych? Masz umiejętności obsługi komputera. Prawie każdy ma pewien poziom umiejętności komunikacyjnych . Jeśli możesz prowadzić rozmowę, uczestniczyć w zajęciach lub pisać do szkoły, komunikujesz się.

Po udanym żonglowaniu osobistymi zajęciami i szkolnymi zajęciami, jesteś elastyczny i niezawodny. Pracowałeś nad projektem grupowym? Masz umiejętności współpracy. Czy opiekujesz się lub kosi trawnik sąsiada? Jesteś niezawodny i niezawodny.

5 najlepszych licealistów

Poniżej znajduje się pięć umiejętności, które prawie każdy uczeń szkoły średniej ma i prawie każdy pracodawca szuka.

1. Umiejętności komunikacyjne

Komunikacja to umiejętność, która odnosi się zarówno do przekazywania informacji innym, jak i do słuchania. Ta umiejętność obejmuje komunikację ustną i pisemną.

Każdy uczeń ma pewne doświadczenie w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych. Czy podałeś jakieś przemówienia lub prezentacje w klasie?

Następnie rozwinąłeś swoje umiejętności komunikacji ustnej. Czy podjąłeś jakieś kursy związane z pisaniem? Następnie rozwinęliście swoje umiejętności komunikacyjne.

Pracodawcy zawsze szukają pracowników z silnymi umiejętnościami komunikacji pisemnej i ustnej, dlatego należy podkreślić swoje doświadczenia w zakresie komunikacji.

2. Niezawodny / Odpowiedzialny

Pracodawcy szukają nastolatków, którzy są dojrzali i na których mogą polegać, aby pokazać się na czas i wykonać pracę. Podkreśl swoją odpowiedzialną naturę. Czy zdarzały się przypadki, kiedy otrzymałeś dodatkowe obowiązki (w pracy, szkole, a nawet sporcie) ze względu na swoją niezawodną osobowość? Dodaj ich przykłady do swojego podania o pracę.

3. Szybki uczeń

Pracodawcy zazwyczaj nie oczekują od uczniów szkół średnich, aby od razu wiedzieli, jakich umiejętności potrzebują do pracy. Oczekują jednak, że szybko zdobędziesz nowe umiejętności. Podkreślaj czasy z przeszłości, które z łatwością przyswoiłeś sobie z nową umiejętnością lub techniką.

4. Praca zespołowa

Wiele zajęć dla uczniów szkół średnich wiąże się z pracą w zespole, czy to w ramach kelnerów w restauracji, czy w charakterze współprowadzącego na obozie letnim. Uwzględnij w swoich życiorysach przykłady czasów, w których dobrze pracowałeś jako członek zespołu, na przykład zespół sportowy, klub lub grupa muzyczna.

5. Umiejętności technologiczne

Pracodawcy zawsze szukają pracowników, którzy są dobrzy w zakresie technologii, i na szczęście wielu uczniów szkół średnich ma ten zestaw umiejętności. Jeśli masz doświadczenie (zarówno w szkole, jak i w zajęciach pozalekcyjnych) pracujące nad konkretnymi programami komputerowymi lub inne działania związane z technologią, dołącz je. Jeśli masz dużo takich doświadczeń, możesz nawet utworzyć sekcję " Umiejętności technologiczne " w swoim CV.

Wznów przykłady umiejętności dla uczniów szkół średnich

Oto lista podstawowych umiejętności, które możesz uwzględnić podczas pisania CV.

A - E

F - M

N - Z

Zrób listę swoich umiejętności

Zrób listę tego, co zrobiłeś we wszystkich zajęciach szkolnych i pozaszkolnych, a także umiejętności, których się nauczyłeś lub wykorzystałeś w każdej z tych ról. Uwzględnij te, które są najbliżej tego, co firma szuka w swoim CV.

Na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę w sklepie detalicznym, menedżer ds. Rekrutacji będzie zainteresowany wiedzą, że jesteś niezawodny, niezawodny, dokładny oraz posiada umiejętności interpersonalne i komunikacyjne.

W przypadku pracy w niepełnym wymiarze godzin, w której harmonogram jest różny, trzeba być elastycznym i zdolnym do pracy w różnych godzinach.

Sprawdź ogłoszenie o pracy

Dobrym sposobem na znalezienie umiejętności potrzebnych do znalezienia pracy jest zapoznanie się z wymaganiami stanowiska wymienionymi w ogłoszeniu o pracy. W wielu przypadkach łatwo będzie określić umiejętności, które należy uwzględnić w pracy.

Na przykład, oto opis prac załogi McDonald's:

Szukamy ciężko pracujących, entuzjastycznych osób, które chcą być częścią zwycięskiego zespołu. Jeśli lubisz pracować z ludźmi i uwielbiasz uczyć się nowych rzeczy, chcemy cię poznać. Oferujemy elastyczne harmonogramy i możliwość rozwoju w naszych restauracjach.

Oto niektóre umiejętności potrzebne do pracy w Starbucks:

Domino's Pizza szuka:

Znajdziecie wymagane umiejętności i kwalifikacje wyszczególnione w ogłoszeniu o pracę dla większości zleceń wymienionych online. Jeśli nie ma ich na liście, przejrzyj wymagania dotyczące podobnych zadań, aby wygenerować listę odpowiednich umiejętności.

Więcej: Jak dopasować swoje kwalifikacje do pracy

Jak uwzględnić umiejętności w CV

Twoje CV może obejmować więcej niż płatne zatrudnienie, więc najlepszym sposobem na uwzględnienie Twoich umiejętności jest wylistowanie swoich akademickich, szkolnych i pozalekcyjnych zajęć w swoim CV. Podaj umiejętności, które posiadasz w opisie pozycji lub działania, lub w sekcji " Zainteresowania / umiejętności " u dołu CV. Na przykład:

Manatee High School Arts and Crafts Club , Manatee, Floryda
Wiceprezydent

Zainteresowania i umiejętności

Wznów porady dotyczące pisania

Oto porady dotyczące pisania CV dla uczniów szkół średnich, aby upewnić się, że umieściłeś wszystkie istotne umiejętności.

Możesz również uwzględnić niektóre swoje umiejętności i przykłady udowodnionych swoich umiejętności w swoim liście motywacyjnym .

Jak wspomnieć o swoich umiejętnościach

Być może nie będziesz w stanie wykorzystać wszystkich swoich umiejętności w swoim CV, ale zachowaj listę pięciu najważniejszych umiejętności związanych z pracą, o którą się starasz podczas rozmowy kwalifikacyjnej . Będziesz mógł o nich wspomnieć, gdy będziesz odpowiadać na pytania dotyczące wywiadu na temat tego, dlaczego kwalifikujesz się do tej pracy.

Spróbuj wykorzystać te umiejętności w rozmowie. Im bardziej zbliżasz się do wymagań stanowiska, tym większa szansa na zatrudnienie.

Listy umiejętności: Umiejętności zatrudnienia podane przez Job | Listy umiejętności do CV

Czytaj więcej: Przykłady życiorysu szkolnego | 10 najlepszych porad dla uczniów szkół średnich | Firmy, które wynajmują studentów HS