3 znaki, że nie radzisz sobie z ciśnieniem

Jak wiesz, że nie radzisz sobie z ciśnieniem?

W dzisiejszym świecie, w którym panuje wysokie ciśnienie, prawdopodobnie czujesz się tak, jakbyś był na linii każdego dnia. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej odczuwasz ciepło, które musisz produkować, wykonywać i uzyskiwać wyniki, lub inaczej ... więc robisz. Każda podejmowana decyzja, spotkanie, prezentacja, negocjacje lub promocja wydaje się mieć istotny wpływ na twoją karierę.

Wiele czynników przyczynia się do odczuwalnej presji w twoim życiu: niedawny krach gospodarczy, ostra walka o miejsca pracy, nadejście globalnej ekonomii, erozja stabilności zatrudnienia i nasilona konkurencja, by dostać się do najlepszych szkół wyższych, uniwersytetów i programów dla absolwentów .

Niebezpieczeństwo niepokoju ciśnieniowego

Istnieje wyraźne i obecne zagrożenie dla niepokoju związanego z ciśnieniem . Często ulega uogólnieniu na inne aspekty twojego życia. Ciągłe odczucie, które musisz wykonać, oraz podstawowe wątpliwości co do tego, czy możesz nadal produkować prowadzi do zestresowanych rozmów i relacji w domu.

Pod presją rodzice często wyładowują swój niepokój na swoich dzieciach, stawiając więcej wymagań, wyrażonych przez krótszy temperament. Często uczucia stają się tak nieopłacalne, że zaangażowani ludzie regularnie doświadczają konfliktów emocjonalnych .

Nagle czujesz się tak, jakbyś był oblężony z każdego frontu. Dane demograficzne pokazują, że ludzie pracują dłużej i że świat pracy staje się bardziej konkurencyjny, co prowadzi do zwiększonego niepokoju związanego z presją.

Ciśnienie wpływa na sukces myślowy

Ciśnienie negatywnie wpływa na twój sukces poznawczy. Istnieje wiele narzędzi, dzięki którym odniesiesz sukces.

U góry listy znajduje się ocena, proces decyzyjny, pamięć i uwaga.

Niezależnie od tego, czy dodajesz liczby, identyfikujesz odpowiednie dane, analizujesz informacje, czy oceniasz kandydata, nacisk wywiera na Ciebie negatywny wpływ. Doradca finansowy, pośrednik w obrocie nieruchomościami lub adwokat znajdujący się pod presją produkcji może zrobić krzywdę swoim klientom.

Oddziaływania od ciśnienia

Skąd wiesz, czy napór, który napotykasz, jest przyczyną wykolejenia? Oto trzy oznaki, że presja wpływa na twoje najlepsze umiejętności.

Wyobrażasz sobie tylko negatywne skutki. Kiedy napotykasz swoje momenty presji - ta wielka prezentacja, ten trudny klient (lub dziecko / małżonka) lub kluczowa rozmowa - twoja domyślna ocena poznawcza (jak postrzegasz nadchodzące wydarzenie) to zobaczenie wszystkich potencjalnie negatywnych rezultatów. Wyzwanie polega na tym, że zaczynasz wierzyć, że negatywne scenariusze są jedynymi możliwymi rezultatami.

Ten negatywny rodzaj oceny poznawczej, który wprowadza w błąd rzeczywistość sytuacji, jest znany psychologom jako zniekształcenie poznawcze. Dystorsję poznawczą można porównać do wirusa komputerowego, ponieważ spowoduje to awarię komponentu myślowego i przesłanie błędnych danych do innych komponentów wydajności.

Zniekształcenia poznawcze są tak silne, że często wywołują uczucie lęku, bezradności i depresji i / lub wywołują niepotrzebny gniew skierowany ku tym, których kochasz. Ludzie, którzy często są przytłoczeni stresem i lękiem, zazwyczaj ulegają zniekształconym stylom myślenia.

Zniekształcenia poznawcze są tymi wzorcami myślenia, które niepotrzebnie nasilają odczuwanie presji.

Te zniekształcenia mogą wypłynąć albo przed momentem presji, albo w momencie nacisku, ale w obu przypadkach ich szczególny rodzaj myślenia wykoleja cię.

Podkreślasz znaczenie swoich chwil nacisku. Powiększenie jest skrajną przesadą sytuacji, czyli innymi słowy, wyrwaniem góry z kretowiska. W pracy wezwanie do sprzedaży staje się "najważniejszym" wezwaniem w twojej karierze, a test, którego używa twoja córka lub syn jest "najważniejszym" testem ich życia.

Ponieważ ważność zwiększa nacisk, powiększenie w momencie nacisku z pewnością wzmaga myśli strachu i lęku, a także obawy o niepowodzenie vs powodzenie. Te życiowe skojarzenia ironicznie stają się tymi, które stymulują prawdziwy lęk i niepokój i powodują zmniejszenie pamięci roboczej.

Powiększenie często pojawia się w twoim myśleniu, kiedy jesteś zbyt przywiązany do wyniku.

Podkreślenie znaczenia testu lub zadania może zwiększyć Twój wysiłek, ale dodatkowe ciśnienie, które na siebie nakładasz, zwykle obniża twoją wydajność.

Na Uniwersytecie Stanforda grupa uczniów otrzymała test z wyjaśnieniem, że wyniki będą wykorzystywane przez wydział do lepszego ich poznania. Równa liczba uczniów otrzymała ten sam test, ale z przesłaniem, że wyniki będą ważne w ocenie ich przyszłości naukowej i planowania kursu.

Nie jest zaskakujące, że grupa, której powiedziano, że wyniki testu były ważne dla ich przyszłości, testowała znacznie poniżej innej grupy.

Traktujesz każdą stresującą chwilę jako moment nacisku. Najlepiej sprzedająca się książka New York Timesa "Performing Under Pressure" określa momenty presji jako "stresujące momenty, które mają znaczenie". Momenty ciśnienia mają trzy cechy:

Kiedy wszystkie trzy są na miejscu, jest to moment nacisku. W takiej sytuacji należy skierować wszystkie zasoby, aby zapewnić jak najlepszy wynik.

Niemożność odróżnienia nacisku od stresu nieuchronnie będzie miała tragiczne konsekwencje.

Każda stresująca sytuacja - dłuższe spotkanie, niż się spodziewaliśmy, kolega, który pozwala ci na obniżenie wyników - może zacząć odczuwać presję, gdy w rzeczywistości jest to niewielka niedogodność, która naprawdę nie ma wpływu na powodzenie Twojego dnia. Zaczynasz czuć, że zawsze jesteś "pod bronią", którą zawsze musisz produkować, a zaczynasz rozwijać niepokój o ciśnienie.

W pracy, gdy wszystko wydaje się być bardzo ważne, ironicznie nasila i wywołuje przykre uczucia. Kiedy mylić codzienne stresujące sytuacje w momentach presji, reagujesz fizycznie, umysłowo i behawioralnie w sposób nieproporcjonalny do okoliczności.

Niebezpieczeństwo polega na ciągłym myleniu stresu, który prowadzi do utraty zdolności do jasnego myślenia. Błędna diagnoza stresu jako ciśnienia zmniejsza niepotrzebnie twoje umiejętności.

Jak wykonać pod ciśnieniem

Pierwszym krokiem do radzenia sobie z presją w swoim życiu jest uświadomienie sobie scenariuszy, kiedy pozwalasz momentom presji na wykolejenie swoich najlepszych umiejętności. Następnie bardziej proaktywnie zbliż się do chwil presji.

W badaniu 12 000 osób eksperci ds. Szkoleń i działania w Instytucie Zdrowia i Potencjału Ludzkiego (IHHP) dowiedzieli się, że większość ludzi stosuje przypadkowe podejście do radzenia sobie z presją, podczas gdy 10% najlepszych wykonawców ma plan wykorzystania strategii opartych na nauce. pod presją.

Oto trzy rozwiązania ciśnieniowe, których możesz użyć, aby być najlepszymi, gdy są najważniejsze:

Więcej informacji o tych trzech strategiach i 19 innych rozwiązaniach ciśnieniowych można znaleźć w książce " Wykonywanie pod presją: nauka robienia najlepiej, gdy jest to najważniejsze " . Podobnie jak 10% najlepszych wykonawców w badaniu IHHP, jeśli rozpoznasz oznaki, że nie jesteś w najlepszej formie w swoich chwilach nacisku i masz strategie, które pozwolą Ci osiągnąć większą skuteczność, osiągniesz najlepsze wyniki, gdy będziesz ich najbardziej potrzebować.

Sugerowane czytanie