Czym jest sala laktacyjna?

Pytanie: Co to jest sala laktacyjna?

Odpowiedź:

Pokój laktacyjny w najprostszej postaci to prywatna przestrzeń, w której matka karmiąca może wydalać mleko dla swojego dziecka. W niektórych firmach nowe matki używają swoich prywatnych gabinetów jako pomieszczeń dla kobiet w okresie laktacji i albo zamykają swoje drzwi, albo umieszczają znaki prywatności, aby nikt nie wchodził do pokoju, podczas gdy piersi kobiety były odsłonięte. W innych pracodawca tworzy oddzielną przestrzeń, w której nowe matki mogą pompować mleko z piersi na osobności.

Może to wynikać z dominacji gospodarstw kabinowych wśród pracowników pracodawcy lub po prostu dla wygody pracowników.

Zgodnie z prawem amerykańskim pracodawcy muszą zapewnić pokój laktacyjny dla nowej matki, która będzie używać do pompowania mleka matki. Łazienka nie nadaje się do tego celu, ponieważ nie byłoby higieniczne, by wypuszczać mleko obok toalet i wszystkich zawartych w nich zarazków. Ponadto stacja laktacyjna musi być prywatna i chroniona przed innymi pracownikami lub ogółem społeczeństwa.

Dodatkowo, pracodawcy muszą dać matkom karmiącym piersią odpowiednie przerwy od dnia pracy, aby udać się do pokoju laktacji i poświęcić czas potrzebny na pompowanie mleka. Zwykle nowa mama wracająca do pracy z niemowlakiem w domu musi dwa lub trzy razy wypijać pokarm z piersi w ciągu każdej ośmiogodzinnej pory dnia. W miarę, jak Twoje dziecko się starzeje i zaczyna jeść solidne jedzenie, najprawdopodobniej wypompuje mniej mleka i będzie w stanie wydłużyć czas między sesjami pompowania.

Aby pomóc matkom karmiącym można zapewnić wsparcie poprzez literaturę w tym pokoju lub jeszcze lepszy bezpośredni dostęp do Międzynarodowego Zarządu Certyfikowanego Konsultanta Laktacyjnego (IBCLC), który jest dyplomowanym specjalistą w dziedzinie zdrowia specjalizującym się w karmieniu piersią. Mogli odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące karmienia piersią, jakie może mieć nowa mama karmiąca, a nawet porozmawiać z kimś w ciąży.

Pokój dla laktacji powinien zawierać wygodne krzesło, na którym mogłaby usiąść matka karmiąca oraz płaską powierzchnię, na której można umieścić laktator. Chociaż nie jest to wymagane przez prawo, pracodawcy mogą również rozważyć zapewnienie gniazdka elektrycznego, laktatora, zlewu, małej lodówki do przechowywania mleka z piersi i dekoracji wewnętrznych, które tworzą zrelaksowane środowisko, w którym karmiące mam muszą spuszczać mleko i doświadczać produktywności , pełna sesja pompowania .

Jeśli liczba matek karmiących jest duża, można sporządzić harmonogram, aby nikt nie próbował uzyskać dostępu do pokoju w tym samym czasie. W pokoju można umieścić białą tablicę, można utworzyć prywatny kalendarz internetowy lub użyć aliasu e-mail, na wypadek gdyby ktoś musiał poinformować innych o ich zmieniających się potrzebach związanych z pompowaniem.

Jeśli pracujesz dla pracodawcy zatrudniającego więcej niż 50 pracowników, zgodnie z prawem masz prawo dostępu do pokoju laktacyjnego, jeśli karmisz piersią dziecko. Być może jesteś pierwszą kobietą, która urodziła, odkąd prawo zmieniło się wymagając pokoju laktacji. Możesz być cudowną siłą zmian, podnosząc kwestię w pozytywny sposób i pomagając swojemu pracodawcy stworzyć pokój laktacyjny, który służy potrzebom pracodawcy, pracownika i niemowląt - zarówno twoich, jak i tych, które dopiero się rodzą.