7 Rezolucje mające na celu pomóc pracującym matkom poprawić ich kołysanie w życiu zawodowym

Kołysanie w życiu zawodowym to nowy ruch robiących matek. Czy to nie brzmi lepiej niż trudny balans ? Tak, to działa. Aby pomóc Ci zadzwonić w nowym roku, sprawdź te dziesięć postanowień noworocznych, które poprawią Twoją kołyskę.

Zaangażuj się w nastawienie Sway Work-Life

Kołysanka życia w życiu zawodowym jest aktem kołysania się pomiędzy życiem osobistym i zawodowym. Różnica między równoważeniem a kołysaniem polega na tym, że słowo "równowaga" może powodować blokadę mentalną , jak uczucie "niezrównoważonego".

Kołysanie jest aktem bycia bardziej płynnym, celowym i płynącym z prądem. Sway jest również dokładniejszym odzwierciedleniem tego, co faktycznie robią wszystkie pracujące mamy.

Wchodzenie w kołyszący się umysł to uznanie, kiedy zaczynasz odchodzić od pracy i do swojego osobistego życia i na odwrót. Przyjmij, że zakłócenia spowodują kołysanie i będą z nim w porządku. W końcu jest to częścią płynięcia z prądem. Kiedy zaakceptujesz te przerwy i kołysanie, spowoduje to mniejszą frustrację. Przestań też używać słowa "saldo" i użyj słowa "sway", aby opisać, w jaki sposób zarządzasz swoim życiem.

Poświęć czas na refleksję nad całą pracą, którą wykonałeś

Wiesz, że ciężko pracujesz i osiągasz tak wiele. Ale czy poświęciłeś czas na zastanowienie się nad całą pracą, którą wykonujesz, szczególnie nad swoimi osiągnięciami, zarówno dużymi, jak i małymi? To nie ma na celu cię wyczerpać. To jest dla ciebie, abyś zdał sobie sprawę z tego, do czego jesteś zdolny. Jesteś imponującą pracującą mamą o tak dużym potencjale!

Napisz o swoich osobistych i zawodowych osiągnięciach. Jeśli jesteś zakłopotany, wyczyść swoją pracę i osobistą pocztę e-mail. Czytaj w swoim kanale Facebook lub Instagram. Co udało Ci się przypiąć? Wreszcie, zapoznaj się z oceną wydajności, którą, mam nadzieję, otrzymasz pod koniec roku lub być może kwartalnie.

Następnie, aby utrzymać tempo, idź kupić dziennik i odzwierciedlaj co kwartał lub co miesiąc wszystkie prace, które wykonujesz.

Popełnienie planu samopomocy

Jeśli w ubiegłym roku nie dbałeś o siebie, po prostu to zignoruj. Czas skoncentrować się na pozytywach i ulepszyć swój plan samopomocy. Pierwszym krokiem jest stworzenie planu, a następnie zaznaczenie go w kalendarzu.

Zrób listę rzeczy, które chciałbyś robić każdego miesiąca. Następnie zarezerwuj te rzeczy z góry. Możesz również zaplanować proste rzeczy, takie jak w każdą niedzielę wieczorem, rozpoczynasz swój tydzień od gorącej kąpieli z ulubioną solą do kąpieli. Ćwiczenie samoobsługi jest łatwiejsze, gdy masz plan do naśladowania.

Kup tracker aktywności, aby monitorować swój sen i ćwiczenia

Dwie rzeczy, które sprawiają, że czujesz się lepiej, to ćwiczenia i spokojny sen. Niestety pracujące matki mogą mieć niewiele z nich. Aby być odpowiedzialnym, użyj narzędzia do śledzenia aktywności, aby monitorować, jak dobrze śpisz i ile masz ćwiczeń.

Posiadanie trackera może zrobić więcej, niż tylko utrzymać twoje zdrowie. Możesz również rzucić wyzwanie znajomym, aby zrobili to samo. Dzieją się wielkie rzeczy, gdy łączysz się z ludźmi, aby stać się zdrowym!

Wzmocnij swój system wsparcia

Twój system wsparcia składa się z osób w twoim życiu, które mogą ci pomóc zawodowo lub osobiście.

Jak dobry jest teraz twój system wsparcia? Czy są jakieś obszary, w których uważasz, że to trochę za tydzień. Podejmij decyzję, by wzmocnić swoje plemię.

Czy brakuje ci niezawodnej opiekunki? Rozpocznij wyszukiwanie kogoś, prosząc lokalnych znajomych, z których korzystają. Zapytaj swojego opiekuna, czy może polecić kogokolwiek. Sporządź listę pytań i wywiady z ludźmi, aż poczujesz, że znalazłeś odpowiednie dopasowanie.

Czy potrzebujesz mentora w pracy lub trenera, który pomoże ci w pracy / życiu? Posiadanie wskazówek pomaga rozwiązywać problemy, które w przeciwnym razie mogą zająć więcej czasu. Mentor lub trener może sprawić, że będziesz najlepszą pracującą mamą, jeśli możesz sprostać wyzwaniu.

Po ustaleniu, gdzie twój system może skorzystać z pracy, przygotuj plan, aby go wzmocnić do końca roku.

Koloruj swój kalendarz

Oczywiście masz kalendarz.

Jak inaczej zachowujesz porządek! Spraw, aby ten rok był łatwiejszy do zarządzania dzięki kodowaniu kolorami. Niezależnie od tego, czy korzystasz z kalendarza online, papieru lub tablicy, możesz zobowiązać się do jej pokolorowania.

Kolor nie tylko ułatwia czytanie, ale także może wywoływać pozytywne emocje. Każda osoba w twojej rodzinie mogła mieć kolor. Jeśli to tylko Ty i Twój małżonek, śledzicie wydarzenia związane z kodami kolorystycznymi. Na przykład dla wszystkich zdarzeń związanych z samoobsługą spraw, aby stały się ulubionym kolorem. Kiedy patrzysz na swój kalendarz i widzisz ten kolor, spowoduje to szczęście.

Zacznij konfigurować cele osobiste i profesjonalne

Czy czujesz, że twoje życie czegoś brakuje? To jest rok, aby to zmienić. Aby dokonać zmian, musisz stworzyć plan, ustalić cele i je zapisać . Użyj systemu SMART, aby stworzyć swoje cele. Akronim ma kilka różnych znaczeń, więc oto przykład: Specyficzny, Mierzalny, Osiągalny, Realistyczny i Czasowy.

Gdy masz już zaplanowane cele na każdy miesiąc lub kwartał biznesowy, musisz mieć przypominania wizualne, takie jak karteczki samoprzylepne lub tablicę z przypiętymi do niej przedmiotami. Możesz spędzić sylwestra tworząc tablicę do wizji, w którą możesz się wpatrywać każdego ranka, kiedy się obudzisz.

Twoje życie nie musi pozostać w stagnacji tylko dlatego, że zajmujesz się wszystkimi innymi. Rezolucje to sposób na wprowadzenie zmian. Jeśli chcesz poprawić swoją kołysankę pracy / życia, każda z tych rezolucji może Ci pomóc. Mam nadzieję, że sprawili, że poczuliście nadzieję, że można się kołysać podobnie jak reszta z nas!