7 szybkich porad dotyczących czyszczenia i oczyszczania biura w tym tygodniu

Zajmie to tylko kilka minut każdego dnia, aby uzyskać czyste biuro

Od sprzątania kuchni po oczyszczanie ścieżki w pokoju zabaw, pracujące matki zawsze coś organizują. Jednak nasze biura to nasze prywatne przestrzenie. Tutaj możemy się zrelaksować i zdezorganizować. Jest to przestrzeń, która nie kończy się śladami złotych rybek na dywanie lub małych zabawek przyklejonych pod poduszkami siedzenia.

Dlaczego więc zachować to w czystości? Twoja praca jest zakłócona przez bałagan! A decluttering to nie jest tak trudne, jak myślisz.

Czyść i sprzątaj swoje biuro małymi krokami przez pięć dni, aby nie było przytłaczające. Oto jak to zrobić.

Oczyść, posortuj i wyczyść swoją przestrzeń

Chwyć pojemnik na śmieci i pojemnik na śmieci i zacznij przeczyszczać . To najlepsza część! Celem jest oczyszczenie się z tego bałaganu, aby zrobić miejsce dla wielu dobrych rzeczy, które nadejdą. Umieść rzeczy, które muszą być przechowywane w pudełku lub rogu biura. Należy pamiętać, że papierkowa robota w koszu musi zostać rozdrobniona lub nie.

Aby ułatwić porządkowanie, zminimalizuj efekty osobiste w biurze, ponieważ są one również niezbędne do zachowania czystości.

Na końcu biurko lub miejsce pracy powinno być czyste. Wykonaj szybkie czyszczenie i odkurzenie, a następnie wróć do swojej pracy.

Znajdź dom dla wszystkiego

W następnym zaplanowanym terminie, aby oczyścić swoje biuro, musisz znaleźć dom dla wszystkich swoich rzeczy.

Aby uniknąć bałaganu w przyszłości, wszystko w biurze musi mieć dom. Po użyciu przedmiotu jest to wspaniałe miejsce, w którym będziesz chciał go odłożyć.

Bałagan dzieje się, gdy rzeczy nie mają domu. Najlepszym momentem na znalezienie domu dla rzeczy jest wtedy, gdy twoja przestrzeń jest czysta i pusta. Będziesz mieć oko na to, co twoja przestrzeń jest w stanie utrzymać.

Opracuj system składania wniosków

Czas poradzić sobie z tym stosem papierów, które umieściłeś w tym pudełku w rogu.

Jeśli twój system składa się z podrzucania notatek lub poczty w stosie na twoim biurku, musisz zorganizować swoje biuro. Zacznij od pobrania folderów z szafy zasilającej. Uporządkuj je według przedmiotu, daty lub typu dokumentu w szafce na pliki. Za każdym razem, gdy na biurku pojawi się kartka papieru, wyrzuć ją lub zrób. Zmuszaj się, aby wstać z biurka lub otworzyć szufladę i złożyć każdy papier na właściwe miejsce.

Wyczyść swój zbiór wizytówek

Czy znalazłeś mnóstwo wizytówek, gdy oczyściłeś swoją przestrzeń roboczą lub papiery z zapisanymi na nich numerami telefonów? Chwyć telefon i wyszukaj nową aplikację. Istnieje wiele aplikacji, które mogą skanować wizytówki i przesyłać informacje do smartfonu, takie jak Evernote lub ScanBizCards.

Odłóż trochę czasu, w zależności od tego, ile kart musisz zeskanować, aby mieć pewność, że wszystkie dane zostaną bezpiecznie przeniesione przed recyklingiem twoich kart. Idąc dalej za każdym razem, gdy otrzymasz nowy kontakt lub wizytówkę, zeskanuj go.

Uporządkuj dokumenty w swoim komputerze

Musisz być w stanie znaleźć informacje dla swojego szefa lub klienta w odpowiednim czasie. Organizacja plików komputerowych jest równie ważna jak pliki papierowe.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w arkuszach kalkulacyjnych, w programie Microsoft Word lub w innych programach, organizuj dokumenty komputerowe zgodnie z datą, tematem lub kategorią.

Zanim zaczniesz przenosić dokumenty, wypisz hierarchię organizacyjną, która sprawdzi się w Twoich dokumentach, co ułatwi Ci pracę. Następnie zacznij przenosić dokumenty w trakcie podróży.

Po przejściu przez dokumenty nie pozwól, aby zmarnować. Pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową plików na zewnętrznym dysku twardym lub pendrive, aby uniknąć utraty pracy, jeśli system komputerowy ulegnie awarii.

Regularnie aktualizuj papierkową robotę

Gdy Twoja szuflada jest tak napchana, że ​​nie możesz jej zamknąć, nadszedł czas, aby zmniejszyć bałagan, usuwając nieaktualne dokumenty. Zaplanuj konkretną godzinę w tygodniu, aby podsumować swoją dokumentację . Unikaj rzucania całymi plikami. Zamiast tego pozbądź się tylko przestarzałych materiałów, takich jak pliki dla klientów, którzy nie korzystali z twoich usług od dwóch lat. Skondensuj większe pliki i zachowaj tylko najbardziej potrzebne aktualne elementy.

Organizuj swoje biuro co tydzień

Zagracone biuro jest drogą do nieefektywnego życia zawodowego. Zarezerwuj 15 minut po obiedzie, aby uporządkować rzeczy. Plikuj niezbędne papiery, skanuj wizytówki, organizuj pliki komputerowe i arkusze kalkulacyjne i wkładaj przedmioty z powrotem do domu.

Gdy pozbędziesz się osobistej przestrzeni w pracy, poczujesz niesamowicie podekscytowany. Poczujesz się lżejszy i ta pozytywna energia przejdzie na innych. Unikaj powrotu do starego stylu, czyniąc cotygodniowe porządki. Twoje biuro zacznie być tak zorganizowane, że przez te 15 minut masz zaplanowany porządek, możesz zrobić jogę lub medytować, aby oczyścić umysł! Widzieć? Dobre rzeczy dzieją się, gdy oczyszczasz i oczyszczasz.