Strategie dla kobiet do negocjowania wyższego wynagrodzenia

Wskazówki, jak uzyskać lepszą ofertę pracy

Negocjowanie wynagrodzenia nie jest łatwe i może być szczególnie trudne dla kobiet. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety rzadziej prosi o więcej pieniędzy, gdy oferują im pracę i częściej pozostają w nisko płatnej pracy. Przyczyny są różne, ale niektóre z nich wymagają dyskomfortu w rozmowach o wynagrodzenie i wahają się prosić o więcej.

Różnica w wynagrodzeniu dla kobiet i mężczyzn

Fakt, że kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, komplikuje sytuację płacową.

Nie chodzi tylko o to, że mężczyźni zarabiają więcej, a kobiety zarabiają 74 centy za każdego dolara, który zarabia mężczyzna. Raport Payscale dotyczący "Różnicy w wynagrodzeniu dla kobiet i mężczyzn" wskazuje na znaczące różnice między zarobkami mężczyzn i kobiet w oparciu o szereg czynników.

Jedynym czasem, w którym nie ma różnicy między kobietami i mężczyznami, jest porównanie samotnych mężczyzn i kobiet bezdzietnych. Po tym, pole gry nie jest równe. Jen Hubley Luckwaldt, redaktor blogu Payscale o karierze News mówi: "Dane pokazują, że kobiety płacą karę za małżeństwo i posiadanie dzieci - nawet jeśli nigdy nie traktują rodziny jako priorytetowej . Jedyny czas, kiedy różnica w wynagrodzeniu wynosi 0,0 procent, to porównanie samotnych, bezdzietnych mężczyzn i kobiet, z tymi samymi zawodami i doświadczeniem, którzy nigdy nie traktują osobistych priorytetów nad profesjonalistami. Oznacza to, że różnica w wynagrodzeniu wynika przynajmniej częściowo z nieświadomego uprzedzenia. Nawet jeśli mają takie same zadania jak mężczyźni i pracują tak samo ciężko, jak ich koledzy, kobiety z rodzinami są postrzegane jako mniej oddane i cierpią z powodu zawodowych konsekwencji. "

Biorąc pod uwagę, że nie zaczynacie na równych warunkach, ważne jest, aby móc negocjować pakiet odszkodowań. Nie musi nawet równać się z twoją płcią. To kwestia zarabiania, ile jesteś warta na dzisiejszym rynku pracy.

Jeśli nie czujesz się komfortowo mówiąc o wynagrodzeniu, to nie tylko ty

Jeśli dyskutujesz o tym, co zarobiłeś - i co spodziewasz się zarobić - sprawiasz, że czujesz się niekomfortowo, nie jesteś sam.

Z ankiety przeprowadzonej przez Glassdoor wynika, że 60 procent kobiet i 48 procent mężczyzn uważa, że ​​pytania historyczne dotyczące płac nie powinny być zadawane. Kobiety są również mniej skłonne do wynegocjowania wynagrodzenia, dwie na trzy kobiety (68 procent) nie negocjują wynagrodzenia w porównaniu z około 52 procentami mężczyzn.

Kiedy (i kiedy nie) negocjować wynagrodzenie

Niektórzy eksperci uważają, że powinieneś zawsze negocjować wynagrodzenie i prosić o więcej pieniędzy . Jednak zanim to zrobisz, dobrze jest zbadać pracę i pracodawcę, aby mieć pewność, że pakiet wynagrodzenia jest do negocjacji. Istnieją pewne pozycje, w których stawka wynagrodzenia jest ustalana z góry. Na plusie nie będzie dyskryminacji ze względu na płeć, ponieważ wszyscy płacą tak samo. Z drugiej strony, to, co otrzymujesz, jest tym, co otrzymasz.

Niektóre z ofert pracy, które mają zazwyczaj stałą stawkę wynagrodzenia, obejmują:

Gdy podnosicie się po szczeblach kariery zawodowej, a wynagrodzenie staje się bardziej konkurencyjne, różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn staje się coraz ważniejsza.

Payscale donosi, że płaca dla kobiet wynosi 49 000 $ w wieku 35-40 lat, a płaca dla mężczyzn wynosi 75 000 $ w wieku 50-55 lat. Największa różnica w wynagrodzeniach dotyczy kadry kierowniczej, w której kobiety zarabiają o 32,8 procent mniej niż mężczyźni.

Wiele stanowisk pracy w zawodzie pośredniej lub zaawansowanej ma negocjowane wynagrodzenie. Rekompensata może stanowić część przedziału wynagrodzenia o niskim, średnim i wysokim pułapie lub może być wypłacana selektywnie w oparciu o kwalifikacje kandydata, czyli wtedy, gdy płeć staje się czynnikiem.

Kobiety są bardziej skłonne do płacenia na niższym końcu skali, ponieważ zaczynają od niższej ceny. Ponieważ obecnie zarabiasz mniej, możesz otrzymać mniej. Może to spowodować znaczną utratę odszkodowania w trakcie kariery zawodowej.

Jak ustalić, czy oferta pracy jest do negocjacji

Najlepszym sposobem ustalenia, czy oferta pracy jest zbywalna, jest przeprowadzenie jak największej ilości badań w pracy i firmie, jak tylko możesz.

Nie musisz od razu mówić "tak". Poproś o trochę czasu na rozważenie, a następnie zebranie jak największej ilości danych. Korzystaj z witryn takich jak Payscale i Glassdoor, aby sprawdzić, jakie są twoje i twoje zadania.

Jeśli znasz kogoś w firmie, zapytaj, czy byłby w stanie pomóc ci rozważyć ofertę. Możesz również zapytać, czy są w stanie dać ci wgląd w zasady i praktyki firmy w zakresie odszkodowań.

Kiedy negocjować ofertę licznika

Jeśli jesteś absolutnie zachwycony ofertą pracy, możesz ją zaakceptować od razu. Możesz też poświęcić trochę więcej czasu. Uważnie przeanalizuj ofertę , porównując ją z aktualnym stanowiskiem, perspektywami przyszłego pracodawcy i innymi zadaniami, o które się ubiegałeś. Rozważ korzyści, dodatki, plan emerytalny, opcje na akcje i inne dodatki przed rozpoczęciem negocjacji. Oto kilka korzyści dla pracowników, które możesz negocjować .

Jeśli wszystko wydaje się idealne, nie musisz prosić o więcej pieniędzy tylko dlatego, że możesz. Pamiętaj, że ta praca, jeśli ją zaakceptujesz, stanowi podstawę twoich przyszłych zarobków, więc uważnie rozważ, czy przed zaakceptowaniem przyjąć ofertę kontroferty .

Porady dla kobiet za prośbę o więcej pieniędzy

Wiesz, ile chcesz zarobić. Zanim nawet pomyślisz o negocjowaniu wynagrodzenia, ważne jest, aby wiedzieć, ile możesz zarobić w następnej pracy. Jeśli oferta nie jest blisko, nie musisz jej brać. Jeśli na przykład spodziewałeś się 60 000 $, a oferta wynosi 40 000 $, prawdopodobnie jest to zbyt duży zasięg. Przemyśl swoje oczekiwania i zdaj sobie sprawę, że to nie jest praca dla ciebie. Oto jak określić, jaki zakres wynagrodzeń powinieneś szukać .

Wiedz, że można zaakceptować. Możesz nie czuć się dobrze prosząc o więcej pieniędzy, ale to nie znaczy, że nie jest w porządku zapytać. Lepiej zadać to pytanie niż zastanawiać się, czy mógłbyś wynegocjować lepszą ofertę. Na przykład kandydatowi zaproponowano jej wspaniały pakiet dla swojego wymarzonego pracodawcy. Mimo że skorzystałaby z pierwszej oferty, zapytała, czy jest jakaś elastyczność. Firma zaoferowała jej więcej wynagrodzenia podstawowego i premię. Gdyby nie zapytała, nie wiedziałaby, że jest miejsce na lepszą ofertę.

Bądź świadomy różnic między płciami. Poświęcenie czasu na zbieranie pensji pomoże ci dowiedzieć się, czy jest to rola, w której kobiety tradycyjnie otrzymują niższe wynagrodzenie. Jeśli tak, może być szansa na więcej. Bądź kreatywny, gdy przeciwdziałasz, jeśli podstawowa pensja nie podlega negocjacjom, być może premie, korzyści lub zobowiązanie do przyszłego podwyższenia mogą być.

Zdobądź menedżera ds. Zatrudnienia po twojej stronie. Menedżer ds. Rekrutacji może być Twoim orędownikiem lepszej oferty. Jeśli on naprawdę chce cię zatrudnić, może przepchnąć zasoby ludzkie lub kierownictwo, aby uzyskać więcej. Jednym ze sposobów podejścia do tego jest powiedzenie czegoś w stylu: "Byłbym zachwycony stanowiskiem, ale czy istnieje jakakolwiek swoboda w pakiecie odszkodowawczym?" W ten sposób nie pytasz o więcej, po prostu pytasz.

Bądź poinformowany i przygotowany do robienia tego. Omawiając ofertę pracy z pracodawcą, przygotuj się na wyjaśnienie, dlaczego jesteś wart wyższego wynagrodzenia . Możesz udostępnić zebrane dane, przypomnieć menedżerowi ds. Rekrutacji o swoich danych uwierzytelniających i powtórzyć, że możesz pomóc organizacji osiągnąć sukces.

Bądź ostrożny, co mówisz. Istnieją dobre sposoby - i nie tak dobre sposoby - aby poprosić o więcej pieniędzy. Jest kilka rzeczy, których powinieneś unikać mówiąc, że negocjujesz pensję, ponieważ nie pomogą ci w tym przypadku.

Zachowaj to pozytywnie. Kiedy oferta pracy jest znacznie niższa niż zakładałeś, zachowaj wszelkie negatywne myśli, które możesz mieć do siebie. Nie żądaj więcej pieniędzy. Nawet jeśli go zdobędziesz, może to spowodować ciężkie uczucia. Jeśli jest tak niska, że ​​wiesz, że jej nie weźmiesz, możesz powiedzieć, że oferta nie była zgodna z oczekiwaniami. Podziękuj pracodawcy za ofertę i idź dalej.

Wiedz, że nie musisz podejmować pracy. Jeśli nie ma możliwości, aby Państwo i organizacja mogli dojść do porozumienia w rozsądnym pakiecie odszkodowawczym, który jest korzystny zarówno dla Ciebie, jak i dla firmy, jeśli oferta kontratkowa nie pomoże wypełnić luki, możesz grzecznie odrzucić ofertę i kontynuować poszukiwania pracy.

Klucz do sukcesu negocjacji wynagrodzeń

Nawet jeśli negocjowanie wynagrodzenia nie jest łatwe, im lepiej jesteś poinformowany, im więcej badań i więcej zbierzesz danych, tym lepiej będziesz w stanie skutecznie negocjować ofertę pracy. Jeśli chcesz zapytać, możesz uzyskać wyższą pensję.

Pamiętaj, że jeśli zwiększysz wynagrodzenie za tę pracę, zwiększysz także swój potencjalny zysk.

Przeczytaj więcej: 10 rzeczy do wzięcia pod uwagę zanim odezwiesz się do oferty pracy Wskazówki dotyczące akceptacji oferty pracy