Lista kontrolna formularzy zwrotu do pracy

Poczuj się kompetentnie wracając do pracy, podążając za tą listą

Kiedy kończysz urlop macierzyński , ostatnią rzeczą, o którą powinieneś się martwić, są formularze "powrotu do pracy". Zamiast tego, będziesz chciał skupić swoją uwagę na potrzebach dziecka w zakresie opieki nad dzieckiem i zastanowienia się, jak wykonać swoją pracę teraz, gdy jesteś mamą. Spraw, aby te duże zadania stały się Twoim priorytetem.

Skorzystaj z tej listy kontrolnej, aby wrócić do formularzy roboczych, aby upewnić się, że wszystkie twoje dokumenty są pod kontrolą. Możesz nie potrzebować każdego formularza powrotu do pracy na tej liście, w zależności od twojej sytuacji, ale to dobry punkt wyjścia. Następnie korzystaj z ostatnich chwil urlopu macierzyńskiego z dzieckiem i przygotuj się na nowe życie jako pracująca mama. (Nie przejmuj się, od tego czasu robi się lepiej.)

 • 01 Twój list powrotu do pracy

  Zacznijmy od wielkiego kahuna powrotu do formy pracy, który jest listem, który wyślesz swojemu pracodawcy, ogłaszając, że jesteś gotowy do wznowienia swojej pracy. Nie każda organizacja będzie potrzebować tego listu, więc zacznij od sprawdzenia z menedżerem lub działem zasobów ludzkich. Będziesz chciał określić datę, kiedy zamierzasz wrócić do pracy i proponowany harmonogram.

  Najlepiej, abyś już wypracował szczegóły swojego urlopu ze swoim przełożonym i zespołem roboczym. A zatem powrót do listu roboczego to naprawdę tylko formalność. Niemniej jednak może to być ważny krok, aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień. Skontaktuj się z innymi pracującymi matkami w Twojej firmie, aby zobaczyć, jak radzą sobie z końcem urlopu macierzyńskiego.

  Twój powrót do listu roboczego może być tak prosty, jak e-mail do szefa i menedżera zasobów ludzkich. Lub, jeśli jesteś w bardziej formalnym środowisku pracy, możesz rozważyć wydrukowanie i podpisanie go. Prawdopodobnie nie potrzebujesz notatki lekarskiej, ale sprawdź ponownie w swojej organizacji.

 • 02 Twój plan urlopów macierzyńskich

  Jeśli czujesz się przytłoczony tym, od czego zacząć, lub po prostu jesteś trochę pozbawiony snu, odwołaj się do tego ważnego dokumentu: planu urlopu macierzyńskiego. We wszystkich formularzach powrotu do pracy twój plan urlopu macierzyńskiego odgrywa istotną rolę. Oczywiście nie jest to kamień, ale to ramy, na podstawie których budujesz kolejne decyzje i kroki.

  Twój plan urlopu macierzyńskiego będzie prawdopodobnie zawierał szczegóły, takie jak długość twojego urlopu macierzyńskiego . Jeśli cokolwiek zmieniło się z planu, na przykład wcześniej niż oczekiwano porodu, jest to dobry moment, aby zaktualizować dokumentację, nawet jeśli chodzi tylko o własne rekordy.

  Plan urlopu macierzyńskiego będzie również dokumentował porozumienie między Tobą a Twoim przełożonym, jeśli chodzi o kwestie takie jak data rozpoczęcia twojego urlopu, czy możesz się z tobą skontaktować w domu z dzieckiem, oczekiwaną datą powrotu i harmonogramem. Niektóre nowe pracujące matki wolą wrócić do pracy w niepełnym wymiarze godzin, podczas gdy inne zgrywają Band-aid szybko i wracają na pełen etat.

 • 03 Przykładowy list urlopu macierzyńskiego

  Kolejnym dokumentem, który powinieneś utworzyć kilka miesięcy wcześniej, jest list o urlopie macierzyńskim. Wraz z twoim planem formalnie informuje pracodawcę o twoich zamiarach dotyczących urlopu i dokumentuje umowę między obiema osobami.

  Możesz również napisać osobne pismo w sprawie macierzyństwa do klientów, informując ich, że planujesz pozostać na urlopie i kto będzie obsługiwał ich potrzeby podczas Twojej nieobecności. Jeśli masz wątpliwości, nie używaj osobistego adresu e-mail ani numerów telefonów komórkowych w nagłych wypadkach. Może to być szczególnie przydatne, jeśli uważasz, że istnieje możliwość, że nie powrócisz do pracy po odejściu. Zawsze chcesz budować swoją sieć dla przyszłych możliwości rozwoju zawodowego.

 • 04 Przedszkola i informacje medyczne

  Będziesz chciał przygotować kompilację przedszkola i informacje medyczne na temat swojego dziecka, aby było ono przydatne na wypadek, gdybyś zadzwonił do chorego dziecka w czasie pracy . Zachowaj kopię każdego formularza medycznego wymaganego przez ośrodek opieki nad dziećmi lub szkołę. Nigdy nie wiesz, kiedy będą dzwonić do Ciebie z pytaniem lub nagłym wypadkiem. Ponadto urzędnicy szkolni mogą utracić dokumenty lub mogą być potrzebne duplikaty dla obozów lub dostawców po szkole.

  Na przykład będziesz chciał mieć nazwę, numer telefonu, adres korespondencyjny i adresy e-mail dla opiekuna, a także numery telefonów komórkowych, jeśli to możliwe. Będziesz potrzebować imienia i nazwiska pediatry, numeru i adresu, a także nazwiska i adresu najbliższego szpitala w miejscu opieki nad dzieckiem.

 • 05 Elastyczny harmonogram prac

  Wreszcie, przed powrotem do pracy, zastanów się, czy chcesz negocjować elastyczny harmonogram. Nawet jeśli nie poruszysz tego problemu ze swoim przełożonym, nigdy nie jest za późno na ponowne przemyślenie rygorów pracy i jak sprawić, aby przejście było jak najbardziej płynne dla Ciebie, Twojego dziecka i pracodawcy.

  Harmonogram na część dnia lub na tydzień może pomóc ci stopniowo dostosować się do powrotu do pracy . A może zechcesz skorzystać z terminarza z obniżoną godziną w najbliższej przyszłości. Z drugiej strony możesz po prostu przesunąć godziny pracy w celu dostosowania się do opieki nad dzieckiem.

  Niezależnie od potrzeb, nie bój się podnosić kwestii ze swoim pracodawcą. Nie jesteś już odpowiedzialny za siebie. Dobre samopoczucie twojego dziecka zależy od tego, czy masz zdrową równowagę między pracą a życiem prywatnym, i nie ma lepszego czasu na rozpoczęcie niż teraźniejszość.

 • Bycie przygotowanym sprawi, że poczujesz się kompetentny

  Mimo że posiadanie wszystkich tych informacji na wyciągnięcie ręki to dużo pracy, lepiej być bezpiecznym niż żałować. Po uporządkowaniu wszystkich tych informacji poczujesz się lepiej przygotowana do rozpoczęcia następnego rozdziału swojego życia jako pracująca mama.