Jak poprosić o rekomendacje LinkedIn

Kiedy ubiegasz się o pracę na LinkedIn , możesz zauważyć, że post mówi: "Preferowani są kandydaci z zaleceniami." Rekomendacje są komentarzami od innych członków Linkedin . Opisują, jak to jest pracować z tobą i rozpoznać cię i pochwalić za wykonaną pracę. Pojawiają się obok pozycji, do których odnoszą się w Twoim profilu, a menedżerowie ds. Rekrutacji przeglądają je tak, jakby były referencjami do pracy.

Jak więc poprosić o rekomendację LinkedIn?

Oto osiem wskazówek, jak uzyskać dobre rekomendacje pokazujące rekruterom i potencjalnym pracodawcom, że warto wziąć pod uwagę stanowisko:

Skorzystaj z narzędzia rekomendacji LinkedIn

Uzyskaj dostęp do narzędzia rekomendacji na swojej stronie profilu. Pierwszy sposób to z menu rozwijanego obok zdjęcia profilowego. Wybierz opcję "zapytaj, czy być zalecane". Spowoduje to przejście do strony, na której zarządzasz zaleceniami, które dajesz i otrzymujesz. Możesz również uzyskać dostęp do narzędzia za pomocą opcji "Prywatność i ustawienia" pod zdjęciem w prawym górnym rogu strony.

Zostaniesz poproszony o podanie stanowiska, które chcesz polecić i dla kogo chcesz otrzymać rekomendację. Wybierz maksymalnie 3 osoby naraz. Nie ma ograniczeń co do liczby zaleceń, o które użytkownik może w sumie poprosić.

Wysyłaj spersonalizowane wiadomości

LinkedIn automatycznie wypełnia ogólną wiadomość do wysłania wraz z żądaniem. Spersonalizuj wiadomość, aby uzyskać lepszą odpowiedź.

Wydaje się, że nie spamujesz wszystkich swoich kontaktów w nadziei na kilka dobrych recenzji. Spersonalizowana wiadomość pokazuje, że szanujesz opinię kontaktu, więc wybrałeś je specjalnie.

Co więcej, najpierw wyślij kontakt e-mailem poza platformę, aby sprawdzić, czy można poprosić o rekomendację za pośrednictwem usługi.

Zwiększysz szanse na odczytanie wiadomości - wielu zapracowanych ludzi ignoruje powiadomienia otrzymywane z witryny. W e-mailu taktownie sugerujesz punkty, które chcesz uwzględnić w rekomendacji.

Napisz Rekomendację dla kogoś na pierwszym miejscu

Jeśli nie podoba ci się połączenie, przejęcie inicjatywy i napisanie rekomendacji dla kontaktu bez pytania. To zachęta do twojego związku, żeby napisać dla ciebie, abyś zwrócił przysługę. Większość ludzi jest na tyle miła, że ​​odwzajemniają się.

Skontaktuj się z osobami, które znasz dobrze

Otrzymuj najlepsze rekomendacje od odpowiednich osób. Połączenia bez bliskiej współpracy z Tobą nie są w stanie zaoferować konkretnej, szczerej informacji zwrotnej. Zalecenie, które otrzymasz od nich, może być ogólne i nieszczere. Kim są idealni kontakty, aby podejść do rekomendacji?

Pamiętaj, że ich słowa pojawiają się w twoim profilu, więc muszą być dokładne o twoich mocnych stronach.

Swoje słowa poproś grzecznie

Kiedy poprosisz o zalecenie, wyjaśnij, że odbiorca nie jest zobowiązany. Używaj słów takich jak "jeśli to nie jest za duży kłopot" lub "kiedy masz szansę". To komunikujesz, że szanujesz ich czas, i uznajesz, że robią ci przysługę.

Określ księgowanie pracy

Jeśli zalecenie dotyczy określonej pozycji, należy skierować ją do ogłoszenia o pracę, aby przedstawić kontekst zaleceń. To kolejny sposób, aby zasugerować ton swoich komentarzy. Krótko mówiąc, powiedz im, dlaczego jesteś podekscytowany pozycją lub dlaczego jesteś odpowiedni do tej pracy. Twój entuzjazm zmotywuje ich do napisania silnego odniesienia.

Podaj sugestie dotyczące treści

Najczęściej ludzie chętnie piszą komentarze, ale nikt nie chce zagrozić czyimś możliwościom. Twoje połączenia docenią wskazówki.

Na przykład wymień umiejętności i atrybuty, o których mogą pisać. Nie musisz podawać swoim kontaktom każdego słowa do powiedzenia. Powiedz osobie swoje sukcesy, a oni za nią poręczą. Czy pracowałeś razem nad lukratywną umową? Możesz wypowiedzieć swoją prośbę:

"Jeśli to nie jest problem, to czy możesz podać kilka uwag na temat mojego wykonania podczas umowy XYZ, która zakończyła się przed czasem i pod budżetem?"

Dziękuję za Twój kontakt

Nie zapomnij podziękować tej osobie za ich komentarze. Aby spełnić twoją prośbę, zajęło im trochę czasu. Jeśli podszedłeś do kogoś, kogo znasz jako osobę do zrobienia w celu uzyskania referencji i rekomendacji, może być odpowiednia odręczna notatka lub mały prezent. A jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, napisz rekomendację w zamian.

Wniosek

Rekomendacje na LinkedIn są podobne do regularnych zapytań ofertodawców przed zatrudnieniem. Dobrym odniesieniem może być decydujący czynnik. Odnośniki do LinkedIn są takie same. Kiedy rekruterzy odwiedzają Twój profil, są zainteresowani tym, co inni myślą o Tobie i Twoich umiejętnościach. Zorganizuj swój profil i uzyskaj odpowiednie rekomendacje, aby wzbudzić zaufanie pracodawcy do twoich umiejętności.