Jakie 4 czynniki sprawiają, że pracownik osiąga wysoką wydajność?

Pracuj tak, jak się pokazujesz, wnosząc wszystko, co najlepsze do wszystkiego, co robisz

W ciągu 27 lat pracy z wieloma firmami i organizacjami, od firm z listy Fortune 500, przez stowarzyszenia HR, po małe firmy, stało się boleśnie oczywiste, że jak mówi stare powiedzenie, sukces "to nie jest rakieta". Moja praca jest odkrywanie i raportowanie, jakie organizacje i osoby o wysokiej wydajności mają ze sobą coś wspólnego.

Co robią, czego inni nie robią? Jak oni myślą? Co wyróżnia niezwykłych wykonawców od wszystkich innych?

Niektórzy ludzie przekonują się, że czynniki o wysokiej wydajności rzadko mają związek z doskonałymi talentami lub umiejętnościami i mają znacznie więcej wspólnego z prostym robieniem wyborów .

Doszedłem do wniosku, że wysoka wydajność oznacza popisywanie się. Pokazanie, jak to określam, nie polega na chwaleniu się lub arogancji. Pokazywanie oznacza po prostu najlepsze wykorzystanie wszystkiego, co robisz.

Chodzi o to, aby być skoncentrowanym i pracować z zamiarem tworzenia wyników, które przyniosą korzyści zainteresowanym stronom w danej sytuacji. Pokazanie oznacza tworzenie wartości poprzez realizację.

Oto cztery klucze do pokazania wysokiej wydajności w najlepszym tego słowa znaczeniu:

Wielka głupota i Absurd Waleczność w wysokiej wydajności

Może się to wydawać niewiarygodnie sprzeczne z intuicją, ale najlepszymi są ci, którzy wydają się działać z wielką głupotą i absurdalną odwagą. Dokonują wyborów, których inni nie podejmują. Próbują rzeczy, nie wiedząc, czy będą działać.

Często nie chcą grać bezpiecznie i czasami wydają się śmieszni i zuchwali.

To, co właśnie opisałem, to zachowanie innowatora. Zapytaj kogokolwiek, czy wierzy, że ich firma musi być innowacyjna, aby być konkurencyjną, i zawsze otrzymasz odpowiedź " tak" . Ale w tym miejscu często kończy się zaangażowanie w innowacje, z ustami.

Innowacja oznacza, że ​​idziesz pierwszy. Innowacja oznacza, że ​​musisz wypróbować różne rzeczy, nie wiedząc, czy ci się uda. Innowacja wymaga odwagi, czasem nawet absurdalnej odwagi. To także wymaga gotowości, by odpuścić to, co kiedyś działało; co zawsze działało; i wszystko, co sprawiło, że osiągnąłeś sukces do tego momentu. Oznacza to działanie z postawą wielkiej głupoty, która mówi: "Nie wiem, co działa. Więc dowiedzmy się. "

Casey Stengel powiedział kiedyś: "Mówią, że nie możesz tego zrobić, ale to nie zawsze działa." Ma rację. Oto kolejny oślepiający błysk oczywistości: 100% rzeczy, których nie spróbujesz, nie wydarzy się. Lekcja jest taka: zaryzykuj.

Mark Twain powiedział kiedyś: "Znałem mężczyznę, który poderwał kota za ogon. Nauczył się o 40 procent więcej o kotach niż człowiek, który tego nie zrobił. "Czasami musimy podnieść kota za ogon. Możesz się podrapać, ale zdobędziesz informacje, które zapewnią ci właściwą drogę do sukcesu.

Co zrobiliście dla mnie dalej? Zasady działania. Prędkość wygrywa z wysoką wydajnością.

Najważniejsze pytanie w biznesie brzmiało: "Co ostatnio dla mnie zrobiłeś?" Dzisiaj nie jesteśmy już tak bardzo zainteresowani tym, co wydarzyło się ostatnio. Dzisiaj interesuje nas, co stanie się dalej. Naprawdę staliśmy się tym, czego chcę w społeczeństwie wczorajszym i nie mamy cierpliwości do tego, co uważamy za niepotrzebne czekanie.

Jeśli zmusisz mnie do czekania, przegrasz.

Gdybym mógł przekazać jedną strategię, którą zaobserwowałem w najlepszych zawodach, byłby to taki: zrób to teraz. Ci z nas, którzy żyją w korporacyjnym świecie, przyzwyczaili się do spotkań na temat nowych pomysłów, a następnie do studiowania pomysłów, a następnie do spotkań na temat pomysłów. Następnie składając te pomysły na rzecz jeszcze nowszych pomysłów. Rozmawiamy na kawałki. Spotykamy ich na śmierć.

Najbardziej skuteczne organizacje, jakie znam, mają ogromną skłonność do działania i szybkości. Jeśli uzgodniono, że pomysł jest dobry, odpowiedzialność za wdrożenie jest natychmiast przydzielana, ustalane są wytyczne dotyczące odpowiedzialności, czek jest opłacany, a oni się z tym zgadzają.

Najlepsi wykonawcy obawiają się, że utkną w niezdecydowaniu o wiele bardziej niż obawiają się błędów. Oni słusznie uważają, że błędy można naprawić, ale stojąc nieruchomo na stale poruszającym się rynku może być śmiertelne.

Wraz ze skłonnością do działania jest potrzeba szybkości. Więc wrócisz ze mną jutro? Wspaniały. To daje mi dużo czasu na znalezienie kogoś, z kim można robić interesy, ponieważ jesteś zwolniony. Wierzcie lub nie, wciąż napotykam na ludzi, którzy w ciągu dwudziestu czterech godzin przyjmują wielką dumę z rosnącej w klatce piersiowej polityki powrotów.

Obudź się i poczuj zapach tysiąclecia, ludzie. To jest XXI wiek, a nie dziewiętnasty. Gdy patrzysz na swój kalendarz, aby znaleźć czas na skontaktowanie się z klientami, współpracownikami lub dostawcami, oni patrzą na swoje zegarki.

Bezustanne doskonalenie - na zewnątrz i wewnątrz pudła

Kto był najlepszym zawodowym golfistą na świecie, kiedy ten utwór został napisany? Tiger Woods. Rozważmy to: Tiger Woods miał trenera. Tiger Woods był najlepszym golfistą na świecie. Nie jeden z najlepszych. Najlepsze. A Tiger Woods zawsze miał trenera.

Sam ten fakt powinien wystarczyć, aby podkreślić, że nigdy nie powinieneś być tak dobry jak nigdy dotąd. Wewnątrz każdego top performera jest lepszym wykonawcą czekającym na wyjście. Tiger Woods chciał zostać lepszym golfistą. Jest w tym wskazówka dla nas wszystkich.

Jeden z moich ulubionych klientów ma podstawową zasadę dla wszystkich pracowników: Jeśli jesteś tak dobry jak ty, nie możesz tu pracować. Każda firma daje wyraz usłudze idei ciągłego doskonalenia. Każda firma zgodzi się, że aby zachować konkurencyjność, muszą być lepsze jutro niż dzisiaj.

Ale jakie kroki podjąłeś dzisiaj, aby zapewnić, że jutro będziesz lepszy? Czy to naprawdę polityka? A może jutro lepsze jutro jest tylko sloganem? Dla najlepszych organizacji i osób nieustanne doskonalenie jest częścią tego, co robią każdego dnia.

Wszyscy ciągle rozmawiamy o myśleniu nieszablonowym. W porządku, a ty na pewno powinieneś myśleć nieszablonowo. Ale oto inne podejście, którego lepiej nie ignorować - wróć do pudełka i lepiej poznaj podstawy biznesu. Czasami nasze największe zyski z poprawy są realizowane, gdy inwestujemy w ulepszanie podstawowych oczekiwań naszych klientów (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych).

Jeśli posiadasz stoisko z hamburgerami, zamiast ścigać się z innymi innowacjami, takimi jak dodawanie łóżek opalających się do firmy lub wymyślanie hamburgera o smaku czekoladowym, dobrze jest po prostu lepiej serwować hamburgery, gdy są jeszcze gorące. Wracaj do pudełka i lepiej z podstaw.

Cokolwiek się zdarzy jest normalne

Show-offs rozwijają się w nieoczekiwany. To esencja popisywania się, by dobrze grać pod presją. Oto test: co się dalej stanie? Jak powiedział Mark Twain: "Byłem wdzięczny za to, że potrafię szybko odpowiedzieć. Powiedziałem, że nie wiem. "Najlepsi planują ostrożnie.

Badają, prognozują i uwzględniają każdą ewentualność. I, co najważniejsze, są całkowicie spokojni w rzeczywistości, że wydarzy się coś zupełnie nieoczekiwanego. Jest to klucz do poruszania się naprzód w porównaniu z zamrożeniem z niepewnością. Musimy być w stanie objąć nieznane.

Kiedyś było tak, że drogą do sukcesu było dokonanie właściwego wyboru. Aby odnieść sukces dzisiaj, należy dokonać właściwego wyboru, a następnie odpowiednio szybko dokonać następnego właściwego wyboru. Niezależnie od tego, co dzieje się teraz w Twoim świecie, przygotuj się do zmiany biegów. Możesz myśleć, że rozumiesz sytuację, ale sytuacja się zmieniła.

Jeśli nie możesz występować w takich okolicznościach, nie masz gdzie się podziać. W dzisiejszym świecie, jeśli nie lubisz nieznanego, jesteś rybą, która nie lubi wody.

Jaka jest różnica między osobą, która łatwo i z wdziękiem obsługuje nieoczekiwaną osobę, a osobą, która idzie balistycznie w nieoczekiwany sposób? To jest normalny czynnik. Osoba, która obsługuje nieoczekiwane, stwierdziła, że ​​cokolwiek się dzieje, jest normalne. Nie do przyjęcia, koniecznie, ale normalnie.

Najlepsi wykonawcy akceptują, że coś się dzieje. Musisz zawsze brać pod uwagę, że niezależnie od tego, jak dokładnie planujesz swoją pracę i realizujesz swój plan, nieoczekiwana wola nieuchronnie oprze się swojej brzydkiej głowie i rzuci klucz do starannie skonstruowanego scenariusza. Pierwszym krokiem do stworzenia szansy na zmianę jest zawsze spodziewać się zmiany. Cokolwiek się stanie, może nie być tym, co chciałeś, ale to naprawdę jest normalne. Odpowiadaj odpowiednio.

Aspire to Show Off

Popisywanie się jest dobrą rzeczą. Popisanie się to sposób myślenia. Prawdziwe pochwały w każdej organizacji często są spokojne. Są to te, które wykonują ze spójnością, a nawet pewnym poczuciem stylu . Są jak stare powiedzenie o kaczce: Nad powierzchnią zachowaj spokój i elegancję. Pod powierzchnią, wiosłuj jak diabli.

Kiedy pytam kierowników i menedżerów o ocenę pożądanych atrybutów u pracowników, to w pierwszej trójce prawie zawsze zachowuje się niezmiennie spójność wyników, wydajność pod presją i wyniki. To naprawdę nie jest nauka o rakietach. Chodzi o to, w jaki sposób dochodzimy do każdej sytuacji, wyzwania i możliwości w naszej pracy i życiu.

Powiązane zainteresowania