Jak podnieść swoją widoczność w pracy

Chcesz być zauważony w pracy, więc zarządzanie wysyła dobre rzeczy na swój sposób

Czy jesteś przyzwyczajony do latania w pracy pod radarem? Myślisz, że nie zostaniesz zauważony, utrzymasz swoją pracę w bezpiecznym miejscu? Nigdy więcej. Najlepszą strategią jest teraz dowiedzieć się, jak możesz zwiększyć widoczność w pracy - na pozytywne sposoby. Chcesz zostać zauważonym w pracy.

Dodatkowo, jeśli twoja praca jest nudna lub monotonna, możesz poprosić o alternatywne zajęcia, aby przełamać monotonię codziennej pracy. Bez względu na pracę, ciężko jest wykonywać tę samą pracę przez cały dzień, nawet jeśli kochasz pracę i klientów.

Twoja prośba o zadania rozwijające umiejętności sprawi, że się wyróżnisz.

Jeśli jesteś niedostatecznie zatrudniony i oczekujesz na kolejną szansę w pracy , poproś o pracę, która pomoże ci rozwinąć się do następnego zadania. Jeśli myślisz o poszukiwaniu nowej pracy, pokaż swoje prośby o bardziej wymagającą pracę.

Nie siadaj i czekaj, aż menedżer da ci coś nowego lub ekscytującego do zrobienia. To zawsze jest złe podejście.

Twój menedżer również jest zajęty, a chociaż Twój rozwój jako osoby i pracownika może być ważny dla twojego menedżera, nie może on czytać w twoich myślach. Pomocna jest praca w firmie z wdrożonym procesem planowania rozwoju wydajności .

Tam masz okazję porozmawiać ze swoim przełożonym, przynajmniej raz na kwartał, na temat takich kwestii, jak twój rozwój i rozwój kariery. Jednak bez względu na praktykę zatrudniania w firmie, masz prawo zadawać pytania i dbać o swoją karierę oraz rozwój osobisty i widoczność w pracy.

6 wskazówek, jak podnieść swoją widoczność w pracy

Pomysły te pomogą Ci pomóc szefowi:

1. Poproś o bardziej odpowiedzialne zadania, abyś mógł wykazać, że na nie zasługujesz, a twoje umiejętności są niedostatecznie wykorzystane. Przejdź do swojego menedżera z konkretnymi sugestiami dotyczącymi tego, w jaki sposób możesz przyczynić się do usprawnienia procesu i systemu, efektywności działu lub stworzenia nowego procesu lub metody.

Ułatw mu pomoc.

2. Zaangażuj się w reprezentowanie swojego działu na spotkaniach, w komitetach planowania i projektach. Proaktywne podejście do pracy jest zauważane przez szefów. Praca nad zespołami o różnych funkcjach zapewnia także ekspozycję Twoich talentów poza własnym obszarem roboczym. Jest to pomocne, gdy stają się dostępne promocje lub możliwości boczne . Znany pracownik ma przewagę nad kimś, kto nie jest znany.

3. Buduj relacje z szefem . Odprawiaj się z nim okresowo, czy tego potrzebujesz, czy nie. Twój szef też jest osobą. Nie rób fałszywych próśb ani nie udawaj niewiedzy, jeśli naprawdę masz odpowiedź. Ale kierowanie odpowiedzią przez szefa, mówienie szefowi, co myślisz, i zgłaszanie sugestii dotyczących ulepszeń, to na ogół mile widziane interakcje.

Nie musisz dzielić się swoim prywatnym życiem ani przyjaźnić się ze swoim szefem i współpracownikami, ale przyjazna, wspierająca relacja ma znaczenie dla sukcesu i widoczności.

4. Jeśli posiadasz umiejętności, których nie używasz na obecnym stanowisku, szukaj okazji do zachowania w praktyce. Użyj ich; nie zgub ich . Możliwości te również zwiększą ekspozycję firmy i poszerzą myślenie twojej organizacji o tym, co możesz zrobić.

Na przykład Twoje talenty twórcze, chęć eksperymentowania lub zdolność do mediacji w konfliktach sprawią, że będziesz wyróżniać się jako pracownik.

5. Poproś o możliwość udziału w seminariach i zajęciach szkoleniowych. Poproś o przynależność do odpowiedniego stowarzyszenia rozwoju zawodowego i możliwość uczestniczenia w jego wydarzeniach. Następnie w widoczny sposób zastosuj nowe możliwości w miejscu pracy. Zastosuj aplikację o jeden krok dalej.

Poinformuj swojego szefa i współpracowników o tym, czego się nauczyłeś i jak zamierzasz zastosować nowe informacje w pracy. Ma to trzy zalety. Twoje ulepszenia poprawiają Twoją widoczność, a nauczanie innych jest najlepszym sposobem, aby upewnić się, że naprawdę nauczyłeś się tych pojęć. Wreszcie, twoi współpracownicy odnoszą korzyści z czasu, jaki spędziłeś i wiedzy zdobytej podczas sesji.

6. Jeśli Twoja firma ma kluby z książkami lub interaktywne lunche z brązowymi torebkami na tematy, włącz się lub uruchom je w swojej organizacji. Upewnij się, że twój szef uwzględnił czas w twoim harmonogramie, abyś mógł się zaangażować. Podobnie jak w przypadku wspomnianych wcześniej działań, uczestnictwo to przynosi wszystkie korzyści z szerszej widoczności i możesz być obserwowany przez innych z całej organizacji w przemyślanej dyskusji.

Te wskazówki dotyczące szkolenia i rozwoju pracowników pozwolą Ci lepiej przemyśleć, w jaki sposób możesz realizować swój osobisty rozwój zawodowy w pracy. Warto poświęcić na to swój czas.

Więcej o widoczności w pracy