Przykładowe listy z podziękowaniem za pomoc przy projekcie

Tak, jak wysłałeś przyjacielowi wiadomość z podziękowaniami lub e-mailem z prośbą o pożyczenie ręki lub wyświadczenie ci przysługi, dobrze jest też wysłać krótką notatkę do kolegów, gdy pomagają w związku z pracą. Niezależnie od tego, czy jest to współpracownik, czy ktoś, kogo zarządzasz, notatka uznania jest zawsze mile widziana. Twoja notatka z podziękowaniami za pomoc przy projekcie nie musi być formalna ani długa, tylko pamiętaj o wdzięczności.

Jeśli chcesz zrobić coś wyjątkowego - i jest to odpowiednie w twojej firmie - możesz skopiować menedżera danej osoby na notatkę. W ten sposób menedżer (który najprawdopodobniej ma prawo do podwyżek, premii i promocji) jest również świadomy pomocy kolegi.

Pisanie notatek z podziękowaniami

W zależności od okoliczności możesz wysłać pocztą kartę lub notatkę, aby podziękować swojemu koledze za pomoc, którą ci udzielili w sprawie projektu. To może być miłym akcentem. Karta do umieszczenia na tablicy biuletynowej lub na biurku może być trwałym przypomnieniem o uznaniu, a także zapisem papierowym dla ich plików. Jeśli piszesz swoje podziękowanie, pamiętaj o umieszczeniu daty w prawym górnym rogu notatki.

Jednak decydujesz się wysłać podziękowania , twój list będzie zawierał te same elementy. Powinieneś zacząć od zwrotu grzecznościowego , aw zależności od związku możesz wybrać "Kochanie" lub "Cześć", ponieważ jest to nieformalna notatka między kolegami.

Podobnie jak w przypadku korespondencji biznesowej , nie używaj skrótów ani slangu. Notatka może być nieformalna, ale cała korespondencja związana z pracą wymaga utrzymania profesjonalnego tonu.

Treść listu powinna wspomnieć o kilku sposobach, w których ich wiedza była cenna dla twojego projektu i jak bardzo doceniasz czas, jaki wynieśli z napiętego grafiku, by zaoferować im pomoc.

Przy zamknięciu zawsze jest miło, jeśli możesz zaoferować odwzajemnienie w jakiś sposób. W przeciwnym razie możesz po prostu podzielić się wdzięcznością i przyjemnością z możliwością pracy z nimi nad tym konkretnym projektem.

Przykładowe listy z podziękowaniem za pomoc przy projekcie

Oto przykładowe wiadomości e-mail lub listy, które dziękują pracownikowi za pomoc przy projekcie. Użyj tych przykładów jako wytycznej przy tworzeniu własnego listu lub wiadomości i dołącz szczegółowe informacje o tym, jak dana osoba pomogła.

Przykład 1

Subject line: Thank You

Droga Eloise,

Bardzo dziękuję za pomoc w nadchodzącym projekcie HR. Naprawdę doceniam twoją chęć pomocy poza twoją obecną pozycją.

Dobrze jest mieć kogoś, kto miał doświadczenie w podobnych sprawach w poprzednich projektach, aby zaoferować wskazówki i wskazówki.

Wiem, że HR jest szczęśliwy, że pomaga ci w tej sprawie.

Daj mi znać, jeśli będziesz czegoś potrzebować ode mnie. Mogę sprawić, że ktoś będzie mógł pomóc twojemu zespołowi podczas kilku dni spędzonych z personelem działu kadr.

Pozdrowienia,

Piotr

Przykład # 2

Subject line: Thanks for Your Assistance!

Cześć Mike,

Chciałem podziękować za poświęcenie czasu z napiętego harmonogramu, aby pomóc działowi finansowemu w zakończeniu księgowości na koniec roku.

Wiem, że praca nie należała do twoich normalnych obowiązków, ale twoja pomoc była nieoceniona w pomaganiu mojemu działowi w załatwianiu wszystkiego we właściwym czasie. Twoja wiedza i entuzjazm zostały docenione w czasie, który może być stresujący dla wszystkich zainteresowanych!

Serdecznie dziękujemy za twoje wysiłki i dziękujemy również swojemu przełożonemu, że dzielisz się swoim harmonogramem z działem finansowym.

Z poważaniem,

Bridget Dolan

CPA

cc: James Bridgton

Przykład nr 3 (odręczna karta)

27 marca 20XX

Droga Sophie,

Dziękuję bardzo za przybycie w tych dodatkowych godzinach w zeszłym tygodniu, aby pomóc mi przygotować nowy sklep. Nie mogę uwierzyć, ile więcej miejsca mamy na wystawę, a nowa kuchnia sprawi, że o wiele łatwiej spełnić zapotrzebowanie na torty weselne tego lata!

Zawsze jesteś taką pomocą i doceniam twoje wsparcie pod każdym względem. Cieszę się, że jesteś moim asystentem i nie mogę się doczekać współpracy z Tobą, gdy wkraczamy w kolejny etap wraz z rozwojem naszej firmy.

Z pozdrowieniami,

Melisa