Przykłady listów i adresów e-mail pracowników

Jeśli chcesz wysłać e-mail lub list do pracownika - lub do swojego szefa - mamy Cię w zasięgu wzroku. Poniżej znajdziesz przykładowe litery, których możesz użyć do niemal każdej sytuacji, która może wystąpić w miejscu pracy. Od zakończeń do promocji, brakującej pracy, wdzięczności, gratulacji, referencji i podziękowań możesz dostosować te przykłady do konkretnych okoliczności związanych z zatrudnieniem.

Dla dobrze wykonanej pracy ...

To zawsze wspaniałe uczucie, aby dostarczyć dobrych wiadomości lub pogratulować kolegom sukcesu. I w przeciwieństwie do osobistych życzeń, kolega może zapisać list lub e-mail, aby przyjrzeć się później. Za pomocą e-maili z podziękowaniami możesz nawet kopiować menedżerów i innych współpracowników.

Oto kilka przykładów, które pomogą Ci uzyskać właściwe sformułowanie.

... I nie tak dobrze zrobione

Jeśli musisz przekazywać złe wiadomości, zarówno kandydatom, jak i istniejącym pracownikom, pomocne będą te przykładowe listy.

Wskazówka, jeśli chodzi o pisanie listów ze złymi wiadomościami: nie zakopuj tej wiadomości. Podaj istotne informacje (np. Niestety, nie dostałeś tej pracy lub Z powodu spadku zamówień zmniejszamy pensje wszystkich pracowników o 10 procent. ) W pierwszym akapicie lub nawet w pierwszym zdaniu litery.

Bądź bezpośredni i precyzyjny w swoim sformułowaniu. Odbiorcy powinni być w stanie szybko wchłonąć wiadomości.

Dla Wnioskodawcy

Jeśli ubiegasz się o nową pracę, te przykłady powinny pomóc Ci w zredagowaniu dobrze sformułowanego żądania lub odpowiedzi, gdy złożą ci ofertę.

Promocja lub przeniesienie pracy

Oto pomoc, gdy próbujesz zdobyć nową pozycję w firmie, dla której pracujesz, niezależnie od tego, czy chcesz awansować, czy przenieść na inną pozycję lub lokalizację.

Powitanie nowego lub powracającego pracownika

Niezależnie od tego, czy robisz wstępną ofertę pracy, czy też powracasz z powrotem do pracownika po przedłużonym urlopie, oto kilka przykładów tego, co możesz powiedzieć. Tego rodzaju list może naprawdę pomóc nadać ton nowym (lub powracającym) pracownikom, a także sprawić, by przejście do pracy stało się płynne.

Potrzebuję drobnych

Co chcesz? Więcej pieniędzy? Stała pozycja? Znajdziesz te słowa w tych przykładowych literach.

Praca w domu

Gdy chcesz regularnie lub tymczasowo pracować w domu, musisz przekazać dokładnie to, czego chcesz, wraz z korzyściami dla firmy.

Te przykłady pokazują, jak.

Zaginiony w akcji

Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz wyjaśnić, dlaczego nie dostałeś się do biura, czy to z powodu chorego dnia, nagłego wypadku, czy po prostu spania przez budzik.

Kiedy wyjeżdżasz

Te przykłady zostały omówione, od złożenia rezygnacji do pożegnania ze współpracownikami. Pamiętaj: bez względu na to, jak się czujesz w związku z firmą, z której wyjeżdżasz, bądź łaskawy i grzeczny w swoim pożegnalnym błędzie.

Kiedy Twój pracownik wyjeżdża

Oto jak oficjalnie przyjąć rezygnację, a także napisać referencje dla byłego pracownika lub współpracownika.

Pokażemy także, w jaki sposób sprawdzamy, czy obecny lub były pracownik był zatrudniony przez Twoją firmę.

Trudne sytuacje

Te przykłady powinny pomóc, gdy znalezienie odpowiednich słów jest szczególnie trudne.

Potrzebujesz jeszcze więcej próbek liter? Sprawdź artykuł poniżej.

Przykłady wiadomości e-mail
Przykładowe wiadomości e-mail z wyszukiwaniem pracy, w tym listy motywacyjne, listy z podziękowaniami, listy rezygnacji i inne przykładowe wiadomości e-mail w formacie. Zapoznaj się również z etykietą e-mail z wyszukiwaniem pracy.