Przykładowy list z przeprosinami za spóźnienie do pracy

Pisanie listu przeprosin do szefa nie jest rzadkim zjawiskiem. Większość godzin spędzonych w pracy spędzamy w pracy, więc nieuniknione jest, że w którymś momencie popełnisz błąd i spóźnisz się albo do pracy, albo na ważne spotkanie i musisz przeprosić.

Dlaczego powinieneś przepraszać

Zdanie sobie sprawy z tego, że popełniłeś błąd w pracy i podjęło inicjatywę przeprosić swojego pracodawcę jest oznaką profesjonalizmu.

Jeśli błąd nie został zauważony przez pracodawcę, szczególnie ważne jest, aby przyznać się do niego, zamiast mieć nadzieję, że nie zostanie zauważony, ponieważ może być kłopot, który należy zrobić, aby zaradzić tej sytuacji. Dobry menedżer, który otrzyma szczere przeprosiny, z reguły skorzysta z okazji, aby konstruktywnie doradzić pracownikowi, jak uniknąć błędu w przyszłości

Jak napisać notatkę o przeprosinach za spóźnienie

Jeśli spóźniłeś się do pracy, postaraj się jak najszybciej napisać notatkę o przeprosinach. Staraj się zachować swój ton profesjonalny, przyjmując odpowiedzialność za spóźnienie. Jednak nie powinieneś być nadmiernie dramatyczny lub nie poddawać się w swoich przeprosinach. Zachowaj swój ton i treść prostą i bezpośrednią.

Przykładowy list z przeprosinami do pracodawcy za spóźnienie

Poniżej znajduje się przykład pisemnego listu przeprosin skierowanego do przełożonego za spóźnienie się na spotkanie z klientem.

Droga Pani Winters,

Bardzo mi przykro z powodu mojego późnego przybycia na ważne spotkanie handlowe z Agencją Star w zeszłym tygodniu. Moja opieszałość prawie straciła cennego klienta.

Rozumiem, że jako zespół sprzedaży musimy zawsze przedstawiać się jako profesjonalny i niezawodny, a terminowość jest dużą częścią tego profesjonalizmu.

W związku z tym, zawiodłem cały zespół sprzedaży moim zachowaniem.

Obecnie podejmuję kroki w celu zapewnienia, że ​​nigdy nie spóźnię się na spotkanie z klientem (lub jakiekolwiek inne wydarzenie związane z pracą). Spóźniłem się z powodu awarii mojego samochodu, więc dostaję mój samochód do serwisu. Odtąd będę również musiał wyjechać na spotkania nawet wcześniej niż ja, więc nawet w razie nagłej potrzeby będę mógł przybyć na czas.

Daj mi znać, jeśli jest coś jeszcze, co mogę zrobić, aby zapewnić ciebie i resztę firmy, że bardzo cenię sobie moją pozycję w zespole sprzedaży i że nie zawiodę drużyny. Dziękuję bardzo za uwagę.

Z poważaniem,

Twój podpis

Wysyłanie wiadomości e-mail

Oto wskazówki, jak wysłać wiadomość e-mail .

Czytaj więcej: Listy przeprosin | Kiedy i jak przeprosić pracodawcę | Więcej próbek liter Wymówki dotyczące braku pracy