7 sposobów Twoje dzieci mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze

 • 01 Jak Twoje dzieci mogą zaoszczędzić pieniądze

  Dzieci są świetne w wydawaniu pieniędzy. Ale oszczędzasz? Nie tak bardzo, czasami wydaje się. Jednak dzieci mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. I możesz mieć trochę zabawy razem, kiedy to robisz!

  Często więc oszczędzanie pieniędzy oznacza poświęcanie więcej czasu. I z kim zajęci rodzice chcą spędzić czas? Oczywiście ich dzieci. Dzieci mogą być cudownie entuzjastycznie nastawione do miejsc pracy, które są nudne dla dorosłych, zwłaszcza gdy wpadniesz na pomysł. A oszczędzanie pieniędzy uczy dzieci cennych umiejętności i lekcji życia.

  Wypróbuj te 7 działań oszczędzających pieniądze ze swoimi dziećmi i zacznij budować swoje konto oszczędnościowe .

 • 02 Wytnij kupony

  Cięcie kuponów to żmudny obowiązek dla prawie wszystkich. Ale dla maluchów uczących się używać nożyczek, to także dobra praktyka. Jednak nawet dzieci entuzjastycznie nastawione do oszczędzania pieniędzy stracą parę po pewnym czasie. Spraw, aby kupon stał się przyjemniejszy, zakładając muzykę lub audiobook i oferując nagrodę. Być może pozwól im wybrać jeden przedmiot, którego normalnie byś nie kupił. Lub jeśli cięcie jest zbyt trudne, niech dzieci organizują kupony, składając je i wyrzucając wygasłe, podczas cięcia.
 • 03 Zmiana rolki

  Nie wypłacaj prowizji jednej z tych automatów do liczenia monet, ale nie pozwól, aby twoja zapasowa zmiana była nieużywana. Pozwól dzieciom przetasować zapasową zmianę. Dla najmłodszych sortowanie i liczenie pomoże im w umiejętności matematycznych (choć może zajść potrzeba sprawdzenia ich pracy). Starsi mogą chcieć prowizji, ale lepiej zapłacić komuś za swoje pieniądze, niż za maszynę.
 • 04 Stwórz karty i prezenty

  Większość dzieci przedziera się przez kartę urodzinową, oglądając tylko nazwy na dole. Po co więc wydawać pieniądze na kartę zakupioną w sklepie? Kiedy nadchodzi przyjęcie urodzinowe, dzieci powinny zrobić kartę, a może nawet papier do pakowania i prezent. Przyjaciele twoich dzieci mogą w rzeczywistości spoglądać na kartkę domowej roboty. A dziadkowie i dorośli krewni na pewno docenią karty i prezenty wykonane przez wasze dzieci.
 • 05 Rozpocznij działalność

  Jeśli zaoszczędzona groszówka jest zarobiona w groszach, cóż, odwrotnie jest w przypadku rodziców. Kiedy dzieci zarabiają własne pieniądze, rodzice często kończą na oszczędzaniu pieniędzy. Niezależnie od tego, czy chodzi o tradycyjne stoisko z lemoniadą dla dzieci, czy o coś bardziej ambitnego, jak sprzedaż rzemiosła na Etsy, rodzice i dzieci pracujące razem w sposób przedsiębiorczy mogą uczyć dzieciom dożywotnie lekcje ... i to jest dużo zabawy.
 • 06 Odwiedź bibliotekę

  Przeglądaj swoją lokalną bibliotekę. Tyle rzeczy, za które często płacisz, aby zabawiać dzieci - książki, muzykę, filmy - są dostępne bezpłatnie w bibliotece. A teraz wiele bibliotek ma opcję pobierania tej treści z domu. Jednak nadal dobrze jest wyjść i odwiedzić bibliotekę, ponieważ większość z nich ma niezliczone programy przeznaczone dla dzieci od małych dzieci do nastolatków.
 • 07 Recykling i ponowne użycie

  Recykling jest dobry dla środowiska, ale może również włożyć trochę gotówki z powrotem do kieszeni. Ponowne użycie przedmiotów w domu oznacza wydawanie mniej na nowe przedmioty. Więc bądź kreatywny ze swoimi śmieciami. Zamień swoje brązowe papierowe torby w płótno artysty lub przyciski w bukiety. Przetwarzaj stare kredki w kolorowe nowe. A to nie tylko oszczędza pieniądze, ale także aktywnie angażuje dzieci.
 • 08 Mieć wyprzedaż w garażu

  Sprzedaż stoczni to dużo pracy. W rzeczywistości to za dużo dla jednej osoby. Ale dzieci są świetnymi pomocnikami, jeśli chodzi o oznaczanie, organizowanie i przenoszenie przedmiotów. A jeśli są wystarczająco stare, niech będą pracować z kasą. Nauczą się dokonywania zmian i mogą po prostu zarobić napiwek!