Zarabianie na nieużywane wakacje, jeśli przestaniesz

Jeśli status twojego stanowiska ulegnie zmianie, możesz się zastanawiać: "Czy otrzymam zapłatę za niewykorzystany urlop lub chorobę, jeśli zrezygnuję z pracy?" To tylko jedno z wielu pytań, które możesz zastanawiać się, jeśli rozważasz opuszczenie aktualnej pozycji . Zanim przejdziesz do tego konkretnego zagadnienia, mądrze jest najpierw ocenić powody, dla których chcesz zrezygnować z pracy. Przede wszystkim należy rozważyć kilka innych kwestii.

Ustal, co o Twojej obecnej sytuacji jest frustrujące

Rozpoznanie problemu jest pierwszym krokiem do jego rozwiązania. Określ, w jaki sposób zawodzi Twoja praca. Czy problem dotyczy ludzi, środowiska lub samej pracy? Po ustaleniu głównej frustracji, rozważ zasięg. Jeśli zdecydujesz, że nie jesteś w stanie być tak kreatywnym, jak ci się podoba, na przykład, możesz nie musieć rezygnować z wypełnienia pustki.

Wypróbuj kreatywne hobby poza pracą lub sprawdź, czy praca jest dostępna w innym dziale lub w innym projekcie. Być może Twoja firma jest w trakcie restrukturyzacji, pozostawiając Ci niepewność co do bezpieczeństwa pracy i / lub przyszłej roli w organizacji. W takim przypadku możesz znaleźć ulgę w swoich zmartwieniach, po prostu siadając ze swoim przełożonym lub działem zasobów ludzkich w celu omówienia sytuacji.

Jeśli Twoja sytuacja jest obraźliwa lub nie do zniesienia

Bądź szczery o tym, jak zła jest ta sytuacja.

Jeśli Twój menedżer jest słowny, być może nadszedł czas, aby odejść (lub umówić się na spotkanie z personelem). Jeśli jesteś zirytowany, ale niekoniecznie źle traktowany, zastanów się, czy możesz tolerować pracę, gdy szukasz czegoś innego lub pracować w kierunku swoich przyszłych celów z firmy.

Cele dla pracy, kariery i życia

Zastanów się, czego naprawdę chcesz i jak się tam dostaniesz.

Określ swoje priorytety. Jeśli chcesz zmienić karierę , pomyśl o wszystkich niezbędnych krokach. Mogą obejmować więcej szkół, obniżki wynagrodzeń lub pracę z dołu. Kiedy już wiesz dokładnie, czego chcesz, możesz zapytać: "Jak bardzo chcę zmienić tę karierę i jak najlepiej ją zorganizować?"

Plany osiągnięcia następnej pracy

Sprawdź swoje mocne strony i dowiedz się, jak możesz je wykorzystać. Pomyśl o tytułach i wymarzonych firmach, a także o swoim zestawie umiejętności i doświadczeniu. Jeśli odkryjesz, że brakuje ci jakiegoś obszaru, zaplanuj, jak rozwiniesz swoje umiejętności. Być może będziesz musiał zdobyć więcej wykształcenia, podjąć pracę na stanowisku wolontariusza lub zacząć pozycjonować się do następnej pracy, pozostając w dotychczasowej pracy.

Niewykorzystane wakacje lub czas choroby

Kiedy już wiesz, bez wątpienia, że ​​jesteś przygotowany na zmianę pracy i na pewno opuścisz swojego obecnego pracodawcę, nadszedł czas, aby pomyśleć o niewykorzystanym urlopie lub chorym czasie. Ponieważ firmy nie są zobowiązane do zapewnienia pracownikom płatnego urlopu lub zwolnienia chorobowego, nie są również zobowiązani do płacenia pracownikom za niewykorzystany urlop, chyba że polityka firmy i / lub prawo stanowe przewiduje płatność w przypadku rezygnacji pracownika.

Ponadto nie istnieje żadne prawo federalne regulujące, czy i kiedy naliczone urlopy muszą być wypłacane, gdy pracownik opuszcza swoją pracę. Jeśli zrezygnujesz z pracy, to czy otrzymasz zapłatę za niewykorzystany urlop i chorobę, zależy to od polityki firmy i prawa obowiązującego w Twoim kraju w odniesieniu do naliczonego urlopu i czy polityka firmy określa kryteria wypłacania pracownikom niewykorzystanych urlopów lub zwolnień lekarskich.

Państwa, które wymagają płatności za niewykorzystane urlopy

Stany, w których niewykorzystane urlopy muszą być opłacane we wszystkich przypadkach to: Kalifornia, Delaware, Idaho, Illinois, Maine, Maryland (jeśli pracodawca nie ma żadnych zasad urlopowych), Montana, Nebraska, Dakota Północna (jeśli pracownik przepracował co najmniej jeden rok), Oklahoma, Rhode Island (jeśli pracownik pracował przez co najmniej jeden rok) oraz w Południowej Karolinie.

Państwa, które wymagają, aby niewykorzystane urlopy zostały opłacone, jeśli umowa o pracę lub pracodawca obiecuje zapłacić, to: Alaska, Arizona, Arkansas, Kolorado, Connecticut, Dystrykt Kolumbii, Hawaje, Iowa, Kentucky, Luizjana, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri , New Hampshire, New Jersey, Nowy Jork, Karolina Północna, Ohio, Oregon, Pensylwania, Tennessee, Teksas, Utah, Vermont, Wirginia Zachodnia i Wisconsin.

W stanach, w których nie ma odpowiedniego prawa (Alabama, Floryda, Georgia, Indiana, Kansas, Mississippi, Nevada, Nowy Meksyk, Południowa Dakota, Wirginia, Waszyngton i Wyoming), indywidualne zasady firmy określają, czy możesz zbierać bezpłatne wakacje Rezygnacja (Źródło: Business Management Daily ) . Jeśli nie masz pewności co do uprawnień, skontaktuj się z państwowym departamentem pracy, aby uzyskać informacje o niewykorzystanej kwocie urlopowej, którą kwalifikujesz.