Czy powinnaś zrezygnować z pracy podczas urlopu macierzyńskiego?

Ważne uwagi Zanim zrezygnujesz

Urlop macierzyński to czas transformacji. Podczas urlopu z pracy za wynagrodzeniem, matki odzyskują od porodu i dostosowują się do wyzwań i radości nowych dzieci. W przypadku wielu matek urlop macierzyński jest również czasem na ponowne oszacowanie statusu zatrudnienia.

Według US Census, jedna na pięć kobiet rezygnuje z pracy przed lub wkrótce po porodzie. Jest wiele powodów, aby zrezygnować z urlopu macierzyńskiego.

Pozycja może nie pasować do rosnącej rodziny. Opieka nad dzieckiem może być rozważana. Lub możesz otrzymać ofertę pracy podczas urlopu.

Odejście z pracy w czasie urlopu macierzyńskiego może być skomplikowane. Podobnie jak w przypadku każdej rezygnacji, będziesz chciał zachować swoje relacje z pracodawcą. Ważne będzie również uniknięcie potencjalnych finansowych reperkusji dla świadczeń wykorzystywanych podczas urlopu macierzyńskiego.

Znajdź informacje na temat tego, jak zdecydować, czy należy rzucić palenie, wskazówki na temat terminu rezygnacji i porady, jak wyjść bez nagrywania żadnych mostów.

Czy decyzja dla Ciebie jest właściwa?

Bądź pewny swojej decyzji o rezygnacji przed wypowiedzeniem. Jeśli jesteś pewny, że chcesz nowej pracy, uważasz, że twoja obecna praca nie będzie dla ciebie pracować po urlopie macierzyńskim lub chcesz pozostać w domu z dzieckiem, rezygnacja to najlepsza opcja.

Jeśli podoba ci się praca, ale musisz dokonać korekty teraz, gdy jesteś rodzicem, urlop macierzyński może być dobrą okazją do ponownej oceny swoich obowiązków, zapłaty, godzin i harmonogramu.

Rozpocznij rozmowę ze swoim żłobkiem wcześniej. Wymyśl listę problemów, a także potencjalne rozwiązania. Na przykład przed podróżą rodzicielską podróże służbowe mogły sprawiać przyjemność. Jeśli teraz wydaje się to uciążliwe, zapytaj, czy odpowiedzialność może zostać przeniesiona na współpracownika. Jeśli późne wieczory, długie dojazdy lub inne związane z harmonogramem aspekty pracy są problemem, zapytaj o elastyczne warunki pracy .

Niektóre pytania, które możesz zadać sobie przed rezygnacją to:

Co należy uwzględnić przed rezygnacją

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed złożeniem rezygnacji:

Etyka rezygnacji podczas urlopu macierzyńskiego:
Czy nie należy rezygnować z urlopu macierzyńskiego? Etyka jest trudna do opisania, delikatnie mówiąc. Najprawdopodobniej tylko Ty możesz zdecydować, co jest dla Ciebie odpowiednie, biorąc pod uwagę twój związek z Twoją firmą, menedżerem i współpracownikami.

Wiele osób uważa, że ​​pełne ujawnienie jest jedyną opcją etyczną, jeśli wiesz, że chcesz wyjść przed wyjazdem. Niektórzy uważają, że rezygnacja na koniec lub bezpośrednio po urlopie macierzyńskim może spowodować, że firmy zmienią politykę dotyczącą urlopu macierzyńskiego. Inni uważają, że nie uprzedzenie z wyprzedzeniem jest w porządku, ponieważ większość firm nie przyjeżdża przed zwolnieniami, furlakami i innymi decyzjami, które mogą być szkodliwe dla pracowników.

Ważną rolę odgrywa tu odgrywanie czasu: jeśli jesteś świadom przed wyjazdem, że na pewno nie wrócisz, poinformowanie swojego przełożonego jest najbardziej rozważną decyzją. Pamiętaj jednak, że decyzje mogą się zmieniać, gdy jesteś na urlopie. Możesz rozpocząć urlop, aby upewnić się, że pobyt w domu jest odpowiedni dla ciebie i zmienić zdanie po dziesiątym tygodniu.

Niezależnie od tego, kiedy zrezygnujesz, podaj powiadomienie (dwa tygodnie to standard). Zasadniczo twoja główna lojalność powinna być dla ciebie jako pracownika i nowej mamy. Chociaż nie chcesz pozostawić pracodawcy na lodzie, najważniejsze jest, abyś postawił się na pierwszym miejscu.

Kwestie prawne i finansowe:
Jeśli twój podręcznik pracownika został pochowany w szufladzie, niezbadany od czasu zatrudnienia, teraz jest dobry czas, aby go wykopać. (W domu bez dostępu do twojego podręcznika?

Poproś dział kadr o przesłanie go w formie pliku PDF lub za pośrednictwem poczty). W niektórych firmach, jeśli skorzystasz z urlopu macierzyńskiego, a następnie nie zwrócisz, będziesz odpowiedzialny za opłacenie swojego ubezpieczenia zdrowotnego i innych świadczeń, takich jak renta inwalidzka, używana podczas urlopu.

Rozważ skonsultowanie się z prawnikiem zajmującym się kwestiami związanymi z zatrudnieniem, aby uzyskać pomoc w poruszaniu się po przepisach prawnych w Twoim stanie, a także o każdej umowie o pracę, którą możesz podpisać, a także o firmie.

Moment Twojej rezygnacji:
Czy powinnaś zrezygnować z urlopu macierzyńskiego przed skorzystaniem z urlopu macierzyńskiego lub wrócić na krótki okres, a następnie zrezygnować? Na Twoją decyzję mogą mieć wpływ względy finansowe - rezygnacja z urlopu macierzyńskiego może oznaczać utratę ubezpieczenia lub płatnego urlopu. Będziesz chciał zrównoważyć swoje osobiste potrzeby i względy finansowe ze stosunkami z szefem.

Jak dać zawiadomienie Wdzięcznie

Jeśli to możliwe, porozmawiaj ze swoim przełożonym osobiście o swojej rezygnacji. Ten osobisty charakter zazwyczaj pomaga zachować relacje z menedżerem. Jeśli nie możesz umówić się na spotkanie osobiście, możesz zrezygnować z telefonu .

Jeśli rozmowa osobiście lub przez telefon nie jest możliwa, możesz wysłać e-mail lub list z rezygnacją. Oto porady, jak rzucić palenie przez e-mail , porady dotyczące rezygnacji z pisania , przykładowy e-mail z rezygnacją podczas urlopu macierzyńskiego i przykładowy list rezygnacyjny do wysłania po urlopie macierzyńskim .

Tak jak w przypadku każdej rezygnacji, staraj się unikać mostów płonących: możesz mieć pewność, że nie wrócisz do firmy, ale okoliczności mogą się zmienić. Możesz także skorzystać z rozmowy na temat rezygnacji jako okazji do otwarcia drzwi potencjalnej niezależnej lub wykonującej zlecenie pracy w przyszłości. Oferta pomocy podczas przejścia jest zarówno uprzejma, jak i potencjalnie pomocna.

Artykuły rezygnacji i porady