Porady dotyczące pożegnania, kiedy rezygnujesz z pracy

Najlepszy sposób na pożegnanie, gdy się ruszasz

Znalazłeś nową pracę i jesteś gotowy zawiadomić obecnego pracodawcę dwa tygodnie wcześniej . Albo straciłeś pracę. Jaki jest najlepszy sposób, aby się pożegnać?

Najpierw wszystko. Bez względu na okoliczności twojego wyjazdu, jeśli masz zamiar zrezygnować, Twoim pierwszym obowiązkiem jest poinformowanie pracodawcy, że rezygnujesz . Ważne jest, aby rozstawać się na dobrych warunkach, a nie chcesz, aby szef usłyszał plotki o twoim wyjeździe przez winorośl.

Kolejnym krokiem jest wysłanie pożegnalnej wiadomości do współpracowników i poinformowanie ich, że przechodzisz do nowej pozycji, rozpoczynając poszukiwania pracy, przechodząc na emeryturę lub robiąc coś innego w swoim życiu. Należy wysłać list pożegnalny . Możesz dołączyć informacje kontaktowe, aby pozostać w kontakcie.

Jak się pożegnać, gdy opuszczasz pracę

Obchodź się z wylotem tak ostrożnie, jak z każdym innym przedsięwzięciem biznesowym. Zawsze mądrze jest nie palić mostów, ponieważ nie wiesz, kiedy będziesz potrzebował swoich przeszłych pracodawców do referencji.

Sprawdź, co powiedzieć i jak wyjść, aby Twoje odejście było wypolerowane i profesjonalne. Jeśli nie wiesz, co napisać w liście na do widzenia, przejrzyj nasze przykładowe listy rezygnacji, wiadomość e-mail z rezygnacją i listy do widzenia , a następnie dostosuj je do swoich potrzeb.

Pożegnanie współpracowników

Gdy Twój szef będzie wiedział, że odchodzisz, możesz powiadomić współpracowników i współpracowników, że idziesz dalej.

Oto kilka wskazówek dotyczących pożegnania.

Kiedy zostałeś zwolniony lub ustanowiony

Jeśli zostałeś zwolniony lub zwolniony i chcesz poinformować współpracowników, że odchodzisz, a nadal masz dostęp do poczty e-mail, możesz wysłać nawet krótszy list e-mailowy .

Daj im znać, że będziesz kontynuował. Poproś o pomoc w poszukiwaniu pracy , jeśli jest to właściwe, i podaj swoje osobiste dane kontaktowe, aby mogli się z nami skontaktować.

Bądź Krótki

Podsumowując, opuszczając pozycję, pożegnaj się krótko i słodko. Nie idź za burtę, w żadnym kierunku. Upewnij się, że powiadomiłeś tych współpracowników, którzy muszą wiedzieć, że odlatujesz i upewnij się, że wiedzą, jak się z tobą skontaktować po twoim odejściu.

Żegnaj Litera A - Z
Listę pożegnalnych przykładów pożegnania ze współpracownikami, klientami i kontaktami biznesowymi, aby poinformować ich o przyjęciu nowej pracy , przejściu na emeryturę lub rezygnacji. Istnieją również przykłady listów, które można wysyłać do kolegów, klientów i klientów, aby pogratulować im i życząc im dobrze, gdy przechodzą do nowej możliwości.