Żegnaj Litery Przykłady przy opuszczaniu pracy

Niezależnie od tego, czy odchodzisz z pracy, czy piszesz list do przyjaciela, który przechodzi do czegoś innego, znajdziesz wiele przykładowych listów i wiadomości e-mail, aby pomóc Ci w profesjonalnym i szczerym pożegnaniu. Użyj tych przykładów listów pożegnalnych dla różnych okoliczności, takich jak przyjęcie nowej pracy, przejście na emeryturę lub po prostu rezygnacja z obecnej pracy. Litery te działają dobrze, jeśli twój współpracownik jest tym, który się porusza.

Aby powiedzieć: Gratulacje z powodu nowej pracy

Zawsze dobrze jest życzyć kolegom wszystkiego najlepszego, gdy przechodzą do nowych możliwości. To dla nich ekscytujący czas i dobrze jest utrzymać kolegów w swojej sieci.

Te ciepłe życzenia są dobrym sposobem na utrzymanie cię w czyimś umyśle i dadzą ci impuls do podtrzymania pozytywnej relacji biznesowej lub ponownego nawiązania relacji służbowej, jeśli ponownie przejdziesz przez kolejne ścieżki.

Oto kilka przykładowych wiadomości, które można wysłać do kolegów wychodzących na nową pracę:

Jeśli Twój kolega lub współpracownik jest w ruchu, ale pozostaje w firmie, życzliwe słowa zachęty są zawsze mile widziane:

Absolwenci szkół wyższych również potrzebują wsparcia, a te przykłady pomogą ci znaleźć właściwe słowa, aby pogratulować im i zachęcić ich do podjęcia kariery po studiach.

Dla emerytury kolegi

W przypadku pracownika odchodzącego na emeryturę, to, co napiszesz w liście na do widzenia, zależy od tego, jak bliski był twój stosunek do pracy i jak długo to trwało.

Możesz wysłać krótki, oficjalny list z gratulacjami do współpracownika biznesowego, który widzisz tylko kilka razy w roku. Ale długoletni kolega zasługuje na bardziej przemyślane wysłanie.

Te przykłady zostały uwzględnione w obu sytuacjach:

Kiedy przyjaciel lub kolega traci pracę

Jeśli Twój kolega lub współpracownik został zwolniony, nie ignoruj ​​osoby z powodu wstydu lub niezręczności. To dla nich ciężki czas, a oni zapewne docenią fakt, że dbasz o to wystarczająco, by je sprawdzić.

Napisz przynajmniej prosty list potwierdzający utratę pracy i oferujący współczucie. Jeśli chcesz zrobić więcej, zastanów się, czy twój kolega może docenić pomoc w znalezieniu innej pozycji. Oferując wszelką pomoc, jaką możesz zapewnić - na przykład pisząc referencje lub oferując włączenie tego kolegi podczas następnej imprezy networkingowej - dajesz listowi pozytywny i pomocny obrót.

Kiedy jest Twoja kolej, aby powiedzieć: "I Quit!"

Możesz wykrzyczeć te słowa, ale płonące mosty za tobą nigdy nie są dobrym pomysłem, bez względu na to, jak bardzo jesteś zdenerwowany.

A może naprawdę kochasz swoją pracę, ale nie możesz przegapić nowej okazji. Tak czy inaczej, przygotuj list dyplomatyczny i profesjonalny, podkreślając pozytywne doświadczenia z pracy i taktownie informując pracodawcę lub klientów, że idziesz dalej.

Do własnej emerytury

Te przykłady pomogą ci poinformować pracodawcę o planowanej emeryturze. Prawdopodobnie będzie to bardziej oficjalny list zawierający kilka kluczowych szczegółów. W rzeczywistości szef lub dział HR może chcieć poprowadzić Cię w dostarczaniu informacji na piśmie, aby rozpocząć likwidację Twojej pozycji i przygotować się na wszelkie świadczenia emerytalne.

Jak pożegnać się z kolegami

Istnieje wiele sposobów na pożegnanie z tymi, z którymi pracujesz, a znajdziesz je w tych przykładach.

Kiedy powiesz swojemu szefowi, że planujesz przejść na emeryturę lub zrezygnować, zapytaj, czy możesz sam przekazać ogłoszenie swoim współpracownikom. A jeśli już wiedzą, z pewnością docenią od ciebie przemyślane pożegnanie.