Retirement Przykłady listów z gratulacjami

Jeśli współpracownik, przyjaciel lub były kolega przechodzi na emeryturę, rozważ przesłanie im listy z gratulacjami. Mimo że przejście na emeryturę jest pozytywnym krokiem, pożegnanie z długoletnią pracą i pozostawienie kolegów, którzy prawdopodobnie stali się przyjaciółmi, jest dużym krokiem i godnym uznania.

Jeśli nie masz pewności, czy wysłać notatkę, pomyśl o tym w ten sposób. Podobnie jak uzyskanie nowej pracy lub awansu, ukończenie szkoły, ślub, posiadanie dziecka lub jakakolwiek inna poważna zmiana życia gwarantuje gratulacje, przejście na emeryturę to poważna zmiana życia i zasługuje na gratulacje.

Miejmy nadzieję, że emeryt będzie pełen ekscytacji z powodu jego kolejnego etapu życia, ale może również istnieć ambiwalencja w rozpoczęciu nowego etapu w życiu. Emerytura to terytorium nieobjęte prawem, a otrzymanie listu przemyślanego i doceniającego może być bardzo znaczące dla osoby, która je otrzymuje.

Co uwzględnić w swoim liście

W liście z gratulacjami możesz wyrazić wdzięczność za pracę wykonaną przez daną osobę i życzyć jej wszystkiego najlepszego w nadchodzących latach. Jeśli wysyłasz notatkę do emerytowanego współpracownika lub osoby, którą zarządzasz, twoje gratulacje są okazją do wyrażenia wdzięczności za pomoc pracownika i składki na rzecz firmy.

W notatkach emerytalnych bardzo często wspomina się o liczbie lat pracy emeryta w firmie. Twój list z gratulacjami jest także okazją do przekazania wszystkich twoich informacji kontaktowych, aby ci dwaj pozostali w kontakcie.

Poniżej znajdują się dwa przykładowe gratulacje, które możesz wykorzystać do inspiracji. Pierwsza jest odpowiednia dla kogoś bliskiego, a druga jest bardziej formalną notatką e-mailową, potwierdzającą ciężką pracę i wysiłki współpracownika. Dokonaj korekt dopasowanych do konkretnej sytuacji i związku.

Nieformalny list z gratulacjami

Droga Jayne,

Gratulacje na emeryturę! Od 25 lat jesteś oddanym i cenionym pracownikiem Media Rich Public Relations Company, a Twój dobry duch kolegialny na pewno zostanie pominięty. Powiedział, że jako kolega, który został przyjacielem, cieszę się, że będziesz miał więcej czasu, aby spędzić z rodziną.

Ciesz się emeryturą i nie mogę się doczekać, aby usłyszeć, co będzie dalej!

Pozdrawiam,

Eileen

Przykład formalnego przejścia na emeryturę z gratulacjami

Temat: Emerytura Gratulacje

Droga Katarzyno,

Gratulujemy przejścia na emeryturę z Helpful House Settlement Group. Dokonaliście takiej różnicy w życiu tak wielu dzieci, kiedy potrzebowali kogoś najbardziej. Udowodniłeś, że nie potrzeba wiele, aby wywierać duży wpływ na czyjeś życie.

To wspaniale, że nadal będziesz pomagać innym poprzez wolontariat i będę cię bić za twoje wysiłki, by się oddać.

Wszyscy tęsknimy za twoją uśmiechniętą twarzą i mamy nadzieję, że wpadniesz do nas, kiedy będziesz miał czas.

Z poważaniem,

Maria

Więcej przykładów liter

Te przykładowe listy (w tym listy motywacyjne, listy z podziękowaniami z podziękowaniami, listy z dalszymi rozmowami kwalifikacyjnymi, listy akceptacji i odrzucenia pracy, listy rezygnacyjne, listy z podziękowaniami, ogólne listy biznesowe i inne stosowne listy dotyczące zatrudnienia) powinny być gromadzone w stosach, aby Odpowiednia korespondencja dotycząca zatrudnienia jest gotowa, gdy jej potrzebujesz.