Pytania o rozmowy rekrutacyjne, które są nielegalne

Pytania, na które nie chcesz zadawać podczas wywiadu i pytania, które robisz

Rozmowa kwalifikacyjna jest ważnym czynnikiem w procesie selekcji pracowników. Możesz korzystać z pytań rekrutacyjnych opartych na zachowaniu, aby pomóc Ci wybrać najlepszych kandydatów. Zadaj pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej, które pomogą ci określić, czy kandydat ma zachowania, umiejętności i doświadczenie potrzebne do wypełniania zadania.

Kiedy zadajesz odpowiednie pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, możesz sprawdzić, czy twój kandydat jest dobrze dopasowany kulturowo i doskonale pasuje do stanowiska, które wypełniasz.

To zwiększa prawdopodobieństwo, że kandydat odniesie sukces w twojej organizacji.

Zadaj pytania z wywiadu prawnego, które rzucają światło na mocne i słabe strony kandydata, aby określić odpowiedni poziom zatrudnienia . Unikaj nielegalnych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej i praktyk związanych z rozmowami kwalifikacyjnymi, które mogą sprawić, że Twoja firma stanie się celem postępowania w sprawie amerykańskiego programu Equal Employment Opportunity Commission (EEOC).

Nielegalne pytania dotyczące rozmów kwalifikacyjnych

Nielegalne pytania podczas przesłuchania , chociaż nie są nielegalne w ścisłym tego słowa znaczeniu, mają tak wielki potencjał, aby skłonić firmę do odpowiedzialności w procesie o dyskryminację , aby równie dobrze mogły być nielegalne. Należą do nich wszelkie pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej związane z kandydatem:

Szczególnie w trakcie komfortowego wywiadu, podczas którego uczestnicy są zrelaksowani, nie pozwól, aby rozmowa zmieniła się w sesję czatu.

Zdarza się to łatwo, zwłaszcza gdy zabierasz kandydatów na lunch lub kolację.

Pozornie nieszkodliwe pytania dotyczące wywiadu, takie jak poniższe, są nielegalne lub równie dobrze mogą być nielegalne.

Przykładowe nielegalne pytania do rozmowy kwalifikacyjnej

Podczas rozmowy należy zadbać o to, aby pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej były skoncentrowane na zachowaniach, umiejętnościach i doświadczeniu potrzebnym do wykonywania pracy. Jeśli uważasz, że twoja dyskusja zboczy z kursu lub nie przyniesie żadnych informacji, których nie chcesz o potencjalnych tematach dyskryminacji, szybko z powrotem porozmawiaj na ten temat, zadając kolejne pytanie związane z pracą.

Co robić, gdy kandydaci oferują odpowiedzi na pytania, których chcesz unikać

Jeśli kandydat oferuje informacje, takie jak: "Potrzebuję elastycznego harmonogramu, ponieważ mam czworo dzieci w szkole podstawowej", możesz odpowiedzieć na pytanie, czy Twoja firma oferuje elastyczne godziny pracy i wszelkie kwalifikacje wymagane przez polisę pod kątem kwalifikowalności.

Nie podchodź jednak do tego tematu dalej.

Inny kandydat powiedział swojemu ankieterowi, że jego ulubioną rozrywką jest czytanie Biblii. W następnym pytaniu został poproszony o omówienie, dlaczego opuścił swoją ostatnią pracę. Prowadzący rozmowę mądrze odciągnął rozmowę od nielegalnego tematu.

Inny kandydat pochylił się nad stołem i powiedział: "Powodem, dla którego opuszczam obecną pracę jest to, że dwa tygodnie temu urodziło mi się dziecko i potrzebuję regularnego harmonogramu dla mojego opiekuna." Inny kandydat powiedział osobie przeprowadzającej wywiad, że był rodowity polski mówca i dzieciństwo spędził w rejonie miasta o nazwie Pole Town.

Spóźniając się na rozmowę kandydatka poinformowała kierownika zakładu, że musiała uciekać, ponieważ spóźniła się na trening piłki nożnej. Jego odpowiedź: "Och, grasz w piłkę nożną?" wywołuje chichot za każdym razem, gdy historia jest udostępniana.

(W rzeczywistości była to praktyka jej syna.)

Ponownie, nie kontynuuj dyskusji i nie możesz używać takich informacji, aby podjąć decyzję o zatrudnieniu . (Na marginesie każda z tych osób została wynajęta na stanowisko, dlatego dzielenie się przykładami jest wygodne).

Przykładowe pytania dotyczące wywiadów prawnych

Te legalne pytania dotyczące wywiadów pomogą ci zadawać pytania prawne podczas rozmów kwalifikacyjnych. Dodatkowo, dla każdego pytania o próbkę, udzielam wskazówek na temat tego, czego słuchasz w odpowiedzi twojego kandydata.

Jeśli znasz te rzeczy na temat swojej pracy, pracowników, którzy odnieśli sukces w pracy i kwalifikacji twoich najlepszych kandydatów, jesteś na czele.

Patrzeć na:

Pracując na podstawie przygotowanej listy pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, zapewnisz wybór najbardziej wykwalifikowanego kandydata do pracy.

Poniżej znajdują się przykładowe pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas gdy określona cecha lub umiejętność jest wymieniona jako podstawowe zachowanie, znajdziesz pewne pokrywanie się pytań i odpowiedzi kandydatów w różnych kategoriach.

Oprócz tych pytań, będziesz chciał przygotować pytania, które badają rzeczywiste umiejętności i doświadczenie zawodowe, które zidentyfikowałeś jako istotne dla stanowiska. Nadaj priorytet tym umiejętnościom i doświadczeniom i zbadaj od pięciu do dziesięciu kandydatów. Twoje referencyjne sprawdzenie ujawni również wiedzę i umiejętności twoich kandydatów.

Zachęcamy do skorzystania z tych przykładowych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej w swoich własnych kandydackich rozmowach kwalifikacyjnych.

Przykładowe pytania do rozmowy kwalifikacyjnej, aby prosić pracodawców

Skorzystaj z tych przykładowych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnymi pracownikami.

Przykładowy wywiad Pytania Odpowiedzi dla pracodawców

Skorzystaj z odpowiedzi na te pytania, aby ocenić odpowiedzi kandydata na pytania zadawane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Istnieją dobre odpowiedzi, które mówią wiele o kandydacie. Te odpowiedzi dostarczają wskazówek dla ciebie.

Zastrzeżenie: Należy pamiętać, że podane informacje, mimo że autorytatywne, nie są gwarantowane pod względem dokładności i legalności. Witryna jest odczytywana przez ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach. Poproś o pomoc prawną lub pomoc ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe dla Twojej lokalizacji. Te informacje służą jako wskazówki, pomysły i pomoc.