Jak znaleźć unikalną propozycję sprzedaży (USP)

Znalezienie dobrego USP.

Unikalna propozycja sprzedaży lub unikalny punkt sprzedaży lub oświadczenie o wyjątkowej pozycji sprzedaży lub po prostu USP to czynnik lub korzyść, która sprawia, że ​​produkt różni się od innych równoważnych produktów na rynku. Identyfikacja USP zajmuje sporo czasu i badań, ale bez badań sprzedajesz tylko inny towar.

Trudność: średnia

Wymagany czas: godziny

Oto jak:

  1. Badania przemysłowe. Zanim odkryjesz, co czyni twój produkt wyjątkowym, musisz wiedzieć, co jeszcze jest dostępne dla potencjalnych klientów. Oznacza to wykonanie dogłębnej analizy każdego z konkurentów . Jakie produkty istnieją, aby zaspokoić te same potrzeby, co Twój produkt? Jakie punkty sprzedaży promują ci konkurenci? Przejrzyj ich materiały marketingowe, zwłaszcza strony internetowe. Sprawdź niezależne organizacje opiniotwórcze w swojej branży, aby zobaczyć, co mają do powiedzenia ci analitycy. Wypróbuj tak wiele konkurencyjnych produktów, jak tylko możesz, aby poznać ich działanie.
  2. Prospect Research. Co mają do powiedzenia ludzie, którzy już posiadają produkt z Twojej branży? Zwykle dużo. Jeśli sprzedajesz produkty i usługi B2C, opinie klientów online mogą być kopalnią opinii. Te komentarze nie mówią tylko o dobrych i złych stronach produktu, ale także o kwestiach związanych z usługami, takich jak koszty dostawy, złe doświadczenia w zakresie wsparcia technicznego i komplikacje związane z naliczaniem opłat. Szukaj opinii na temat produktów konkurencji, a także własnych. Jeśli widzisz określoną cechę lub problem często wymieniany dla danego produktu, zapisz go. Daje to doskonałe wyczucie tego, co rynek myśli, aby wzorować te produkty.
  1. Badania klientów. Obecni klienci to wspaniałe źródło informacji. Zacznij od skontaktowania się z najlepszymi klientami i zapytaj ich, czy mogą poświęcić kilka minut na przekazanie informacji o produktach, które są ich właścicielami. Skorzystaj z tych informacji, aby zebrać krótką ankietę i wysłać ją pocztą lub e-mailem do reszty klientów. Jeśli możesz, zaoferuj im zachętę do wypełnienia i zwrócenia ankiety - wszystko, od karty podarunkowej o wartości 5 USD do kuponu na następny zakup.
  1. Badanie produktu. Do tej pory powinieneś dobrze czuć się w konkursie. Wiesz, jakie produkty są i jak dobrze się układają. Czas przyjrzeć się bliżej własnemu produktowi. W jakich obszarach Twoi klienci są najbardziej zadowoleni z twoich produktów? Jakie są najbardziej rażące słabości twojego produktu? Jeśli ostatnio nie korzystałeś z własnego produktu, wypróbuj go teraz i zobacz, jak twoje własne doświadczenia pasują do tego, co słyszałeś od klientów.
  2. Analiza. Zebrałeś już całkiem sporo informacji. Czas przejrzeć fakty i wyciągnąć pewne wnioski. Porównaj listę mocnych i słabych stron produktu z informacjami na temat produktów konkurencji. Czy są obszary, w których twój produkt jest silniejszy niż większość lub wszystkie konkurencyjne produkty? Co powiesz na obszary, w których Twoje produkty są znacznie słabsze niż produkty porównywalne?
  3. Wniosek. Chwila prawdy przychodzi, gdy osiadasz na jednym obszarze siły i zmieniasz go w USP. To musi być jakość, która jest ważna dla klientów. Jeśli jesteś dumny z oferowania swojego produktu w 50 subtelnie różnych odcieniach zieleni, ale klienci nie mogą odróżnić, to nie jest dobry wybór dla twojego USP. Idealnie, twój wybór powinien być cechą lub jakością, która będzie niezapomniana i trudna do skopiowania przez kogoś innego.
  1. Dystrybucja. Po wybraniu USP nadszedł czas, aby podzielić się nim z potencjalnymi klientami. Jeśli używasz slajdów Powerpoint w prezentacji, dodaj slogan o swoim USP i umieść go na co najmniej pierwszym i ostatnim slajdzie. Dodaj ten sam tag do swojego podpisu e-mail i (jeśli używasz ich) kont mediów społecznościowych. I popracuj nad swoim USP w obu modelach zimnych połączeń i na głównym boisku sprzedaży.