Łącząc prezentację Powerpoint

Powerpoint może być fantastycznym sposobem na przekazanie informacji lub szybki sposób na spanie uczestników na krzesłach. Wyniki zależą w dużej mierze od tego, jak dobrze prezenter zastosował się do podstawowych zasad programu Powerpoint.

 • 01 Nie pochłaniaj slajdów

  Każdy slajd Powerpoint powinien przekazywać tylko jeden lub dwa pomysły. Nie próbuj wkuwać slajdu z kilkoma punktami, rozmytym diagramem i cytatem motywacyjnym. Zamiast tego podziel te pojęcia na kilka slajdów. Im mniej zagracony i złożony jest slajd, tym łatwiej odbiorcom wchłonąć.
 • 02 Efektywnie wykorzystuj obrazy

  Jeśli twoja prezentacja składa się z czytania słów po słowie, możesz równie dobrze pominąć prezentację i rozdać wersję papierową. Zamiast umieszczać każde słowo, które wypowiadacie na slajdach, stosujcie odpowiednie obrazy i udzielajcie ustnych wyjaśnień. Obrazy zawierają zarówno zdjęcia, jak i diagramy (wykresy itp.).

 • 03 Reakcje na wskaźniki

  Miej oko na język ciała swoich słuchaczy podczas mówienia i używaj go do szybkiej prezentacji . Na przykład, jeśli wyglądają na zdezorientowanych lub sceptycznie nastawionych po przedstawieniu ważnej kwestii, zatrzymaj się i zapytaj, czy ktoś ma jakieś pytania - to daje ci możliwość natychmiastowego wyjaśnienia lub złagodzenia wszelkich zastrzeżeń. Zajmując się tymi sprawami, możesz skupić się na swoim następnym punkcie, zamiast skupiać się na ostatnim.

 • 04 Użyj historii

  Włącz do prezentacji co najmniej jedną historię. Może to być świadectwo , opowiadanie z jednego z twoich poprzednich spotkań sprzedażowych lub coś, co słyszałeś od niechcenia od klienta. Historie przyciągają publiczność, ponieważ sprawiają, że słuchacze wyobrażają sobie siebie w tej samej sytuacji, co temat. Dobra historia to o wiele bardziej skuteczne narzędzie sprzedaży niż prosta lista korzyści.

 • 05 Przedstawcie sercom, nie głową

  Emocje są znacznie bardziej przekonujące niż logika. Jeśli oferujesz logiczne powody, dla których potencjalny klient powinien kupić twój produkt, prawdopodobnie wymyśli równie logiczne powody, dla których nie powinien. Ale jeśli wywołasz emocjonalną reakcję, najprawdopodobniej ominiesz swojego wewnętrznego sceptyka.

 • 06 Dostosuj

  Na długo przed prezentacją zrób trochę badań na temat potencjalnego klienta i włącz go do prezentacji. Może to być tak proste, jak zrobienie zdjęcia swojego biurowca i umieszczenie go na pierwszym slajdzie lub tak złożone, jak wyciągnięcie danych z ostatniego raportu rocznego i powiązanie go z tym, jak produkt może dla nich pracować.

 • 07 Przygotuj się na katastrofę

  Nadzieję na najlepsze, przygotuj się na najgorsze. Bądź przygotowany na to, że w pokoju nie będzie gniazdka; wasz zasilacz umrze na was; twój laptop umrze na ciebie, projektor umrze na tobie, itd. Przynieś papierowe kopie swoich slajdów - wystarczającą liczbę kopii, które możesz wyprodukować dla każdego słuchacza. Jeśli wszystko pójdzie nie tak, nadal możesz podać swoją prezentację, a publiczność może nadążyć za tobą.

 • 08 Wiesz, co powiedzieć

  Przynieś skrypt, który zawiera całe słowo prezentacji słowo w słowo i zawiera odpowiedzi na typowe pytania i zastrzeżenia . Za każdym razem, gdy usłyszysz nowy sprzeciw lub dostaniesz pytanie, na które nie możesz odpowiedzieć, zapisz je natychmiast (przyniosłeś kilka długopisów i notatnik, prawda?) I dodajesz go do skryptu po powrocie do biura.

 • 09 Bądź szczery

  Nie umieszczaj niczego w prezentacji, w którą nie wierzysz osobiście. Jeśli wypowiadasz retorykę firmy, pokaże ona w twojej postawie i tonie głosu i może zabić twoją sprzedaż na miejscu. Z drugiej strony twoja szczerość może być bardziej przekonująca niż konkretne słowa, które wybierzesz.