6 kobiet-przedsiębiorców dzieli się najlepszymi poradami

"Zapytać. Słuchać. Zapytaj więcej. I właśnie wtedy, gdy myślisz, że masz pytania, wciąż pytaj i słuchaj dalej.

Ktoś dał mi tę poradę 11 lat temu, kiedy zaczynałem moją firmę, Goodshop. Jego zdanie było takie: mając przed sobą tak wielu ludzi, którzy sami podróżowali po przedsiębiorczości, nie musiałem wymyślać koła. Zadając pytania, mając otwarty umysł i będąc zaangażowanym słuchaczem , mogłem skrócić proces uczenia się o co najmniej połowę.

Nadal uczę się 11 lat później i nadal otrzymuję porady od innych przedsiębiorców - nie tylko od tych znacznie dalej niż ja, ale także od przedsiębiorców rozpoczynających swoją małą podróż biznesową. Poprosiłem siedem kobiet przedsiębiorczych, z których wszystkich ogromnie podziwiam, aby podzieliły się spostrzeżeniami z ich zestawu narzędzi mądrości startupowej. Oto, co mieli do powiedzenia.

Sheila Lirio Marcelo, założycielka, prezes i dyrektor generalny Care.com

Bądź intensywny z wynikami, ale zrelaksuj się z ludźmi. Rozpoczynając działalność, dążysz do doskonałości, ale jeśli nie możesz odprogramować oczekiwań doskonałości dla siebie i innych, ryzykujesz wypalenie się i odepchnięcie wszystkich innych.

Wychodząc ze świata konsultingu, gdzie płacono mi za moje pomysły, widziałem rzeczy w czerni i bieli. Myślałem, że istnieje jeden sposób robienia rzeczy - na swój sposób. To sprawiło, że jestem okropnym menedżerem. Jestem wdzięczny mentorom z mojego pierwszego startupu, który dał mi mocne opinie: "wyluzuj". Nie było łatwo to usłyszeć w tym czasie, ale pomogło mi docenić, że ludzie pracują i problemowo rozwiązują się inaczej.

Przez lata nauczyłem się rozliczać mój zespół z wyników bez mikromanowania, w jaki sposób osiągnęli rezultat. Dzięki temu mogłem być bardziej człowiekiem jako menedżer i lider, ponieważ wykazanie tego zaufania mojemu zespołowi jest niezbędne do zbudowania zaufania do mnie.

Sheila Lirio Marcelo jest założycielką Care.com, największego na świecie internetowego serwisu służącego do znajdowania i zarządzania opieką nad rodziną. W 2014 roku została uznana za jedną z "10 najlepszych kobiet-przedsiębiorców" w magazynie Fortune.

Alexa von Tobel, CEO i założycielka LearnVest.com

Po znalezieniu ostrości, odrób swoją pracę domową. Dla mnie oznaczało to napisanie 75-stronicowego biznes planu, zanim jeszcze zacząłem LearnVest. Niewiele osób to czytało, ale stało się dla mnie nieocenionym ćwiczeniem. Nakładanie mojej strategii na innych ludzi, których opinie szanowałem, zmusiło mnie do wyczerpania moich badań i pomogło mi przygotować się do wejścia na pozycję lidera, gdzie musiałem być tym, który wywołuje strzały i odpowiada na pytania z minuty na minutę. Kiedy przychodzi do tego, dobry biznesplan jest jak każdy inny skuteczny plan: musisz stworzyć konkretne cele dla siebie, abyś mógł śledzić swoje postępy i ponownie oceniać po drodze.

Gdy już zaczniesz działać, czujesz, że włosy płoną! Stawiasz ogień w lewo i prawo, a ty nie masz już luksusu, by zatrzymać się i powiedzieć: "Jaka jest moja strategia?". W tym momencie po prostu nie masz czasu. Dlatego tak ważne jest, aby mieć jasną strategię przed podjęciem skoku. W ten sposób, gdy jesteś w branży, jesteś dobrze przygotowany na wszystko i wszystko, co stanie Ci na drodze.

Alexa von Tobel uruchomiła LearnVest w 2009 roku. Jest autorką najlepiej sprzedającej się książki New York Timesa Financially Fearless.

Linda Rottenberg, współzałożycielka i dyrektor generalny Endeavour Global

Moja najlepsza rada dla przedsiębiorców polega na prześladowaniu ludzi. Kiedy dziesięć lat temu założyłem swoją organizację, spędziłem trochę czasu próbując zbudować silną globalną radę doradczą. Sześć miesięcy w Endeavour, dowiedziałem się, że Peter Brooke, legendarny pionier VC i private equity, przemawiał w Harvard Business School, więc poszedłem za nim - aż do Cambridge, potem Aldrich Auli, potem do męskiej łazienki - gdzie Z powodzeniem zmusiłem go do zostania przewodniczącym. Teraz mówię, że prześladowanie jest najbardziej niedocenioną strategią uruchamiania!

Linda Rottenberg była współzałożycielką Endeavour w 1997 roku. Jest autorką bestsellerowej książki New York Timesa "Crazy" to komplement.

Jennifer Manaavi, CEO i współzałożycielka Physique 57

Nie pozwól, aby strach był czynnikiem w podejmowaniu decyzji.

Zbyt często widzę, że przedsiębiorcy nie uruchamiają się z powodu strachu. "A co, jeśli nie możemy tego zrobić?" "A co, jeśli coś pójdzie nie tak"? Rozumiem, że musimy wziąć pod uwagę zalety i wady naszych decyzji, ale musimy być samoświadomi - czy identyfikujemy ryzyko, czy jesteśmy po prostu przerażeni? Jeśli strach powstrzymuje cię przed przeniesieniem firmy do następnego poziomu lub następnego kroku, pozwalasz lękowi tłumić potencjał Twojej firmy.

Jennifer Maanavi uruchomiła Physique 57, firmę fitness, która promuje zdrowie fizyczne i wzmocnienie pozycji osobistej w 2006 roku.

Courtney Nichols, współzałożycielka i współprzewodnicząca Smarty Pants

Poznaj siebie i wiedz, że cokolwiek nie wiesz o sobie, będziesz uczyć się na własnej skórze. Startupy, podobnie jak dzieci, są lustrami dla wszystkich twoich wad. Będą widoczne, więc musisz mieć elastyczną perspektywę. Musicie być odpowiedzialni za swoje słabości i nieugięci w uczeniu się, jak je rozwiązywać, aby nie przeszkadzały wam w osiągnięciu sukcesu. Jesteś swoją firmą. Jeśli okłamiesz siebie o swoich słabościach , zabijesz swój biznes w tym procesie.

Courtney Nichols założyła SmartyPants, firmę zajmującą się zdrowiem i zdrowiem, produkującą gumowate witaminy w 2009 roku.

Nicole Centeno, założycielka i dyrektor generalny Splendid Spoon

Zobacz błąd jako prezent. Kiedy biznes będzie bolał, zmusi cię do poddania się, a jeśli go wysłuchasz, to ci go odda. Przez pierwsze dwa lata byłem solowym założycielem, a firma całkowicie mnie zepsuła. Miałem dwoje dzieci w wieku poniżej dwóch lat, napięte małżeństwo i próbowałem zrobić to wszystko. Biznes wystartował, ale potem się zatrzymał.

Postawiłem jedną stopę przed drugą i otworzyłem się na pomysł zaproszenia innego przywódcy do mojego królestwa. Sathish Naadimuthu, który jest teraz naszą CMO, dołączył do nas w lipcu 2015 r. I ciężko pracowaliśmy, aby w znaczący sposób przestawić firmę z modelu głównie hurtowego, aby skierować ją do konsumenta. W ciągu miesiąca od ponownego uruchomienia [strony] nasza działalność wzrosła czterokrotnie.

Nicole Centeno założyła Splendid Spoon w 2013 roku.