10 najlepszych sposobów na szczęśliwe w pracy

Możesz sprawić, by Twoje miejsce pracy było przyjemne i przyjemne

Praca w Google brzmi bardzo fajnie. Byłbym pierwszym, który ośmieliłby Google'a jako motywującego pracodawcę : darmowe jedzenie, inżynierów, którzy są w stanie poświęcić 20% czasu na własne projekty, a także środowisko pracy, które sprzyja zabawie i kreatywnemu myśleniu.

W Google, Genentech i innych 100 największych firmach z listy Fortune , pracodawcy zapewniają najlepsze miejsca pracy. Jednocześnie korzyści, które pozwalają pracownikom spędzać cały swój czas w pracy, wykorzystują ludzi i niszczą równowagę między pracą a życiem prywatnym . Nawet najlepszy pracodawca może nie być najlepszy dla wszystkich. Są to czynniki, które pomogą Ci znaleźć szczęście w pracy.

 • 01 Wybierz, aby być szczęśliwym w pracy

  Szczęście jest w dużej mierze wyborem. Słyszę, jak wielu z was się ze mną kłóci, ale to prawda. Możesz być szczęśliwy w pracy. Brzmi prosto? Tak. Ale prostota jest często niezwykle trudna do wprowadzenia w życie. Chciałbym, żebyście wszyscy mieli najlepszego pracodawcę na świecie, ale spójrzcie prawdzie w oczy, nie możecie.

  Pomyślcie więc pozytywnie o swojej pracy. Zastanów się nad aspektami swojej pracy, którą lubisz. Unikaj negatywnych ludzi i plotek. Znajdź współpracowników, którzy Ci się podobają i ciesz się nimi i spędzaj z nimi czas. Twoje wybory w pracy w dużym stopniu określają twoje doświadczenie. Możesz być szczęśliwy w pracy.

 • 02 Zrób coś, co kochasz każdego dnia

  Możesz lub nie kochasz swojej obecnej pracy i możesz lub nie wierzyć, że możesz znaleźć coś w swojej obecnej pracy, by ją kochać, ale możesz. Zaufaj mi.

  Spójrz na siebie, swoje umiejętności i zainteresowania, i znajdź coś, co możesz cieszyć się na co dzień. Jeśli robisz coś, co kochasz każdego dnia, twoja obecna praca nie będzie wyglądać tak źle. Oczywiście zawsze możesz wykonać bieżącą pracę lub zdecydować, że nadszedł czas, aby rzucić pracę.

 • 03 Podejmij odpowiedzialność za własny rozwój zawodowy i osobisty

  Młoda pracownica skarżyła się ostatnio, że chciała zmienić pracę, ponieważ jej szef nie robił wystarczająco dużo, aby pomóc jej w rozwoju zawodowym. Zapytałem ją, kogo uważa za osobę najbardziej zainteresowaną jej rozwojem. Odpowiedź była oczywiście taka, że ​​tak.

  Jesteś osobą, która może najbardziej zyskać na rozwoju zawodowym. Przejmij kontrolę nad własnym rozwojem; prosić o konkretną i znaczącą pomoc swojego szefa, ale maszeruj do muzyki swojego osobiście opracowanego planu i celów. Masz najwięcej do zyskania z uprawy - i najwięcej do stracenia, jeśli stoisz nieruchomo.

 • 04 Weź odpowiedzialność za poznanie, co dzieje się w pracy

  Ludzie narzekają mi codziennie, że nie otrzymują wystarczającej komunikacji i informacji o tym, co dzieje się z ich firmą, projektami ich działu lub współpracownikami. Pasywne statki czekają, aż szef wypełni ich wiedzą. A wiedza rzadko przychodzi.

  Czemu? Ponieważ szef jest zajęty wykonywaniem swojej pracy i nie wie, czego nie wiesz. Poszukaj informacji, których potrzebujesz, aby działać efektywnie. Rozwijaj sieć informacyjną i korzystaj z niej. Asertywnie poproś o cotygodniowe spotkanie z szefem i zadawaj pytania, aby się uczyć. Odpowiadasz za otrzymywane informacje.

 • 05 Często pytaj o opinie

  Czy złożyliście takie oświadczenia, jak: "Mój szef nigdy nie daje mi żadnych opinii, więc nigdy nie wiem, jak sobie radzę". Zmierz się z tym; wiesz dokładnie, jak się masz. Zwłaszcza jeśli masz pozytywne nastawienie do swojego występu, po prostu chcesz usłyszeć, jak cię rozpoznaje. Jeśli nie jesteś pozytywnie nastawiony do swojej pracy, pomyśl o poprawie i szczerym wkładzie.

  Następnie zapytaj swojego szefa o opinię. Powiedz mu, że chciałbyś usłyszeć jego ocenę swojej pracy. Porozmawiaj też z klientami; jeśli dobrze im służysz, ich opinie potwierdzają. Jesteś odpowiedzialny za własny rozwój. Wszystko, co dostajesz, to sos.

 • 06 Tylko zobowiązania, które możesz zachować

  Jedną z najpoważniejszych przyczyn stresu i nieszczęścia w pracy jest brak zobowiązań. Wielu pracowników poświęca więcej czasu na usprawiedliwianie braku zaangażowania i martwienia się konsekwencjami braku zaangażowania, niż wykonywanie obiecanych zadań.

  Stwórz system organizacji i planowania, który pozwoli ci ocenić zdolność do wypełnienia żądanego zobowiązania. Nie zgłaszaj się na ochotnika, jeśli nie masz czasu. Jeśli Twój czas pracy przekracza Twój dostępny czas i energię, zrób kompleksowy plan, aby poprosić szefa o pomoc i zasoby. Nie tarzajcie się w bagnie nieuznanych obietnic.

 • 07 Unikaj negatywności

  Wybór bycia szczęśliwym w pracy oznacza unikanie negatywnych rozmów, plotek i nieszczęśliwych ludzi w jak największym stopniu. Bez względu na to, jak bardzo się czujesz, negatywni ludzie mają głęboki wpływ na twoją psychikę. Nie pozwól, aby negatywne Ned i Nellies cię przygnębiły. Spojrzeć na:

  I dalej śpiewaj w samochodzie w drodze do pracy - lub zacznij.

 • 08 Praktykuj profesjonalną odwagę

  Jeśli jesteś jak większość ludzi, nie lubisz konfliktu. A powód jest prosty. Nigdy nie nauczyłeś się uczestniczyć w znaczących konfliktach, więc prawdopodobnie uznasz konflikt za przerażający, szkodliwy i szkodliwy. Konflikt może być wszystkimi trzema; dobrze zrobione, konflikt może również pomóc w wypełnieniu misji służbowej i osobistej wizji .

  Konflikt może pomóc w obsłudze klientów i tworzeniu udanych produktów. Szczęśliwi ludzie osiągają swój cel w pracy. Po co pozwalać małej zawodowej odwadze powstrzymywać cię od osiągnięcia swoich celów i marzeń? Spraw, aby konflikt był twoim przyjacielem.

 • 09 Nawiąż znajomości

  W swojej przełomowej książce Pierwszy, Przerwij wszystkie zasady: Co robią najwięksi menedżerowie świata (Porównaj ceny), Marcus Buckingham i Curt Coffman wymieniają dwanaście ważnych pytań. Kiedy pracownicy pozytywnie odpowiedzieli na te pytania, ich odpowiedzi były prawdziwymi wskaźnikami tego, czy ludzie byli szczęśliwi i zmotywowani do pracy.

  Jedno z tych kluczowych pytań brzmiało: "Czy masz najlepszego przyjaciela w pracy?" Radość i cieszenie się współpracownikami to cechy pozytywnego, szczęśliwego doświadczenia zawodowego. Poświęć czas, aby je poznać. Możesz naprawdę polubić i cieszyć się nimi. Twoja sieć zapewnia wsparcie , zasoby, udostępnianie i opiekę.

 • 10 Jeśli wszystko inne nie powiedzie się, szukanie pracy sprawi, że się uśmiechniesz

  Jeśli wszystkie te pomysły nie sprawiają, że czujesz się szczęśliwy w pracy, nadszedł czas, aby ponownie ocenić pracodawcę, pracę lub całą karierę. Nie chcesz spędzić życia na pracy, której nienawidzisz w nieprzyjaznym środowisku pracy.

  Większość środowisk pracy nie zmienia się tak bardzo. Ale nieszczęśliwi pracownicy mają tendencję do jeszcze większego niezadowolenia. Możesz potajemnie się uśmiechać, gdy spędzasz cały czas poza pracą szukając pracy. To tylko kwestia czasu, dopóki nie rzucisz pracy - z dużym uśmiechem.