Jak opracować wyjątkowe zasady obsługi klienta

Aby być konkurencyjnym, wszystkie firmy muszą przestrzegać wyjątkowych praktyk i zasad obsługi klienta. Jeśli Twoja firma nie ma zasad obsługi klienta lub musi zmienić istniejące, zacznij od utworzenia konspektu.

Co należy uwzględnić podczas opracowywania zasad obsługi klienta

Poniższe pytania mogą służyć jako podstawowy przewodnik do opracowania planu biznesowego, studium wykonalności lub modelu biznesowego w celu stworzenia lub poprawy zadowolenia klienta.

Użyj ich do stworzenia swojego konturu.

  1. Czy masz politykę zwrotu lub wymiany?
  2. Jak rozwiązujesz skargi klientów?
  3. W jaki sposób klienci mogą rozwiązywać problemy, składać zamówienia lub kontaktować się z Tobą w razie pytań? (Na przykład, czy otrzymasz autoresponder, czy klienci otrzymają osobistą odpowiedź?)
  4. Czy dołączysz do Better Business Bureau, stowarzyszeń zawodowych lub innych grup lub stowarzyszeń, które mogą zwiększyć Twoją wiarygodność i widoczność?
  5. Jaka jest twoja polityka prywatności? (Wszystkie witryny internetowe muszą posiadać oświadczenie o ochronie prywatności, jeśli przechwytujesz lub wymieniasz jakiekolwiek dane dotyczące odwiedzających lub klientów witryny.) Jeśli zbierzesz dane medyczne, może być konieczne również przestrzeganie przepisów dotyczących poufności HIPAA .

Zrozumieć znaczenie dobrej obsługi klienta

Jak stracić klientów : Przyciąganie klientów to połowa sukcesu w biznesie. Konieczne jest także skoncentrowanie się na opracowaniu strategii utrzymania klientów, ponieważ klienci powtarzający i polecający mają zasadnicze znaczenie dla utrzymania i rozwoju firmy.

Aby to osiągnąć, niezbędne jest posiadanie polityki obsługi klienta.

Znaczenie traktowania klientów, pracowników i interesariuszy W równym stopniu : polityka klienta i standardy relacji powinny być częścią misji, ani nie powinny być traktowane jako substandardowe lub preferencyjne w stosunku do pracowników, kontrahentów, a nawet interesariuszy.

Ta koncepcja traktowania wszystkich jako równych zyskała wiele uwagi i stała się modelem biznesowym sukcesu dla wielu megakorporacji. W "Firmen of Endearment: jak firmy światowej klasy czerpią korzyści z pasji i celu", autorzy Rajendra Sisodia, David B. Wolfe i Jagdish N. Sheth piszą: "Firmy, które osiągają sukcesy, wydają miliony dolarów mniej na marketing i reklamę niż ich odpowiedniki w branży, ale odnieśli ogromny sukces, stosując model biznesowy, który w równym stopniu ceni interesariuszy, pracowników i klientów. "

Porada dotycząca udanego biznesu: jeśli masz klientów, bezwzględnie obowiązują zasady dotyczące obsługi klienta. Jeśli Twoja firma ma witrynę internetową, informacje na temat zasad obsługi klienta i praktyk ochrony prywatności powinny być jasno i wyraźnie określone dla Twoich klientów - nie pochowany głęboko w Twojej witrynie.