Jak przenieść pracę do Twojej firmy

Wskazówki dotyczące przenoszenia z jednej pracy do drugiej w tej samej firmie

Istnieje wiele powodów, dla których pracownicy rozważają przeniesienie pracy. Kiedy przeprowadzasz się i chcesz kontynuować pracę dla tej samej firmy, transfer może być realną opcją.

Jeśli nie jesteś zachwycony swoją pracą, ale tak jak Twoja firma, jednym z pierwszych miejsc do rozważenia na nowe zatrudnienie może być twój obecny pracodawca. Kiedy jesteś zainteresowany zmianą funkcji pracy, transfer może być dobrym sposobem na rozpoczęcie nowej ścieżki kariery bez konieczności szukania zatrudnienia w nowej firmie.

Korzyści z przeniesienia pracy

Wewnętrzny transfer może mieć wiele zalet, w tym utrzymanie obecnego poziomu wynagrodzenia, planu emerytalnego, opieki zdrowotnej, świadczeń wakacyjnych i przyjaźni ze współpracownikami.

Rodzaje transferów

Przeniesienie jest uznawane za transfer boczny, gdy jest to przeniesienie do tego samego zadania w innej lokalizacji lub do tego samego poziomu w tym samym lub innym dziale. Jeśli starasz się o pracę na wyższym poziomie, będzie to traktowane jako promocja pracy, a nie transfer.

Jak znaleźć otwarte pozycje

Większość pracodawców wymienia otwarte prace na swojej stronie internetowej firmy . Możesz być w stanie zarejestrować się w powiadomieniach e-mail, które powiadomią cię o nowych ofertach pracy. Ponadto niektóre firmy wysyłają pracownikom listy dostępnych ofert, więc wszyscy obecni pracownicy są powiadamiani o dostępnych pozycjach.

W mniejszych firmach proces ten może być mniej formalny i może być konieczne przedyskutowanie twojego zainteresowania przeniesieniem z kierownictwem.

Jak ubiegać się o pozycję wewnętrzną

W niektórych przypadkach pracownicy zainteresowani transferem mogą potrzebować ubiegać się o nowe miejsca pracy w firmie. Niektórzy pracodawcy przyjmują wnioski od wewnętrznych wnioskodawców przed otwarciem aplikacji na kandydatów zewnętrznych. Oznacza to, że będziesz mieć przewagę w procesie rekrutacji .

Jednak nadal może być konieczne złożenie wniosku i przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej, zwłaszcza jeśli nowa praca jest w innym dziale lub w innym miejscu.

Niektóre duże firmy mogą mieć usprawniony proces dla pracowników, którzy chcą się przenieść i mogą zapewnić pomoc w zakresie relokacji finansowej dla trudnych do obsadzenia stanowisk. Sprawdź stronę internetową swojej kariery zawodowej lub skontaktuj się z działem zasobów ludzkich, aby uzyskać instrukcje dotyczące procesu składania wniosku o przeniesienie.

Wskazówki dotyczące przenoszenia pracy w firmie

Niezależnie od tego, czy przenosisz się, czy rozważasz zmianę z jednego obszaru funkcjonalnego na inny, często można to zrobić w tej samej firmie. Dzieje się tak dlatego, że przyniesiesz ze sobą cenną wiedzę o firmie i branży, której outsider nie mógłby posiadać. Dodatkowym elementem odwołania może być Twoja reputacja pracowitego i kompetentnego pracownika. Może to usunąć część niepewności związanej z zatrudnianiem nowego pracownika z zewnątrz.

Jednak ruch wewnętrzny może być również ryzykowny, jeśli nie jesteś ostrożny w kwestii obsługi zlecenia przeniesienia. Oto wskazówki dotyczące przenoszenia zadań.

Rozważ omówienie ze swoim przełożonym . W większości przypadków sensowne będzie omawianie możliwości bezpośredniego przejścia z aktualnym menedżerem, więc nie sądzi, że skradasz się za jego plecami.

Mogą jednak zaistnieć sytuacje, w których osobowość Twojego menedżera utrudni to zadanie. W takim przypadku może być konieczna współpraca z innymi osobami, takimi jak potencjalni menedżerowie, pracownicy działu kadr lub kierownik przełożonego. Znacznemu ryzyku wystąpienia luzów może towarzyszyć niepowiadomienie o tym przełożonemu, a po rozpoczęciu takiego działania trudno będzie zawrócić. Przed złożeniem wniosku o przeniesienie należy dokładnie rozważyć opcje.

Upewnij się, że Twoje wyniki i postawa nadal będą doskonałe, gdy podejmiesz decyzję o przejściu z obecnej pracy. Twoje relacje z obecnym menedżerem i jego opinia na temat twojej postaci, produktywności i nawyków pracy będą miały znaczny wpływ na składanie nowych stanowisk. Firmy zazwyczaj niechętnie pozwalają na opuszczenie organizacji przez gwiazdę, ale nie zawaha się wysłać marginalnego pracownika, jeśli wydaje się niezadowolona z obecnej pozycji.

Jeśli kierujesz ofertę do innych działów Twojej firmy , poszukaj możliwości kontaktu z personelem w tym dziale. Zgłaszaj się do projektów, które pozwolą Ci pokazać talenty i etykę pracy współpracownikom i menedżerom w działach zainteresowań. Poszukaj zadań komisji lub zespołów zadaniowych dla inicjatyw obejmujących całe przedsiębiorstwo, które mogą zwiększyć Twoją widoczność i umożliwić kontakt z potencjalnymi menedżerami.

Staraj się rozwijać relacje mentor-protegowany z obecnym menedżerem. Poszukaj porady i zaangażuj ją w dyskusje na temat rozwoju zawodowego i kariery . Menedżer, który zainwestował w Twoją karierę, najprawdopodobniej poprze przejście z twojego działu.

Upewnij się, że jesteś tak samo ostrożny w przedstawianiu swoich kwalifikacji menedżerom zatrudnionym przy rekrutacji, gdy ubiegasz się o pracę w firmie, tak jak w przypadku ubiegania się o pracę zewnętrzną. Nie zakładaj, że personel wewnętrzny wie o wszystkich twoich mocnych stronach i osiągnięciach. Wyszczególnij i udokumentuj swoje dane uwierzytelniające, aby upewnić się, że rozumieją, że doskonale nadajesz się do tej pracy. Ponadto pamiętaj, aby mieć referencje w firmie, które mogą poświadczyć twoje umiejętności.