Top 7 najlepszych bezpłatnych aplikacji do wyszukiwania ofert pracy

Jesteś zajęty, twoje życie jest gorączkowe, nie masz dużo czasu na szukanie pracy i nie chcesz przylgnąć do laptopa lub użyć komputera do polowania na pracę. Nie musisz. Tak jak prawie wszystko w twoim życiu, poszukiwanie pracy stało się mobilne i możesz to robić w podróży.

Nie ma wiele rzeczy, których nie można zrobić z aplikacją, która łączy osoby poszukujące pracy z dostępnymi stanowiskami. Większość procesu aplikacji można wykonać za pomocą telefonu lub tabletu, choć czasami może być nieco kłopotliwa.

Mimo to możesz wyszukiwać i ubiegać się o pracę bez korzystania z komputera. Idąc dalej, niektóre aplikacje dopasują Cię do otwartych zadań i zaoszczędzą czas wyszukiwania.

Które aplikacje powinny stosować osoby poszukujące pracy, aby przyspieszyć poszukiwanie pracy? Istnieje wiele aplikacji do wyboru zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i na Androida, więc poprosiłem kogoś, kto zna się na aplikacjach, by uzyskać jego rekomendacje. Yarden Tadmor, założyciel i dyrektor generalny Switch, aplikacji umożliwiającej optymalizację pracy, udostępnia informacje na temat siedmiu darmowych aplikacji mobilnych dla osób poszukujących pracy.

7 darmowych aplikacji mobilnych, aby zwiększyć swoje poszukiwania pracy

1. Rzeczywiście aplikacja poszukiwania pracy
Rzeczywiście jest to najlepsza aplikacja z masywnych pulpitów pracy. Rzeczywiście, programy CareerBuilder, Monster.com i LinkedIn oferują podobne funkcje i treści, więc jeśli wybierasz jedną z nich, wybierz najbardziej wszechstronną. Rzeczywiście pozwala przesłać swoje CV i zastosować raczej łatwo. Ta aplikacja może być zbyt podobna do mobilnego rozszerzenia platformy komputerowej.

Jest oparty na wyszukiwaniu, co utrudnia bierne odkrywanie nowych pozycji. Aplikacja wymaga również podania pewnych informacji specyficznych dla stanowiska pracy w celu zastosowania do niektórych pozycji, w tym takich jak listy przewodnie, portfele i próbki. Może to być niepokojący proces, gdy robisz to wszystko z urządzenia przenośnego.


Pobierz aplikację: Pobierz na iOS | Pobierz na Androida

2. Good.Co
Poszukiwanie pracy polega na samopoznaniu, ponieważ jest to poszukiwanie pracy, a Good.Co jest przydatnym przypomnieniem tego faktu. Użytkownicy aplikacji znajdują firmy i kariery, które korzystnie wpłyną na ich ogólne samopoczucie, a nie tylko na ich konto bankowe. Poprzez quizy osobowości, takie jak What Are Your Unique Strengths? oraz w jaki sposób docierasz do innych ?, Good.Co odblokowuje coraz bardziej wnikliwe spostrzeżenia na swój temat i oferuje firmom i pracy, które mogą pasować do Twojej osobowości i stylu pracy. Nie możesz ubiegać się o te prace w aplikacji, ale zamiast tego są przekierowywane z powrotem do głównych tablic ogłoszeń dla tej części procesu.
Pobierz aplikację: Pobierz na iOS | Pobierz na Androida

3. Przełącz
Switch to nowy rodzaj rynku pracy - mobilny, wygodny i łatwy w użyciu. Jest to zwinna i responsywna broń w twoim arsenale poszukiwania pracy, przynosząc ci pozycje oparte na twoich umiejętnościach i doświadczeniu i pozwalając ci aplikować przez komórkę z niczym, tylko machnięciem. Szybko importuj swój profil zawodowy z mediów społecznościowych, przeglądaj i aplikuj w swoim własnym tempie, ujawniając tożsamość dopiero po spotkaniu z pracodawcą. W przeciwieństwie do głównych aplikacji mobilnych na tablicach ogłoszeń, Switch jest całkowicie mobilny i dlatego nie wymaga już posiadania konta internetowego przed złożeniem wniosku.

Wadą? Ponieważ aplikacja jest nadal w początkowej fazie, brakuje jej głębi i zakresu zadań, które można znaleźć w Rzeczywiście lub Potworze. ( Zrzeczenie się: poprosiłem Yardena o włączenie aplikacji swojej firmy do listy)
Pobierz aplikację: Pobierz na iOS | Android wkrótce

4. Glassdoor
Oprogramowanie Glassdoor, bardzo podobne do mocno zapowiadanego środowiska graficznego, pozwala użytkownikom mobilnym uzyskać dostęp do tysięcy aktualnych ofert pracy, jednocześnie uzyskując wiedzę z pierwszej ręki o firmach od obecnych i byłych pracowników. Aplikacja podzielona jest na różne kategorie - miejsca pracy, firmy, wynagrodzenia i wywiady - i może czuć się przytłaczająco, aby nawigować. Podobnie jak w przypadku pulpitu Glassdoor, atrakcją są recenzje firmy i spostrzeżenia pracowników. Wypełniając pełne aplikacje za pomocą urządzenia mobilnego?

Nie tak bardzo.
Pobierz aplikację: Pobierz na iOS | Pobierz na Androida

5. SnagAJob
Premiera mobilnej aplikacji pracy dla pracowników godzinowych, SnagAJob rozumie, że pracownicy niepłacący muszą się szybko poruszać. Po zaimportowaniu profilu społecznościowego z Facebooka lub Google i wypełnieniu danych osobowych, przejrzyj godzinowe pozycje w Twojej okolicy i kliknij, aby zastosować. Filtruj pozycje według harmonogramu (praca w niepełnym wymiarze godzin, sezonowa, letnia) i rodzaj pracy (motoryzacja, budownictwo, gastronomia i restauracja) i odległość. Aplikacja posiada również przydatną funkcję mapowania, która pokazuje lokalizację firmy. Wady? Podczas gdy SnagAJob ma wiele zadań, które wymagają tylko jednego kliknięcia, niektóre wymagają dłuższego procesu aplikacyjnego, a brak wykwalifikowanych, wynagradzanych stanowisk może wydawać się ograniczony.
Pobierz aplikację: Pobierz na iOS | Pobierz na Androida

6. Po prostu zatrudniony
Inny agregator zadań, Simply Hired, ma stale ulepszany interfejs aplikacji mobilnej. Niedawno dodano funkcje, które umożliwiają osobom poszukującym pracy posortowanie wyszukiwania według dat i trafności, próbując zmniejszyć wagę miażdżenia nieskończonego przewijania pracy. Twoja strona główna zawiera ostatnie wyszukiwania i można łatwo zapisywać i udostępniać zadania. Podobnie jak inne aplikacje do wyszukiwania, Simply Hired wydaje się mieć jedną nogą w telefonie komórkowym, a drugą na komputerze. Na przykład niektóre zadania umożliwiają korzystanie z aplikacji mobilnych jednym dotknięciem, podczas gdy inne wymagają przesłania CV, a nawet listu motywacyjnego. Aplikacja jest nadal oparta na wyszukiwaniu, wymagająca od kandydatów znalezienia odpowiednich ofert pracy, a nie dostarczanych, a doświadczenie użytkownika może sprawiać wrażenie, że platforma sieciowa skurczyła się do ekranu smartfona.
Pobierz aplikację: Pobierz na iOS | Pobierz na Androida

7. cPro Craigslist Darmowy Klient
Craigslist zasługuje na pochwałę, będąc jednym z pierwszych miejsc, w których można znaleźć pracę krótko- i długoterminową. Dziś pozostaje kluczowym rynkiem dla pewnego rodzaju pracodawcy i określonego rodzaju pracowników. Klient mobilny to efektywne rozszerzenie środowiska graficznego. Otwórz aplikację, ustaw swoje preferencje i przeglądaj wszystko, od koncertów kontraktowych po pełnoetatowe pozycje w ciągu kilku minut. Znajdź opis, który lubisz? Niestety, nie można składać wniosku za pośrednictwem aplikacji, ale klient ułatwia odpowiedź na plakat, oferując opcje połączeń, wiadomości tekstowych i wiadomości e-mail. Możesz także faworyzować pracę lub udostępnić ją samemu lub znajomemu. Aplikacja nie jest najbardziej płynnym doświadczeniem, wymagającym kompilacji CV, listu motywacyjnego i przykładów pracy w innym miejscu, a następnie przesłania ich pocztą e-mail. Jednak klient jest inteligentny, szybki i najprawdopodobniej obejmuje takie koncerty, których nie znajdziesz gdzie indziej.
Pobierz aplikację: Pobierz na iOS | Pobierz na Androida

Co jeszcze musisz wiedzieć: 6 najlepszych wskazówek dotyczących używania aplikacji zadań 10 stron internetowych, które pomogą Ci rozwinąć karierę