W jaki sposób StrengthsFinder może pomóc w znalezieniu idealnej pracy

Wszyscy słyszeliśmy zdanie: "Rób to, co kochasz, a pieniądze pójdą w ich ślady". Oczywiście powiedzenie to jest łatwiejsze niż wypowiedziane. Ale prawda jest taka, że ​​jeśli dana osoba jest zaangażowana w stanowisko, z którego jest zadowolona i dobrze sobie radzi, najprawdopodobniej osiągnie sukces w pracy, a zatem zarabia na życie (pieniądze).

Jest to szczególnie ważne dla prawników, ponieważ wielu z nich opuszcza ten zawód .

Jednym ze sposobów, aby pomóc sobie w znalezieniu idealnej kariery, jest skorzystanie z narzędzia oceny kariery, które pomoże Ci określić swoje mocne strony. StrengthsFinder to jedno z najpopularniejszych narzędzi, które jest powszechnie dostępne w Internecie, aby Ci w tym pomóc.

Mocne strony Fakty

StrengthsFinder zaczęło się, gdy Donald O. Clifton, psycholog ojca siły, wraz z Tomem Rathem i zespołem naukowców z Gallup stworzyli ocenę online StrengthsFinder w 1998 roku. W 2004 roku nazwa oceny została formalnie zmieniona na "Clifton StrengthsFinder". "Na cześć swojego głównego projektanta.

W 2007 roku, w oparciu o wstępną ocenę i język z StrengthsFinder, wydano nową edycję oceny i programu, zatytułowaną "StrengthsFinder 2.0." Ta wersja, która jest obecnie używana, zawiera 34 motywy (lub mocne strony).

Jak określa się twoje mocne strony

Aby ustalić, jakie są twoje mocne strony, musisz wziąć udział w teście online, do którego można uzyskać dostęp za pomocą specjalnego kodu dostępnego online i w książce.

Po uzyskaniu kodu, przystępujesz do oceny online i poprzez serię pytań, daje ci pięć najważniejszych atutów i szczegółowe wyjaśnienie, co one oznaczają.

Na przykład możesz określić, że jedną z twoich mocnych stron jest Dyscyplina. Oznacza to, że twój świat musi być przewidywalny, uporządkowany i zaplanowany.

Instynktownie narzucasz strukturę swojego świata, konfigurujesz rutyny i koncentrujesz się na terminach i terminach. Ocena daje ci wtedy pomysły na współpracę z innymi z siłą Dyscypliny i pomysłami na działanie.

Dlaczego ważna jest praca nad Twoimi mocnymi stronami

Jest wiele powodów, dla których jednostka powinna rozumieć swoje mocne strony i pracę w polu lub pracy, która pozwala wykorzystać ich mocne strony. Jedną z korzyści jest samoświadomość. Im więcej wiesz, co cię kręci, tym większa szansa na sukces w życiu.

Kolejną korzyścią jest pomoc w znalezieniu pracy, która ma sens. Spędzamy większość naszej codziennej pracy. W związku z tym, jeśli nie jesteśmy w środowisku, w którym jesteśmy przygotowani na sukces i czujemy, że możemy osiągnąć, rozwinie się nieszczęście i brak satysfakcji.

Dlaczego Adwokaci powinni znać swoje mocne strony

Jak powiedziałem wcześniej, tak wielu adwokatów opuszcza ten zawód, ponieważ są nieszczęśliwi. Ustalenie własnej siły jako prawnika może pomóc w ustaleniu, czy nieszczęście wynika z samej pracy, środowiska lub z niewłaściwej dziedziny.

Na przykład możesz być prawnikiem, który spędza cały dzień na pisaniu briefów i prowadzeniu badań prawnych (nie jest to rzadka praktyka dla nowego współpracownika).

Może to być idealne dopasowanie, jeśli masz mocne strony analityczne lub kontekstowe, w którym dobrze się spisujesz, co pozwala ci na zbadanie i udowodnienie swojej racji. Jeśli jednak twoje mocne strony koncentrują się na regularnej pracy z ludźmi, praca ta może okazać się nieszczęśliwa.

A może jesteś w dużej roli w postępowaniu sądowym, gdzie twoim zadaniem jest przekonać i spierać się w sądzie. Jest to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto ma siłę Woo (w której lubisz wyzwania związane z pozyskiwaniem ludzi), ale będzie ogromnym źródłem konfliktów, jeśli wolisz analityczne środowisko, w którym możesz badać i pisać. Aby określić swoje mocne strony i jeśli jesteś w odpowiedniej karierze lub pracy, weź ocenę StrengthsFinder i zobacz, jak może pomóc ci poczuć więcej treści w zawodzie prawniczym.