Jak ważny jest udział w dzienniku prawnym dla Twojej kariery zawodowej?

Jednym z najczęstszych (i prawdopodobnie najważniejszym) zajęć pozalekcyjnych w szkole prawniczej jest dziennik prawniczy. Dziennik prawniczy to zazwyczaj czasopismo studenckie, które publikuje stypendia od profesorów prawa, na tematy ogólne lub na bardzo konkretne tematy, jeśli czasopismo jest specjalistyczne.

Większość szkół prawniczych posiada jedno czasopismo o statystykach sztandarowych, " School X Law Review " i mnóstwo mniejszych, bardziej specjalistycznych czasopism poświęconych określonym tematom, od prawa ochrony środowiska, przez rasę i płeć, po własność intelektualną i nie tylko.

Jeśli możesz myśleć o temacie prawnym, o którym mogą pisać pisarze, istnieje duża szansa, że ​​dziennik prawniczy istnieje gdzieś w kraju na ten temat!

Dla studentów prawa istnieje wiele istotnych powodów, aby dołączyć do personelu czasopisma prawniczego i może to być bardzo korzystne działanie dla Twojej kariery zawodowej . Jednak bycie w czasopiśmie może być bardzo czasochłonne, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, w co się pakujesz i zrównoważyć wady z potencjalnymi korzyściami.

Praca w Law Journal

Osoby spoza zawodu prawniczego bywają zaskoczone, gdy okazuje się, że prawo tak naprawdę nie ma czasopism recenzowanych tak, jak robią to inne specjalności akademickie. Na przykład czasopisma medyczne lub humanistyczne są prowadzone przez naukowców, a artykuły są wybierane i recenzowane przez innych naukowców pracujących w terenie.

Z prawa studenci prawa prowadzą dzienniki, wybierają i edytują artykuły.

Profesorowie przesyłają swoje prace do różnych czasopism, a redaktorzy studiujący decydują o tym, co zostanie opublikowane.

Dla ciebie, jako studenta prawa, oznacza to, że możesz potencjalnie pomóc w formowaniu stypendium prawniczego i dyskursu, będąc w zarządzie czasopisma prawniczego. Zazwyczaj te pozycje są zarezerwowane dla uczniów 3L.

Aby dostać się na planszę, musisz poświęcić czas na robienie okopów, edytowanie i cytowanie artykułów przed ich opublikowaniem.

Jako członek 1L lub 2L czasopisma prawniczego, większość czasu spędzasz w bibliotece prawniczej lub online (jeśli pozwala na to twój dziennik), kopiąc głęboko w archiwach, aby zapewnić, że każdy cytat jest doskonały i że każde źródło istnieje i mówi, co autor twierdzi, że robi. Zazwyczaj będziesz pracował tylko na kilku stronach artykułu, więc ta praca nie jest tak interesująca, szczerze mówiąc.

Plusem jest to, że dostaniesz bardzo dobre w sprawdzaniu cytowań, a będziesz ekspertem Niebieska Księga po kilku miesiącach pracy w dzienniku prawniczym. Jest to zestaw umiejętności, który jest bardzo przydatny we wczesnych latach pracy jako prawnik (kiedy prawdopodobnie będziesz tym, który wykonuje ostateczną weryfikację cytowań), i to pracodawcy cenią.

Plusy i minusy Working a Law Journal dla Twojej kariery zawodowej

Jeśli jesteś zaproszony do udziału w głównym przeglądzie prawa w swojej szkole, jest to wielki zaszczyt i prawdopodobnie powinieneś go zaakceptować. Sędziowie uwielbiają przegląd prawny na życiorysie (kiedy aplikujecie o urzędników), a wiele firm prawniczych i innych pracodawców jest podobnie pod wrażeniem. Nawet jeśli praca jest nudna i czasochłonna, niewiele osób odrzuca możliwość dołączenia do Przeglądu Prawnego , a ty prawdopodobnie też nie powinieneś, bez ważnego powodu.

Najtrudniejsze pytanie brzmi, czy warto dołączyć do czasopisma prawniczego, które nie jest prawem. W tym przypadku kompromisy są poważniejsze, ponieważ te czasopisma wtórne są zazwyczaj mniej prestiżowe. (W każdej szkole istnieje hierarchia postrzeganego prestiżu czasopism drugorzędnych, więc będziesz mieć pewność, że rozumiesz to, gdy zastanawiasz się, którą ofertę zaakceptować).

Jeśli czasopismo obejmuje obszar prawa, który cię interesuje, dołączenie do zespołu jest prawie na pewno dobrym pomysłem. Będziesz budował relacje z innymi osobami, które są zainteresowane tym tematem (dobrym do tworzenia sieci), będziesz w czołówce stypendiów w tej dziedzinie, a nauczysz się wszystkich użytecznych umiejętności sprawdzania cytatów, których się nauczysz w dowolnym dzienniku prawniczym.

Jeśli nie interesujesz się tym tematem, sprawy stają się nieco mroczniejsze.

Być może nie jest rozsądnie przyjąć ofertę czasopisma, która nie jest szczególnie podekscytowana, tylko po to, aby móc umieścić ją w swoim CV. Oczywiście, ma to pewną wartość, ale możesz także poświęcić ten czas na ćwiczenie, które jest bardziej bezpośrednio związane z twoją ścieżką kariery - czy to dyskusja, projekt pro bono, staż czy praca poboczna.

Odrzucenie oferty w dzienniku może być trudne, ale warto, jeśli pozwoli Ci to osiągnąć sukces w innej dziedzinie, która jest bardziej bezpośrednio związana z tym, co chcesz zrobić ze swoją karierą prawniczą!