10 najgorszych rzeczy o karierze jako prawnika

Prawnik Kariera Wady

Kariera jako prawnik jest jednym z najbardziej pożądanych zawodów na świecie. Rzeczywiście, istnieje wiele nagród za pracę jako prawnik . Praca adwokata ma jednak również swoje wady. Poniżej znajduje się dziesięć najgorszych rzeczy o karierze jako prawnika.

 • 01 Wysoki stres

  Terminy, presja billingowa, wymagania klientów, długie godziny pracy, zmieniające się przepisy i inne wymagania łączą się, aby praktyka prawnicza była jedną z najbardziej stresujących prac na planecie. Rzucaj rosnące naciski biznesowe, rozwijaj legalne technologie i wspinaj się po długach szkoły prawniczej, i nic dziwnego, że prawnicy są zestresowani.
 • 02 Długie godziny

  Rosnące nakłady pracy i kurczący się personel przekładają się na więcej godzin pracy dla prawników. Ponadto, wymagania globalnej praktyki prawniczej oznaczają, że wielu prawników musi być dostępnych dla klientów przez całą dobę. Dzisiejsi prawnicy pracują dłużej i ciężej niż kiedykolwiek, a ponad 50-godzinne tygodnie pracy nie należą do rzadkości. Oprócz godzin fakturowania , dzisiejsze konkurencyjne środowisko zmusiło prawników do poświęcenia większej ilości czasu na rozwój klienta i zarządzanie firmą. W rezultacie wielu prawników skarży się na brak równowagi między pracą a życiem prywatnym.

 • 03 Niezadowolenie z pracy

  Stres i żądania praktyki prawnej podsycają wysoki poziom niezadowolenia z kariery wśród członków zespołu. Depresja i samobójstwo są powszechne wśród prawników, a czterdzieści cztery procent prawników, którzy niedawno przeprowadzili ankietę przez American Bar Association, powiedziało, że nie poleciliby tego zawodu młodej osobie.

 • 04 Szybujący dług szkoły szkolnej

  Koszt edukacji w szkołach prawniczych wyprzedził inflację w ostatnich latach. Czesne w nawet przeciętnych szkołach może kosztować nawet 43 000 dolarów rocznie, a sześciocyfrowe zadłużenie w szkołach wyższych nie jest rzadkością. Na dzisiejszym rynku pracy z zaokrąglonymi gardłami, nowe absolwenci często nie zarabiają wystarczająco, by spłacić dług szkoły prawniczej, a dyplom z prawa nie jest już biletem do zabezpieczenia finansowego.

 • 05 Konkurencyjny rynek pracy

  Otwarcie ofert pracy dla prawników pogrążyło się, ale szkoły prawnicze nie wybierają ponownie rekrutacji. Rosnąca presja konkurencyjna zmusiła wielu prawników do załatwienia mniej idealnego zatrudnienia lub zmiany kariery zawodowej . Dzisiejsi prawnicy stoją przed jednym z najczarniejszych rynków pracy w historii; Rekordowa liczba miejsc pracy została zmniejszona, a pensje spadły. Stała podaż prawników w połączeniu z malejącym popytem sprawiły, że wielu prawników zaczęło rozważać wartość stopnia prawniczego.

 • 06 Presje klientów

  W czasach poważnej gospodarczej niepewności klienci są bardziej świadomi swoich wydatków prawnych. Po latach podwyżek rachunków, które znacznie przekroczyły inflację, klienci domagają się większej wartości za dolara i zmuszają prawników do rozsądnego rozliczania stawek. Rynek nie będzie już tolerował drogich prawników do wykonywania zadań, które można wykonać taniej, szybciej i wydajniej dzięki technologii lub innym specjalistom, takim jak osoby paralegalne .

 • 07 Zmiana paradygmatów prawnych

  Praktyka prawa zmienia się dramatycznie, a prawnicy nie mają już monopolu na prawo. Od prawników do kancelarii prawnych po wirtualne kancelarie prawne po prawne strony internetowe poświęcone samopomocy, dzisiejsi prawnicy spotykają się z konkurencją ze strony różnych źródeł pozasądentowych.

 • 08 Technologia

  Technologia zmieniła praktykę adwokacką i prawnicy, podobnie jak i nie, muszą zdobyć biegłość w zakresie szerokiej gamy platform technologicznych, od przeglądu dokumentów i narzędzi do zarządzania po arkusze kalkulacyjne, prezentacje i oprogramowanie rozliczeniowe. Nawet gdy prawnicy stają się bardziej doświadczeni technologicznie, tendencja rynkowa do utowarowienia grozi połknięciem miejsc pracy, ponieważ prawnicy są zastępowani przez technologię, aby dostarczać usługi prawne taniej i wydajniej.

 • 09 Outsourcing procesów prawnych

  To nie jest trend; outsourcing legalnej pracy na obce ziemie jest rzeczywistością gospodarczą. Coraz więcej pracy legalnej jest wysyłane do nisko płatnej siły roboczej za granicą lub regionalnych centrów dostaw na lądzie, wiele tradycyjnych miejsc pracy prawników ulega erozji lub jest całkowicie przesiedlonych.

 • 10 Słaby obraz publiczny

  Pytanie: "Co nazywacie 10 000 prawników na dnie morza?" O: "Dobry początek." Ten popularny dowcip prawnika podkreśla niskie społeczne postrzeganie prawników, które jest powszechne w dzisiejszym społeczeństwie. Chociaż od dawien dawna powszechna nieufność do prawników istnieje, rosnące stawki rozliczeń, błahe procesy sądowe i sensacyjne wiadomości o prawnikach zachowujących się słabo nie przyczyniają się do podniesienia publicznego wizerunku prawników.

  Dziś praktyka prawnicza nie jest taka, jak jeszcze dziesięć lat temu. Jeśli myślisz o szkole prawniczej, te 10 czynników, które należy wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się zostać prawnikiem, może pomóc ci zdecydować, czy twoja kariera jako prawnik jest odpowiednia dla ciebie.