Jak znaleźć sponsorowanie trasy koncertowej

Badania, podejście i negocjacje ze sponsorami wycieczek

Zwiedzanie jest drogim biznesem, więc muzycy i wytwórnie często zwracają się do sponsorów wycieczek i możliwości sponsorowania koncertów, aby pomóc im zapłacić rachunek. Konkurencja jest oczywiście intensywna, a sponsorzy będą oczywiście chcieli czegoś w zamian za gotówkę.

Badanie sponsoringu koncertów

 1. Oceń zasięg geograficzny

  Jeśli planujesz wydarzenie o charakterze ściśle lokalnym, skontaktuj się z lokalną firmą, aby przygotować swoją ofertę. Jeśli szukasz pomocy w podróży krajowej, potrzebujesz sponsora, który może czerpać korzyści z bycia widzianym w całym kraju - w takim przypadku pomyśl o działalności regionalnej lub krajowej.

  Niezbędna jest również ilość potrzebnych pieniędzy. Z pewnością prośba lokalnej piekarni o sponsoring waszego koncertu w kwocie 2 milionów dolarów raczej nie przyniesie wam więcej niż babka!

 1. Utwórz plan

  Dokładnie wiedz, ile pieniędzy potrzebujesz i dlaczego - a odpowiedź nie jest "jak najwięcej". Sformułowanie budżetu na koncert lub wycieczkę, dowiedzieć się dokładnie, ile potrzebujesz pieniędzy i określić, czego potrzebujesz. Proces ten jest nie tylko pouczający, ale pozwoli także na swobodną rozmowę o finansach projektu, przekonując sponsorów do skorzystania z okazji.

 2. Wiedzieć, co oferujesz

  Pamiętaj, że ta wymiana nie dotyczy wyłącznie osób, które dają ci pieniądze. Oferujesz możliwość promowania marki, więc poświęć trochę czasu na analizę przyczyn, dla których potencjalni sponsorzy powinni się z tobą połączyć. Jaki rodzaj reklamy i marki możesz zaoferować? Znaki na scenie? Nazwa firmy zawiera wszystkie materiały promocyjne show ("Przedstawione przez ...")? Rozdawanie kuponów lub próbek do odbiorców? Przyjdźcie gotowi omówić te szczegóły i przygotujcie się, aby przedstawić swoją sprawę.

  Przygotuj się na negocjacje i poznaj swoje ograniczenia. Jeśli firma chce wybrać akt otwarcia, zrobić prezentację na scenie lub wykorzystać swoją muzykę w reklamie w zamian za sponsoring, na przykład, czy zgadzasz się na te warunki? Wiedz, co jest na stole i poza nim, zanim zrobisz swoje boisko.

 1. Skontaktuj się z odpowiednią osobą

  Zanim podejdziesz do potencjalnych sponsorów, odrób swoją pracę domową i ustal właściwy punkt kontaktowy. W zależności od firmy zadanie może być łatwiejsze niż wykonane. Na przykład duże firmy, w szczególności firmy produkujące napoje alkoholowe, są często odwiedzane, więc prawdopodobnie znajdziesz szczegółowe instrukcje dotyczące składania oferty sponsorskiej na swojej stronie internetowej. Postępuj zgodnie z ich procedurami, nawet jeśli uważasz, że ich zasady ograniczają sposób, w jaki wyobrażasz sobie robienie swojego boiska. Zasady te mają na celu pomóc firmie efektywnie radzić sobie z prośbami, a jeśli nie będziesz ich przestrzegać, Twoja prośba prawdopodobnie będzie przeznaczona do odrzucenia.

  W przypadku mniejszych firm zacznij od działu PR i marketingu. W przypadku bardzo małych lokalnych firm bez wyznaczonych departamentów zacznij od właściciela lub menedżera.

 1. Przyjdź przygotowany do sprzedaży

  Chociaż sponsorowanie może być starym kapeluszem dla dużych firm, lokalny sklep z mamą i popem, który przyglądasz się swojemu lokalnemu koncertowi, może nigdy nie rozważałby takiej możliwości. Być może będziesz musiał sprzedać im cały pomysł - to, czego szukasz, co oferujesz i dlaczego jest to dobre dla ciebie obu. Bądź przygotowany, aby przejąć inicjatywę i przekonać ich, że sponsoring jest zwycięskim pomysłem - pokaż im mapę drogową, aby tak się stało.

Zbliża się sponsorowanie wycieczki

 1. Zapytaj ekspertów

  Miejsca mogą być doskonałym źródłem informacji - w rzeczywistości prowadzący na miejscu może mieć stałą relację ze sponsorami, takimi jak firma produkująca napoje alkoholowe, z którymi mogą kontaktować się w imieniu klienta, aby sponsorować otwarty bar na swój koncert w zamian za branding . Agenci i promotorzy to także doskonałe źródła informacji.

 2. Sprawdź witryny internetowe

  Zobacz trasy koncertowe głównych artystów. Na pokładzie jest prawie zawsze duży sponsor ligi. Nie możesz wylądować tego samego sponsora na małą wycieczkę po klubie, ale firmy, które widzisz dołączone do większych tras, dostarczają wskazówek, które możesz śledzić. Sprawdź swoje strony internetowe - prawie na pewno znajdziesz informacje na temat ubiegania się o sponsoring, w tym wymagania. Może się okazać, że firma chce sponsorować pokazy na mniejszą skalę. Firmy przyzwyczajone do sponsorowania muzyki czasami prowadzą konkursy, które nagradzają mniejsze akty ze sponsorowaniem dużych pieniędzy. Poświęć trochę czasu na poznanie zwykłych podejrzanych i zatrzymaj ich na swoim radarze.

 1. Rozważ źródło

  Sponsoring prawie zawsze wiąże się z pewnym kosztem, ale czy warto go kupić? Znajomość odbiorców jest kluczowa, aby Twoja kariera muzyczna działała , a sponsoring to doskonały przykład. Na co pozwalają Twoi fani? Sponsorowanie piwa może wyłączyć fanów waszego chrześcijańskiego zespołu rockowego, podczas gdy sponsoring w megaprzecie może wysłać indie dzieci biegające po wzgórzach. Zastanów się dobrze nad firmami o wyraźnych przynależnościach politycznych i religijnych i pamiętaj, że alkohol i tytoń mogą być kontrowersyjne dla niektórych grup. Łączycie swoje imię z tym sponsorem, więc upewnij się, że budujesz związek, z którym Ty i Twoi fani czujesz się komfortowo.

 2. Zdobądź doświadczenie dzięki finansom

  Pieniądze są ZAWSZE problemem w przemyśle muzycznym . Dowiedz się więcej o tym, jak możesz zarządzać swoimi pieniędzmi w Money and Music 101 z informacjami o źródłach finansowania, przygotowywaniu wniosków o finansowanie i planami biznesowymi oraz jak wydawać pieniądze, gdy je zdobędziesz.

Wstrzymaj swój koniec umowy sponsorskiej

Profesjonalizm zapewni, że transakcja pójdzie gładko i otworzy drzwi do przyszłych możliwości poprzez: