Czy zły pierwszy semestr szkół prawniczych Tank Tank Your Legal Career?

Jak radzić sobie z rozczarowującymi stopniami

Jest styczeń, co oznacza jedną rzecz dla studentów prawa: Stopnie wchodzą. Jeśli twoje pierwsze oceny z semestru prawniczego to wszystko, czego się spodziewałeś i marzyłeś, niesamowite! Dla większości ludzi, szczególnie dla 1L, niestety tak nie jest.

Wymuszona krzywa w klasach 1L oznacza, że ​​ogromna liczba studentów prawa zdobywa stopnie, których nigdy wcześniej nie widzieli. Bs? Cs? Ds? Fs? To wszystko możliwe. Poza samym szokiem, który nie jest automatycznie uzyskiwany As, studenci prawa mają inne obawy: czy te stopnie całkowicie zatopią moją karierę prawniczą?

To uzasadnione pytanie, ale nie ma powodu do paniki. Wielu odnoszących sukcesy prawników było tam, gdzie jesteś teraz i żyło, aby opowiedzieć tę historię.

Oto trzy sugestie dotyczące radzenia sobie z rozczarowującymi ocenami z pierwszego semestru w szkole prawniczej:

Dowiedz się, co się stało.

O ile można odzyskać od strasznych ocen i udanej kariery prawnej, łatwiej jest znaleźć pracę, gdy ukończysz studia, jeśli twoje oceny nie są konsekwentnie straszne. Czas więc dowiedzieć się, co poszło nie tak po pierwszym semestrze i poprawić go w przyszłości. Pierwszym krokiem jest uzyskanie i dokładne zbadanie odpowiedzi na egzaminy, porównywanie ich w formie i treści z dowolnymi przykładowymi odpowiedziami udzielonymi przez profesora. Kiedy już to zrobisz, zorganizuj spotkanie ze swoim dawnym profesorem, aby zobaczyć, jakie rady mogą zaoferować. (Niektórzy profesorowie niechętnie angażują się w taką rozmowę, ale wielu jest chętnych do pomocy, jeśli podchodzisz do nich z konstruktywną postawą i wyjaśniasz, że chcesz poprawić swoje wyniki w przyszłości, a nie spierasz się o swoją ocenę z ostatniego semestru .) Weź sobie do serca jakąkolwiek radę i wprowadź zmiany w sposobie uczenia się w tym semestrze.

Jeśli twoi profesorowie nie chcą pomóc, szukaj innych zasobów. Twoja szkoła może oferować mentorów rówieśników lub program wsparcia akademickiego. W najgorszym przypadku rozważ zatrudnienie nauczyciela z kancelarii adwokackiej na kilka sesji. Wszelkie dane wejściowe, które możesz uzyskać, są cenne, więc nie wstydź się! Poproś o pomoc.

Zmień sposób przygotowania.

Jeśli oceny nie były dobre, oznacza to, że twoje przygotowanie nie było skuteczne, więc musisz zmienić swoje podejście w przyszłości.

Istnieje wiele książek na temat egzaminu na prawo, więc prawdopodobnie znajdziesz taki, który ma dla ciebie sens. Ale nie oczekuj innych wyników, jeśli przygotujesz się dokładnie tak, jak zrobiłeś pierwszy semestr! Czas to zmienić.

Skup się na swojej karierze.

Może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale jednym ze sposobów radzenia sobie z rozczarowującymi ocenami jest po prostu ignorowanie ich i zwracanie uwagi na inne sprawy. Jedna z moich współlokatorów z uczelni prawniczej wiedziała, że ​​chce pracować w interesie publicznym, gdzie oceny są mniej skoncentrowane. Więc po prostu nie patrzyła na swoje oceny! Miała przyjaciela, żeby sprawdzić, czy zdała wszystkie zajęcia, ale potem skoncentrowała swoją energię na zapewnianiu odpowiednich staży, wykonywaniu pracy pro bono i nawiązywaniu kontaktów w miejscu, w którym chciała pracować. W końcu miała mnóstwo opcji pracy, mimo że nie była to gwiezdna transkrypcja, ponieważ ludzie w terenie znają ją i szanują jej pracę. Jeśli twoje oceny nie doprowadzą cię do drzwi, zastanów się, co zrobią. Czy możesz spędzić czas na blogowaniu na interesujący Cię temat? Lub spotkania z prawnikami, którzy pracują w tym obszarze przez wolontariat dla komitetu adwokackiego lub przystąpienie do projektu pro bono? W ostatecznym rozrachunku czas spędzony na takich zajęciach może się opłacić znacznie więcej niż poprawa ocen z B na B +.

Pierwsze złe oceny z pierwszego semestru są szokujące, ale to nie koniec świata. Postaraj się poprawić wyniki w przyszłości i skoncentruj się na innych aspektach planowania kariery zawodowej, aby znaleźć ostateczny sukces w karierze!