Dowiedz się więcej o wtyczkach radiowych

Wtyczki radiowe stanowią podgrupę osób zajmujących się public relations , specjalizujących się w odtwarzaniu muzyki klientów w radiu. Stworzenie dobrego pluggera może sprawić, że różnica między singlem stanie się hitem lub flopem, a zespołem, który ma udaną karierę lub zniknie w zapomnieniu. Wtyczki radiowe są łącznikiem między zespołami, ich etykietami i zarządcami radiowymi, producentami i DJ - ami .

Wtyczka jest zasadniczo opłacana za kontakty, które zbudowali w radiu.

Dobry plugger będzie miał zasięg kontaktów między różnymi stacjami radiowymi, obejmujący DJ-ów i producentów, a także programistów muzyki i playlist. Będzie on również dysponował bazą danych szczegółowych informacji o swoich kontaktach; format preferowany przez każdy kontakt (cyfrowy, winylowy, CD itp.) oraz wyniki z przeszłości.

Co to jest praca Plugger?

Zasadniczo, zadaniem pluggera jest uzyskanie aktów, które reprezentują ekspozycję w radiu. W zależności od aktu może to oznaczać włączenie na listach stacji, odtworzeń specjalnych lub odtworzeń na specjalistycznych pokazach muzycznych, sesjach na żywo i wywiadach dla aktów radiowych.

Jeśli chodzi o Internet, nie ma rozmytej linii między prasą a łącznością radiową. Plugger powinien zdawać sobie sprawę z różnic między strumieniowaniem, podcastami i pobieraniem. Niektóre stacje internetowe proszą artystów o zniesienie opłat licencyjnych, aby uniknąć opłat licencyjnych, ale wiele dużych wytwórni nie pozwoli na to, ani nie pozwoli, aby ich materiały były wykorzystywane w podcastach lub jako pliki do pobrania.

Wiele mniejszych wytwórni i aktów cieszy się z rozgłosu, jaki dają te możliwości.

Jak znaleźć wtyczkę radiową?

Niektóre etykiety będą mieć własne wtyczki do pracy z klientami. Niezależni użytkownicy często podejmują tylko takie działania, w które wierzą i lubią, i które będą przemawiać do ich kontaktów.

Zdobycie wtyczki jest jak sprawienie, by każdy inny profesjonalista z branży muzycznej współpracował z twoim zespołem. Wykonuj swoje badania i korzystaj z wtyczek, które współpracują z aktami podobnego gatunku do twojego własnego zespołu. Nie ma sensu próbować dostać plug-ina, który pracuje głównie z rockiem, aby zająć się swoim hip-hopowym akcie. Producenci wtyczek będą częściej pracować z aktem, który pokazał, że są gotowi ciężko pracować. Jeśli nie możesz znaleźć / pozwolić sobie na podłączenie wtyczki, rozważ samodzielne wykonanie tej czynności

Jak zostać radiołącznikiem?

Firmy łączące często przyjmują stażystów, co jest dobrym sposobem na budowanie kontaktów i doświadczeń. Aby skonfigurować się jako wtyczka, musisz zbudować swoją listę kontaktów. Mogą być zespoły szukające wtyczek, ale bądź wybredny. Niekoniecznie zacznij pracę z pierwszym zespołem, który się do ciebie zbliży, lub tym, który najbardziej zapłaci. Ważne jest, aby budować swoją reputację jako plugger, a to najlepiej zrobić, pracując z aktem, w który wierzysz.

Pros pracy jako radio Plugger

Chociaż jest to ciężka praca, praca jako wtyczka radiowa ma wiele zalet. Będziesz blisko współpracować zarówno z muzykami, jak i mediami, a Ty możesz oglądać i rozwijać karierę zespołu . Doświadczeni użytkownicy mogą być dobrze opłacani.

Wady pracy jako radio Plugger

Oczywiście życie jako odbiornik radiowy to nie tylko słońce i kwiaty. Jest kilka wad do rozważenia.

Może być bardzo przygnębiające, gdy utwór, na który naprawdę wierzysz, nie uzyska żadnej ekspozycji. I nie ma regularnych dochodów; otrzymasz płatną pracę tylko według stanowiska. Wprawdzie dobrym pluggerom można płacić bardzo dobrze, jednak osiągnięcie tego statusu zajmuje dużo czasu i wymaga dużo pracy przy niskich zarobkach.

Może to być powtarzalne wysyłanie płyt CD i dzwonienie, ci sami ludzie w kółko. Podobnie jak większość osób pracujących w PR, wtyczki radiowe muszą przyzwyczajać się do regularnego ignorowania.

Zarabianie pieniędzy jako narzędzie radiowe

Od dostawcy zależy, czy zaakceptuje opłatę . Niektórzy klienci będą płacić na podstawie wyników. Problem z tym modelem polega na tym, że odbiornik radiowy może włożyć dużo pracy, ale ścieżka może być bardzo mało widoczna.

I odwrotnie, utwór może być bardzo eksponowany, mimo że użytkownik prawie nic nie zrobił.

Dobrym kompromisem jest to, że użytkownik pobiera podstawową opłatę, z premią za osiągnięcie określonych wyników. Oprócz wszelkich opłat, klient będzie musiał zapłacić koszty kampanii.

Wielu nowych wtyczek zrobi kampanię za darmo lub za znacznie obniżoną stawkę, co pozwoli im zdobyć doświadczenie. Nawet założone wtyczki będą wykonywać zadania kosztem lub tanio, jeśli naprawdę uwierzą w czyn. Mogą pracować za darmo, jeśli sądzą, że zespół będzie kontynuował i odniesie sukces, aby uzyskać pracę od zespołu w późniejszym okresie kariery zawodowej lub na poczet przyzwyczajeń związanych z pracą na planie.