Najlepsze krótkoterminowe programy szkoleniowe

Ukończenie krótkoterminowego programu szkolenia zawodowego może być tylko biletem do uzyskania dostępu do satysfakcjonującego obszaru kariery. Istnieje zaskakująca liczba pól, które można wprowadzić bez ukończenia programów o długim stopniu. Oto lista opcji do rozważenia, kiedy chcesz szybko zakwalifikować się do nowego zawodu.

10 najlepszych krótkoterminowych programów szkoleniowych

1. Certyfikowani asystenci pielęgniarscy (CNA) cieszą się dużym popytem ze względu na rosnące potrzeby starzejącej się populacji w zakresie pomocy medycznej.

CNA pracują w domach opieki, ośrodkach pomocy dla osób żyjących, szpitalach, domach prywatnych i domach opieki. Wspierają wysiłki medyczne profesjonalnego personelu pielęgniarskiego, obserwując i raportując zmiany parametrów życiowych i stanu zdrowia pacjentów.

CNA pomagają pacjentom negocjować ich codzienne czynności, takie jak jedzenie, ubieranie się i kąpanie. Programy szkoleniowe są oferowane przez Czerwony Krzyż, szpitale, kolegia społeczne i online. Większość programów może być ukończona w ciągu 4 - 6 tygodni i wymaga co najmniej 75 godzin szkoleń na miejscu.

Wyszukaj w przeglądarce "szkolenie CNA", aby znaleźć listę opcji w Twojej okolicy. Szukaj indeed.com przez "CNA" lub "Certified Nursing Assistant", aby zobaczyć niektóre z ofert pracy w Twojej okolicy. Niektóre szpitale i domy opieki oferują bezpłatne programy szkoleniowe dla kandydatów, którzy zobowiązują się do pracy na rzecz swojej organizacji.

2. Kierowcy komercyjni przewożą towary i materiały w przyczepach lub innych pojazdach o dużej pojemności. Biuro Statystyki Pracy szacuje, że możliwości dla kierowców ciężarówek wzrosną w szybszym tempie niż średnia do roku 2020, biorąc pod uwagę zwiększony popyt na towary.

Skontaktuj się z działem pojazdów silnikowych w twoim stanie, aby uzyskać dokładne wymagania w twojej okolicy w celu uzyskania licencji handlowej.

Będziesz musiał wypełnić pisemny test, a także test drogowy. Dostępne są komercyjne szkoły nauki jazdy. Skonsultuj się ze swoją lokalną witryną DMV lub biurem w celu uzyskania listy renomowanych szkół w Twojej okolicy. Programy treningowe trwają zwykle 2-6 tygodni.

3. Emergency Medical Technicians (EMT) to pierwszy punkt kontaktowy dla osób, które odniosły obrażenia lub nagle zachorowały. Interweniują w celu zapewnienia pomocy medycznej i ustabilizowania rannych lub chorych przed leczeniem przez lekarzy. EMT przewożą pacjentów do szpitali w celu opieki. Biuro Statystyki Pracy spodziewa się, że perspektywy zatrudnienia dla EMTS będą rosły znacznie szybciej niż w przypadku przeciętnego zawodu ze względu na starzenie się populacji oraz towarzyszące mu udary, upadki, ataki serca i inne sytuacje awaryjne. Podstawowy poziom EMT wymaga 100 godzin szkolenia.

Pośrednia lub zaawansowana certyfikacja EMT obejmuje około 1000 godzin szkolenia. Kandydaci muszą zdać państwowy egzamin kwalifikacyjny, a także ukończyć zatwierdzony program szkolenia, aby zakwalifikować się do wszystkich poziomów praktyki EMT. Wymagania dotyczące licencjonowania zależą od stanu. Wyszukaj w departamencie stanu zdrowia w Twojej okolicy zapytanie zawierające "akredytowane programy szkoleniowe EMT".

4. Stylista włosów szampon, cięcie, kolor, prostowanie, zwijanie i leczenie włosów klientów. Biuro Statystyki Pracy oczekuje, że możliwości zatrudnienia wzrosną o około 16% do roku 2020, czyli o średnią dla większości zawodów. Programy szkoleniowe mają najczęściej długość 9-10 miesięcy, a państwa wymagające około 1000-1600 godzin na licencjonowanie.

Państwa wymagają od stylistów, aby ukończyli pisemny egzamin, a czasami egzamin praktyczny umiejętności, aby zakwalifikować się do licencji. Wyszukaj nazwę państwa i słowa kluczowe "zatwierdzone szkoły kosmetologii", aby uzyskać listę szkół w Twojej okolicy.

5. Terapeuci masażu manipulują mięśniami i tkankami miękkimi pacjentów, aby złagodzić ból, zmniejszyć stres i zwiększyć relaksację. Doradzają klientom w zakresie sposobów na zmniejszenie stresu i napięcia mięśniowego oraz osiągnięcie większego relaksu.

Masażyści pracują w prywatnej praktyce, z kręgarzami, w szpitalach, spa i centrach fitness.

Bureau of Labor Statistics szacuje, że liczba miejsc pracy dla masażystów wzrośnie w szybszym tempie niż średnia 20% do roku 2020. Większość stanów zezwala na masażystów i wymaga ukończenia akredytowanego programu, zwykle trwającego około roku, z co najmniej 500 godziny nauki. Wyszukaj według nazwy swojego stanu i słów kluczowych "zatwierdzone szkoły masażu", aby uzyskać listę szkół w Twojej okolicy.

6. Personalni trenerzy projektują i dostarczają programy fitness dla klientów. Opracowują procedury, aby zoptymalizować warunki aerobowe, elastyczność i siłę mięśni swoich klientów. Trenerzy muszą w sposób ciągły promować swoje usługi dla potencjalnych klientów, aby utrzymać opłacalny dochód. Biuro Statystyki Pracy szacuje, że liczba miejsc pracy dla trenerów osobistych wzrośnie o ponad 24% do 2020 r. Większość pracodawców woli zatrudniać instruktorów z certyfikatami.

Trenerzy osobiści pracują w prywatnych domach klientów, lokalnych siłowniach / obiektach fitness i centrach fitness korporacyjnych lub ośrodkowych. Organy certyfikujące wymagają od kandydatów zdania egzaminu pisemnego, aw niektórych przypadkach także testu umiejętności. Kandydaci zazwyczaj kończą kursy internetowe trwające 6-12 tygodni lub programy szkoleniowe trwające około 6 miesięcy. Wyszukaj "kursy osobistego trenera" i swoją lokalizację, aby zidentyfikować niektóre programy szkoleniowe w Twojej okolicy. Zapytaj lokalnych trenerów osobistych o zalecenia dotyczące najlepszych programów.

7. Pomoc fizjoterapeutyczna zapewnia wsparcie fizjoterapeutom i asystentom fizykoterapii. Pomagają zorganizować sprzęt i przygotować pacjentów do zabiegów. Fizjoterapeuci witają pacjentów i umawiają się na spotkania. Fizjoterapeuci pomagają pacjentom na obszarach leczenia i poza nimi. Wzmacniają protokoły leczenia po tym, jak terapeuci zainicjowali interwencje z klientami.

Praca dla asystentów fizykoterapii ma wzrosnąć o 43% do 2020 r. Według Bureau of Labor Statistics, o wiele szybszym tempie niż dla przeciętnego zawodu. Większość pomocników fizykoterapii jest przeszkolona w tej pracy przez 3 do 12 miesięcy.

8. Technicy Turbin Wiatrowych utrzymują urządzenia i sprzęt, które wytwarzają energię przez wiatr. Testują sprzęt pod kątem bezpieczeństwa i wydajności, diagnozują problemy, wymieniają części i wykonują inne naprawy. Energia wiatrowa gwałtownie się rozwinęła z powodu popychania o alternatywne źródła energii i postępów w technologii energii wiatrowej, dzięki czemu miejsca pracy rozwijają się znacznie szybciej niż średnia.

Technicy kompletują programy certyfikacji o długości od 3 miesięcy do 2 lat. Wyszukaj "Szkolenie technika turbin wiatrowych", aby zidentyfikować niektóre opcje w Twojej okolicy.

9. Programy praktyk zapewniają mechanizm dla nowych pracowników do nauki zawodów poprzez kombinację płatnego szkolenia zawodowego i lekcji w klasie. Powszechne zawody praktykantów obejmują hydraulika, elektryka, technika ogrzewania i klimatyzacji, stolarz, mechanik i mechanik. Szkolenia trwają zwykle 1-3 lata, ale stażyści otrzymują wynagrodzenie w tym czasie i generalnie nie ma opłat za szkolenie. Przeanalizuj opcje praktykantów w twojej okolicy za pośrednictwem twojego państwowego biura praktyk .

10. Stażyści handlowi angażują klientów i zachęcają ich do zakupu produktów lub usług. Kandydaci z silnymi umiejętnościami werbalnymi i interpersonalnymi często mogą przekonać pracodawców do zatrudniania ich bez bezpośredniego doświadczenia ze sprzedaży. Upewnij się, że demonstrujesz napęd i asertywność w swoim podejściu do pracodawcy. Przeprowadzaj wywiady informacyjne z handlowcami i innymi pracownikami w docelowych firmach, aby zaprezentować swoje umiejętności komunikacyjne .

Uzupełnij perswazyjne e-maile / listy podsumowujące twoją kandydaturę i prośbę o pracę. Złóż podanie o pracę w firmach, w których masz pewną wiedzę o produktach w oparciu o swoje zainteresowania i doświadczenia. Szukaj w Indeed.com przez słowa kluczowe "praktykant sprzedaży", aby odkryć pewne możliwości. Pamiętaj, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj odszkodowania otrzymasz. Pozycje, w których otrzymujesz wynagrodzenie w okresie szkolenia, są zazwyczaj lepsze niż oferty czysto prowizyjne dla nowych sprzedawców.

Według danych Biura Statystyki Pracy, miejsca pracy w sprzedaży będą wzrastać średnio do roku 2020.

Więcej opcji pracy: 10 najlepszych miejsc pracy dla absolwentów szkół handlowych | Najlepsze oferty dla absolwentów Community College