Najlepsze stanowiska pracy na poziomie IT

Najważniejsze prace na poziomie podstawowym w dziedzinie technologii informatycznych

Technologia informacyjna (IT) to branża, w której absolwenci kierunków technicznych mają duże możliwości zarabiania znacznych dochodów i rozwijania satysfakcjonującej kariery. Jakie są najlepsze miejsca pracy dla kandydatów rozpoczynających karierę w IT? Istnieje wiele możliwości zatrudnienia, które oferują zarówno wysokie zarobki, jak i dobre perspektywy zatrudnienia. Niektóre stanowiska wymagają czteroletniego wykształcenia. W przypadku innych osób możesz zatrudnić dwuletnie wykształcenie, staż lub niezależne doświadczenie lub certyfikat.

TEKsystems przeprowadziło ankietę wśród 250 menedżerów zatrudniających pracowników i zapytała ich, które z podstawowych ról w branży dają najlepsze możliwości absolwentom ostatnich lat studiów. Następujące miejsca pracy były najczęściej polecane przez menedżerów rekrutujących.

Top 6 stanowisk pracy IT

1. Aplikacje dla programistów

Aplikacje Programiści tworzą oprogramowanie lub aplikacje dla komputerów i urządzeń mobilnych, aby umożliwić użytkownikom wydajne przetwarzanie informacji. Analizują potrzeby użytkowników i wykorzystują informacje zwrotne z testów do modyfikacji aplikacji.

Wynagrodzenie: Według danych Bureau of Labor Statistics (BLS), deweloperzy aplikacji zarobili średnio roczne wynagrodzenie w wysokości 100 080 USD w maju 2016 r. Najniższe 10 procent zarobiło 58 300 USD, a najwyższe 10 procent zarobiło ponad 157 590 USD.

Perspektywy zatrudnienia: BLS szacuje, że możliwości dla programistów aplikacji wzrosną o 31 procent w okresie od 2016 do 2026 roku, znacznie szybciej niż w przypadku innych zawodów.

2. Specjalista ds. Wsparcia technicznego

Specjaliści ds. Pomocy technicznej rozwiązują problemy, które użytkownicy końcowi i klienci mają podczas pracy z systemami komputerowymi i oprogramowaniem. Szkolą użytkowników do korzystania z oprogramowania komputerowego, sprzętu i systemów oraz dostarczają aktualizacje dotyczące ulepszeń systemu. Specjaliści wsparcia technicznego obsługują sieci i systemy internetowe, rozwiązują problemy i dokonują niezbędnych napraw.

Wynagrodzenie: Według danych Biura Statystyki Pracy (BLS), specjaliści od pomocy technicznej dla sieci komputerowych zarabiali średnio 62 670 USD, podczas gdy specjaliści od wsparcia technicznego dla użytkowników zarabiali w marcu 2016 r. 49 390 USD.

Perspektywy zatrudnienia: BLS szacuje, że możliwości dla specjalistów od pomocy technicznej wzrosną o 11 procent w okresie od 2016 do 2026 roku, szybciej niż w przypadku innych zawodów.

3. Analityk ds. Biznesu / systemów

Analityka biznesowa / systemowa konsultuje się z menedżerami i pracownikami, aby ocenić potrzeby organizacji w zakresie systemów IT. Oceniają nowe technologie i opcje przeglądu w celu optymalizacji przetwarzania informacji. Analitycy systemów rekomendują nowe systemy i nadzorują ich wdrażanie.

Wynagrodzenie: Według danych Bureau of Labor Statistics (BLS) analitycy systemów zarobili średnio 82720 USD w maju 2016 r. Najniższe 10 procent zarobiło 53 110 USD, a najwyższe 10 procent zarobiło ponad 137 690 USD.

Perspektywy zatrudnienia: BLS szacuje, że możliwości analityków systemów wzrosną o 9 procent w okresie od 2016 do 2026 r., Czyli około tak szybko, jak w przypadku innych zawodów.

4. Programista internetowy

Twórcy stron internetowych komunikują się z zarządem i użytkownikami końcowymi, aby określić potrzeby związane z technologią internetową. Tworzą strony internetowe z myślą o szybkości, funkcjonalności, wyglądzie i trafności w misji organizacyjnej.

Twórcy stron internetowych współpracują z innymi pracownikami IT w celu integracji innych aplikacji z witrynami; rozwiązują również problemy użytkowników witryny i rozwiązują je.

Wynagrodzenie: Według danych Bureau of Labor Statistics (BLS), deweloperzy sieci zarabiali średnio 66,30 USD w maju 2016 r. Najniższe 10 procent zarobiło 35 390 dolarów, a najwyższe 10 procent zarobiło ponad 119 350 dolarów.

Perspektywy zatrudnienia: BLS szacuje, że możliwości dla twórców stron internetowych wzrosną o 15 procent w okresie od 2016 do 2026 roku, znacznie szybciej niż w przypadku innych zawodów.

5. Administrator sieci / systemu

Administratorzy sieci / systemu zalecają, instalują i utrzymują sieci lokalne, intranet i systemy komunikacji organizacyjnej. Rozwiązują problemy z siecią i podejmują działania mające na celu optymalizację wydajności sieci. Administratorzy sieci oceniają także zagrożenia dla systemów i ustanawiają protokoły bezpieczeństwa.

Wynagrodzenie: Według danych Bureau of Labor Statistics (BLS), administratorzy sieci zarobili średnio 79700 USD w maju 2016 r. Najniższe 10 procent zarobiło 48 870 USD, a najwyższe 10 procent zarobiło ponad 127 610 USD.

Perspektywy zatrudnienia: BLS szacuje, że możliwości dla administratorów sieci wzrosną o 6 procent w okresie od 2016 do 2026 r., Czyli około tak szybko, jak w przypadku innych zawodów.

6. Administrator bazy danych

Administratorzy baz danych nadzorują wdrażanie i konserwację oprogramowania w celu organizowania rejestrów i danych potrzebnych personelowi do wykonywania swoich obowiązków. Modyfikują bazy danych, aby odzwierciedlały potrzeby użytkowników w miarę ich pojawiania się. Administratorzy baz danych zapewniają bezpieczeństwo organizacyjnych baz danych przed zagrożeniami.

Wynagrodzenie: Według danych Bureau of Labor Statistics (BLS) administratorzy baz danych zarobili w maju 2016 r. Średnią roczną płacę w wysokości 84.950 USD. Najniższe 10 procent zarobiło 47 300 USD, a najwyższe 10 procent zarobiło ponad 129 930 USD.

Perspektywy zatrudnienia: BLS szacuje, że możliwości dla administratorów baz danych wzrośnie o 11 procent od 2016 - 2026, szybciej niż w przypadku innych zawodów.

Praca IT na poziomie Entry dla kandydatów na Associate's Degree

Absolwenci z dwuletnim stopniem będą często wybierani przez pracodawców na stanowiska techników, którzy zapewniają wsparcie informatykom. Popularne tytuły takich stanowisk to "technik sieciowy", "technik pomocy technicznej", "pracownik pomocy technicznej", "programista internetowy" i "specjalista ds. Operacji informatycznych".

IT jest uważane za pole "pokaż mi". Oznacza to, że niektórzy pracodawcy, deweloperzy oprogramowania / aplikacji, administratorzy sieci i inne zawodowe role, uznają posiadaczy dyplomów z CV lub portfolio prezentującymi doświadczenia freelance lub staż i / lub certyfikaty. Im więcej masz doświadczenia, tym większe masz szanse na bycie konkurencyjnym kandydatem. Zdobyte przez Ciebie umiejętności informatyczne również zwiększą twoją kandydaturę. Nie wahaj się więc złożyć wniosku, jeśli spełniasz wymagania dotyczące stanowiska .