Umiejętności dla programistów aplikacji mobilnych na Androida i iOS

Mobilne umiejętności programistyczne dla CV, listów motywacyjnych i wywiadów

Umberto Pantalone / iStock

Twórcy aplikacji mobilnych na Androida i iOS tworzą, testują i wdrażają aplikacje mobilne. Ponieważ urządzenia mobilne, takie jak smartfony, są dziś bardzo popularne, miejsca pracy dla programistów mobilnych są bardzo popularne. Są jednymi z najlepiej płatnych stanowisk technicznych.

Ze względu na ciągle zmieniający się ekosystem mobilny, wielu twórców aplikacji jest samoukiem, chociaż wielu z nich odbyło kursy z informatyki, a niektórzy nawet posiadają stopnie magisterskie lub doktoraty w tej dziedzinie.

Twórcy aplikacji mobilnych na Androida i iOS potrzebują kombinacji ciężkich umiejętności i miękkich umiejętności . Wraz z umiejętnościami technologicznymi muszą mieć silną komunikację i mieć doskonałe umiejętności analityczne.

Poniżej znajdują się informacje na temat umiejętności programistów mobilnych na życiorysy, listy motywacyjne, podania o pracę i wywiady. W zestawie znajduje się szczegółowa lista pięciu najważniejszych umiejętności programistów mobilnych, a także dłuższa lista jeszcze bardziej powiązanych umiejętności.

Jak korzystać z list umiejętności

Możesz korzystać z tych list umiejętności w całym procesie poszukiwania pracy. Po pierwsze, możesz użyć tych słów umiejętności w swoim CV . W opisie historii pracy możesz użyć niektórych z tych słów kluczowych.

Po drugie, możesz użyć ich w swoim liście przewodnim . W treści listu możesz wymienić jedną lub dwie z tych umiejętności i podać konkretny przykład czasu, w którym zademonstrowałeś te umiejętności w pracy.

Na koniec możesz użyć tych słów umiejętności w wywiadzie.

Upewnij się, że masz co najmniej jeden przykład czasu, w którym zademonstrowałeś jedną z pięciu wymienionych tutaj najlepszych umiejętności.

Oczywiście każda praca będzie wymagać różnych umiejętności i doświadczeń, dlatego należy uważnie przeczytać opis stanowiska i skupić się na umiejętnościach wymienionych przez pracodawcę.

Zapoznaj się również z innymi listami umiejętności wymienionymi na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności.

5 najlepszych umiejętności dla programistów mobilnych na Androida i iOS

Umiejętności analityczne
Deweloperzy mobilni muszą analizować potrzeby użytkowników, aby tworzyć aplikacje, z których użytkownicy będą chcieli korzystać. Zdolność do analizy sposobu, w jaki ludzie używają urządzeń mobilnych, ma zatem kluczowe znaczenie dla odnoszącego sukcesy programisty mobilnego.

Komunikacja
Deweloperzy mobilni muszą mieć możliwość komunikowania się zarówno ustnie, jak i pisemnie. Mogą wydawać instrukcje członkom zespołu lub pracownikom. Może być również konieczne wyjaśnienie wniosku nietechnicznym członkom zespołu. Wymaga to umiejętności wyjaśniania koncepcji technicznych w jasny, łatwy do zrozumienia język.

Kreatywność
Jako programista mobilny musisz kreatywnie napisać czysty kod, aby tworzyć aplikacje przyjazne dla użytkownika. Deweloperzy kreatywnie zastanawiają się, w jaki sposób użytkownicy wykorzystują urządzenia mobilne w swoim życiu, a następnie tworzą aplikacje, które pomagają im w realizacji różnych zadań. Ta praca obejmuje nie tylko umiejętności techniczne, ale także otwarty umysł.

Rozwiązywanie problemów
Jako programista mobilny dużą częścią Twojej pracy będzie rozwiązywanie problemów z aplikacjami na platformach Android lub iOS. Będziesz musiał być w stanie rozpoznać różne problemy techniczne i zrozumieć, jak je rozwiązać.

Języki programowania
Znajomość języków programowania jest niezbędna dla programisty mobilnego. Programiści Apple iOS na ogół korzystają z Objective-C, a programiści Androida zazwyczaj używają języka Java. Warto jednak znać wiele języków programowania. To sprawi, że wyróżnisz się spośród innych kandydatów do pracy.

Lista umiejętności programistów mobilnych na Androida i iOS

Oto lista umiejętności programistów mobilnych na Androida i iOS pod kątem życiorysów, listów motywacyjnych, wniosków o pracę i wywiadów.

A - G

H - S

T - Z

Powiązane: Przykład CV dla programistów Androida

Przeczytaj więcej: Miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w swoim CV | Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych Umiejętności i zdolności | Wznów listę umiejętności