Umiejętności techniczne dla życiorysów: lista A - Z

Umiejętności techniczne dla CV, listów motywacyjnych i wywiadów

"Technologia" to bardzo szeroki temat, ponieważ oznacza prawie każdy sposób tworzenia czegokolwiek, od budowy komputera po ostrzenie patyka. Ale przez większość czasu, kiedy ludzie mówią o technologii w dzisiejszych czasach, mają na myśli komputery i technologię cyfrową. Oczywiście nadal jest to duży temat, ponieważ gospodarka cyfrowa jest ogromna i wciąż szybko rośnie. To dobra wiadomość dla ciebie, jeśli masz umiejętności potrzebne do pracy w tej dziedzinie.

Ścieżki kariery różnią się w zależności od tego, jaką masz pozycję w polu technologicznym. Wymagania dotyczące umiejętności, wykształcenia i skala płac nie są wszędzie takie same. Jednak w przypadku większości stanowisk odpowiedni stopień ukończenia czteroletniego kursu lub ukończenia programu do programowania powinien wystarczyć do rozpoczęcia pracy, a niektórzy pracodawcy zaakceptują stopień rówieśniczy.

Jak korzystać z list umiejętności

Możesz używać list umiejętności, aby określić, czy dany typ pracy pasuje do ciebie, a także możesz używać nazw umiejętności jako słów kluczowych w CV lub innych materiałach aplikacji. W ten sposób zatrudnianie menadżerów przeglądających dużą liczbę życiorysów może od razu zauważyć, że jesteś kwalifikowanym kandydatem. Następnie, pisząc swój list motywacyjny , zwróć uwagę na niektóre z Twoich umiejętności. Przygotuj się, aby podać konkretne przykłady czasów, w których uosabiałeś te umiejętności, ponieważ Twój ankieter prawdopodobnie zapyta.

Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać opisy stanowisk pracy. Nawet bardzo podobne zadania mają czasami inne wymagania. I możesz chcieć przejrzeć listę twoich umiejętności wymienionych według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Najlepsze umiejętności techniczne
Większość stanowisk technicznych wymaga szczegółowego, logicznego myślenia , dobrych osobistych zdolności organizacyjnych , zdolności do pracy w zespole i dobrej komunikacji oraz pasji do uczenia się.

Pole zawsze się zmienia, a jeśli nie lubisz się uczyć, nie będziesz w stanie nadążyć.

W dziedzinie techniki istnieje wiele różnych podpól z nieco innymi wymaganymi zestawami umiejętności . Na przykład, które języki programowania będą Ci potrzebne, będą się różnić. Mogą być również wymagane różne umiejętności miękkie lub umiejętności nietechniczne.

Programowanie i tworzenie aplikacji
Programiści nie tylko opracowują nowe oprogramowanie. Dostosowują również kod dostępny od ręki, a także utrzymują i aktualizują istniejące systemy. Znajomość właściwych języków programowania i umiejętności komunikacyjne, aby zrozumieć, co dokładnie musi mieć oprogramowanie, jest krytyczne. Ten zestaw umiejętności jest bardzo pożądany, a wynagrodzenia są wysokie i niezwykle konkurencyjne.

Wsparcie techniczne
Wsparcie techniczne oznacza zazwyczaj bycie na wezwanie w przypadku, gdy ktoś ma problem z wykorzystaniem technologii cyfrowej. Praca może również polegać na pomaganiu Twojemu pracodawcy w podejmowaniu decyzji technicznych związanych z zakupem, takich jak rodzaj oprogramowania do inwestowania w celu zaspokojenia danej potrzeby. Musisz oczywiście znać wszystkie odpowiednie opcje oprogramowania i sprzętu, ale będziesz potrzebować doskonałych umiejętności. Jeśli ktoś zadzwoni do ciebie, by narzekać, że jego maszyna nie działa, gdy zapomniała go włączyć, musisz unikać śmiechu.

Podczas gdy niektóre stanowiska wsparcia technicznego są na poziomie początkowym, odszkodowanie może być bardzo dobre.

Bezpieczeństwo
Wiele firm zatrudnia ekspertów do projektowania i utrzymywania cyfrowych systemów i praktyk bezpieczeństwa. Celem jest ochrona firmy przed złośliwym oprogramowaniem różnych typów. Poza oczekiwaną znajomością wielu języków programowania i systemów informatycznych, specjaliści od bezpieczeństwa cybernetycznego muszą również posiadać jedną lub więcej certyfikatów. Ponieważ cyberprzestępcy stają się coraz bardziej wyrafinowani, cyber-bezpieczeństwo również musi. Jeśli to ty, będziesz bardzo poszukiwany.

Analityka biznesowa
W erze informacji coraz więcej firm zwraca się do danych, aby uzyskać wgląd w zachowanie klientów i trendy w branży, aby informować o podejmowaniu decyzji. Ale same dane są bezwartościowe bez analizy. Osoby, które mogą wykonywać tego typu analizy, zazwyczaj mają doświadczenie w matematyce, statystykach i inżynierii, a także rozumieją biznes i znają odpowiednie języki programowania.

Tworzenie stron internetowych
Twórcy stron internetowych tworzą witryny internetowe. Chociaż prawie każdy może zbudować stronę internetową za pomocą szablonu, tworzenie witryny od zera zapewnia znacznie szerszą gamę opcji projektowych i zabiera kogoś z doświadczeniem zarówno w programowaniu, jak i projektowaniu graficznym. Rozwój sieci jest szybko rozwijającą się dziedziną, a zapotrzebowanie na te usługi będzie rosło w najbliższej przyszłości.

Umiejętności techniczne : lista A - Z

A - G

H - M

N - S

T - Z

Listy umiejętności: Umiejętności zatrudnienia podane przez Job | Listy umiejętności do CV

Pokrewne artykuły: Miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w swoim CV | Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych