Lista konserwacji i umiejętności janowerskich

Umiejętności dające przewagę w pracach porządkowych i konserwacyjnych

Kiedy starasz się o pracę, są pewne umiejętności, które mogą zwiększyć twoje szanse na zatrudnienie w związku z konserwacją i pracami porządkowymi. Większość miejsc pracy w charakterze zleceniodawcy nie wymaga formalnej edukacji, a ty zazwyczaj uczysz się w pracy. Prace konserwacyjne budynków zazwyczaj wymagają uzyskania dyplomu ukończenia szkoły średniej, ale odbywają się także szkolenia w miejscu pracy. Jednak im więcej umiejętności i doświadczenia masz do zaoferowania potencjalnemu pracodawcy, tym większe masz szanse na zdobycie pracy.

Biuro Statystyki Pracy przewiduje średni wzrost zatrudnienia, około 6 procent, w ciągu najbliższych kilku lat w zakresie sprzątania i sprzątania budynków oraz ogólnej konserwacji i napraw. Prezydium mówi, że branża opieki zdrowotnej będzie się rozwijać szczególnie wraz z potrzebą tego rodzaju pracowników do czyszczenia i utrzymywania swoich gabinetów lekarskich i budynków szpitalnych.

Sporządziliśmy listę umiejętności, których poszukują pracodawcy w pracach porządkowych i pracach konserwacyjnych. Umiejętności będą się różnić w zależności od stanowiska, o które się ubiegasz, sprawdź też listę umiejętności wymienionych na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Umiejętności administracyjne

Prace porządkowe i konserwacyjne to nie tylko czyszczenie. Ktoś musi zorganizować to, co trzeba zrobić, a kiedy i gdzie to zrobić. Materiały do ​​czyszczenia muszą być śledzone, ustawione harmonogramy i przechowywane zapisy.

Zaawansowane umiejętności

Te zaawansowane umiejętności mogą dać ci przewagę w pracy w firmach, które potrzebują czegoś więcej niż podstawowe sprzątanie. Jako członek zespołu utrzymania budynków będziesz osobą do pracy przy drobnych naprawach konstrukcji i specjalnych pracach konserwacyjnych, utrzymując budynek w całości i na czasie.

Podstawowe umiejętności czyszczenia

Oprócz tej listy podstawowych umiejętności czyszczenia, pozwól pracodawcom wiedzieć, czy masz specjalną wiedzę lub doświadczenie z materiałami do czyszczenia. Niektórzy pracodawcy preferują na przykład "zielone" roztwory czyszczące.

Umiejętności ludzi

Wiele prac związanych z sprzątaniem i konserwacją jest częścią zespołu pracowników, a wszyscy musicie się dogadać. W niektórych przypadkach będziesz także bezpośrednio kontaktować się z klientami firmy, zwłaszcza jeśli jesteś w pracy w godzinach pracy. A jeśli masz aspiracje podniesienia rang do stanowiska nadzorczego, pomogą ci świetne umiejętności interpersonalne.

Umiejętności związane z naprawą i konserwacją

W większych firmach musisz utrzymywać sprzęt używany do czyszczenia i konserwacji budynków i gruntów. Umiejętności na tej liście mówią potencjalnym pracodawcom, że będziesz ich bezpośrednią osobą, aby ich sprzęt nucił. Jeśli masz doświadczenie z konkretnymi markami sprzętu, które mają specjalne wymagania konserwacyjne, koniecznie poinformuj o tym pracodawców.

Powiązana informacja

Miękkie i twarde umiejętności
Jak uwzględnić słowa kluczowe w CV
Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych
Umiejętności i możliwości
Wznów listę umiejętności