Lista umiejętności budowlanych i przykłady

Budowa może być trudną fizycznie i umysłowo karierą, a także osobiście i finansowo satysfakcjonującą karierą. Niektórzy ludzie pracują przez krótki czas, być może, aby zebrać pieniądze na studia, podczas gdy inni spędzają całe życie pracując nad budowaniem (lub wyburzaniem) rzeczy.

Praca budowlana na poziomie podstawowym zazwyczaj nie ma wymagań edukacyjnych, chociaż programy szkoleniowe na poziomie szkoły średniej mogą być bardzo pomocne.

Niektóre programy praktyk wymagają dyplomu ukończenia szkoły średniej lub GED. Aby ćwiczyć niektóre zaawansowane zestawy umiejętności, takie jak spawanie, może być potrzebne specjalistyczne szkolenie i odpowiednia licencja. Wiele prac budowlanych opłaca się dobrze .

Jak korzystać z list umiejętności

Potencjalni pracownicy budowlani mogą nie zdawać sobie sprawy z wielu wymaganych umiejętności, które już posiadają. Wiele osób uczy się umiejętności budowlanych, pracując nad własnymi projektami w domu lub wykonując wolontariat z sąsiadami lub organizacjami społecznymi. Istnieją również umiejętności, które są bardzo istotne dla prac budowlanych, takich jak matematyka, które można nauczyć się w innym kontekście i nie zdajesz sobie sprawy, że twój potencjalny pracodawca chce.

Podczas gdy wymagania dotyczące pracy mogą się bardzo różnić (koniecznie przeczytaj uważnie opisy stanowisk), skorzystaj z tej listy najczęściej poszukiwanych umiejętności, aby dowiedzieć się, jak jesteś przygotowany i jak daleko jeszcze może zajść przygotowanie się do przygotowań dla twojej nowej kariery.

Możesz również zapoznać się z naszą listą ogólnych umiejętności zawodowych według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Jeśli wiesz, jak zrobić coś istotnego, powiedz to. Jeśli masz specjalistyczne szkolenia lub licencje (takie jak CDL), powiedz to w swoich materiałach aplikacyjnych. Przyszli pracodawcy nie mogą czytać w twoich myślach.

Przykłady umiejętności budowlanych

Specyficzne umiejętności i doświadczenie w budownictwie
Specyficzne umiejętności budowlane obejmują murowanie, ciesielstwo, zalewanie cementu, instalowanie płyt kartonowo-gipsowych i instalowanie określonych typów urządzeń.

I tak dalej. Pamiętaj, aby poinformować swojego przyszłego pracodawcę, które z tych zadań masz doświadczenie i jakie masz doświadczenie, nawet jeśli nie jest bezpośrednio związane z pracą, o którą się ubiegasz. Pracodawcy zazwyczaj doceniają wszechstronnych pracowników, którzy w razie potrzeby mogą wykonywać dodatkowe zadania.

Umiejętności fizyczne
Jako pracownik budowlany, nie tylko będziesz musiał być silny i zręczny, ale będziesz musiał być inteligentny, jeśli chodzi o sposób korzystania z ciała. Odpowiednia ergonomia, w tym poprawna postawa uniesienia i dbałość o bezpieczeństwo, mogą zapobiec bolesnym i kosztownym wypadkom; urazy kończące karierę nie są tylko dla sportowców. Złe nawyki mogą również skutkować powtarzającymi się drobnymi urazami, które młodzi, sprawni ludzie mogą lekceważyć i zignorować, ale które później dodają bólu i kalectwa. Ponadto właściwy ruch jest bardziej wydajny i skuteczny. Pracuj mądrzej, nie ciężej.

Technologia i umiejętności biurowe
Firmy budowlane, podobnie jak wszystkie inne firmy, wymagają budżetowania, planowania, rejestrowania i marketingu, aby utrzymać się na powierzchni. Jeśli masz umiejętności biurowe , w tym znajomość edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego i oprogramowania do publikowania, masz doskonałą etykietę telefoniczną, a także dobre umiejętności organizacyjne i umiejętności komunikacyjne , możesz być ważnym atutem.

Nawet jeśli spędzasz większość czasu na miejscu, możliwość wciągnięcia do biura w razie potrzeby jest ważna, jeśli biuro staje się mało pracujące z jakiegokolwiek powodu.

Umiejętnośći zarządzania
Oczywiście, nie wszyscy pracownicy budowlani potrzebują umiejętności zarządzania lub umiejętności przywódczych , ale posiadanie ich z pewnością daje więcej możliwości w Twojej karierze. Zarządzanie stanowiskami pracy, opracowywanie szacunków i negocjowanie cen, kontrola jakości oraz docieranie do potencjalnych klientów to ważne zestawy umiejętności dla pracowników budowlanych, którzy mają ambicje.

Projektowanie i planowanie
Niezależnie od tego, czy projektujesz sam, czy też podążasz za czyimś planem, musisz wiedzieć, jak czytać plan. Musisz również zrozumieć projekt na tyle dobrze, abyś mógł dostrzec problemy lub błędy; Chociaż rzadko, plany mogą zawierać błędy. Konieczne może być również podjęcie decyzji o tym, jakich materiałów użyć lub w jaki sposób zaplanować różne fazy projektu, a zrozumienie projektu projektu będzie miało kluczowe znaczenie.

Kody i przepisy
Jako pracownik budowlany będziesz podlegał przepisom budowlanym, przepisom ochrony środowiska, kodeksom bezpieczeństwa i umowom pracowniczym. Podczas gdy pracownicy na poziomie podstawowym nie będą odpowiedzialni za egzekwowanie tych przepisów, szkolenie będzie przebiegać sprawniej, jeśli znasz już zasady. Inspektorzy docenią, jeśli znasz rodzaje informacji, których będą potrzebować podczas wizyt w witrynie.

Istnieje również możliwość złamania zasad przez twojego pracodawcę - lub opiekuna Twojej strony, z lub bez wiedzy twojego pracodawcy. Twoje własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo Twojego klienta i osób mieszkających i pracujących w pobliżu Twojej witryny może zależeć od Twojego rozpoznania i odpowiedzi na problem.

Lista umiejętności budowlanych

Umiejętności zarządzania dla budownictwa

Przejrzyj swoje wcześniejsze doświadczenia i wyszukaj umiejętności, które rozwinęliście w zarządzaniu i nadzorowaniu. Możesz rozwinąć te umiejętności w wolontariacie lub nieopłacanej pracy, jak również w przeszłości zatrudnienia. Być może nie masz tytułu stanowiska, ale czy zostały delegowane zadania, które budowały to doświadczenie?

Szacowanie i umacnianie umiejętności w budownictwie

Czy brałeś udział w szacowaniu lub licytowaniu? Pamiętaj, aby uwzględnić te umiejętności.

Faza budowy

Pracodawca może poszukiwać doświadczenia i umiejętności w określonych fazach budowy. Określ, w których fazach masz doświadczenie.

Kody i przepisy

Pracodawcy szukają umiejętności w zakresie zrozumienia i stosowania kodów i przepisów, a jeśli je wymienisz, możesz lepiej rozważyć stanowiska na wszystkich poziomach.

Projektowanie i projektowanie umiejętności

Niezależnie od tego, czy jesteś projektantem, czy też pracujesz z projektami, pamiętaj o uwzględnieniu tych umiejętności.

Kontrola

Umiejętności te obejmują pełnienie roli inspektora i zapoznanie się z inspekcjami i oczekiwaniami inspektorów.

Umiejętności pracy wspólne dla budownictwa

Te słowa kluczowe mogą pokazać, że masz umiejętności, które są przydatne do wielu zadań w branży budowlanej.

Specyficzne umiejętności i doświadczenie w budownictwie

Przejrzyj swoją historię pracy i dołącz umiejętności lub doświadczenie w określonych zawodach i zawodach. Nawet jeśli ubiegasz się o inną pozycję, znajomość i umiejętności z innymi pozycjami może być premią dla pracodawcy.

Narzędzia i wyposażenie

Jakie narzędzia wykorzystałeś i jaki sprzęt możesz obsługiwać i konserwować?

Technologia i umiejętności biurowe

Czy masz doświadczenie i umiejętności przydatne w branży budowlanej?