Co robią technicy HVAC?

Podstawowe fakty i informacje o karierze

Technik HVAC instaluje, konserwuje i naprawia systemy grzewcze, klimatyzacyjne i chłodnicze. HVAC to skrót oznaczający ogrzewanie, wentylację i klimatyzację (alternatywnym skrótem jest HVACR). Ktoś, kto pracuje w tym zawodzie, może specjalizować się w instalacji, konserwacji i naprawach. Niektórzy technicy koncentrują się tylko na jednym typie systemu, na przykład na ogrzewaniu, klimatyzacji lub chłodzeniu.

Szybkie fakty

Dzień w życiu Technika HVAC

Oto niektóre typowe obowiązki służbowe zaczerpnięte z reklam online dla zawodów technika HVAC znalezionych na stronie Indeed.com:

Wymagania dotyczące szkoleń i licencjonowania

Będziesz potrzebował formalnego przeszkolenia, aby pracować jako technik HVAC. Większość pracodawców woli zatrudniać pracowników, którzy ukończyli kształcenie policealne w szkole handlowej lub technicznej lub ukończyli trzy do pięciu lat płatnego stażu .

Uczniowie zdobywają umiejętności zarówno w klasie, jak iw trakcie pracy. Aby dowiedzieć się więcej o lokalnych stażach HVAC, zobacz Moje następne ruchy: Kariera z zarejestrowanymi stażami (jest ona wymieniona jako "Mechaniki i instalatorzy systemów grzewczych i klimatyzacyjnych"). Siły Zbrojne USA oferują również szkolenia w zakresie HVAC.

Niektóre stany i miejscowości wymagają od techników HVAC licencji, co zwykle oznacza konieczność zdania pisemnego testu. Sprawdź, jakie są wymagania licencyjne w stanie, w którym zamierzasz pracować. Zobacz narzędzie Licensed Occupations od CareerOneStop.

Jakie miękkie umiejętności potrzebujesz?

Oprócz umiejętności technicznych, które uzyskasz poprzez formalne przeszkolenie, pewne umiejętności miękkie lub cechy osobiste przyczynią się do Twojego sukcesu w tym zawodzie.

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Oto kilka wymagań, oprócz umiejętności technicznych i doświadczenia, pracodawców określonych w faktycznych ofert pracy na Indeed.com:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Zawody z powiązanymi czynnościami i zadaniami

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2016) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Remont instrumentów muzycznych Napraw instrumenty muzyczne, czasami specjalizujące się w jednym rodzaju

35010 USD

Świadectwo drugiego stopnia lub staż
Hydraulicy Zainstaluj i napraw rury i osprzęt hydrauliczny 51.450 USD Praktyka
Stacje obsługi urządzeń domowych Instaluj i naprawuj pralki, suszarki, zmywarki, lodówki i piece 377,570 USD Świadectwo drugiego stopnia lub staż
Mechanika samochodowa Konserwacja i naprawa samochodów i innych małych pojazdów 38 470 USD Świadectwo drugiego stopnia

Źródła:

Biuro Statystyki Pracy, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Okupacji Zawodowej, 2016-17 (odwiedzono 19 czerwca 2017 r.). Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 19 czerwca 2017 r.).