Lista umiejętności sprzedaży i przykłady

Lista umiejętności związanych ze sprzedażą CV, listów motywacyjnych i wywiadów

Istnieje wiele pozycji w wielu dziedzinach, które obejmują sprzedaż czegoś. Te miejsca pracy są często lukratywne, a wiele z nich zapewnia bardzo satysfakcjonujący stopień elastyczności i niezależności. Podczas gdy niektóre pozycje sprzedaży mogą wymagać szczególnego wykształcenia i istnieją programy studiów, które są bardzo pomocne dla osób zainteresowanych tymi rodzajami kariery.

Możesz także samodzielnie zdobyć wiele potrzebnych umiejętności, dzięki szkoleniom w miejscu pracy lub nawet wolontariatowi.

Przejrzyj opisy; możesz mieć więcej przydatnych umiejętności, niż myślisz.

Jak korzystać z list umiejętności

Umiejętności sprzedaży są podzbiorem umiejętności niezbędnych do wykonywania wielu zadań - inne umiejętności, których potrzebujesz, będą różnić się w zależności od stanowiska, więc pamiętaj, aby dokładnie przeczytać opisy stanowisk. W międzyczasie możesz skorzystać z poniższej dyskusji, aby określić, jakie masz umiejętności sprzedażowe, gdzie może być konieczne odświeżenie i jak możesz zaprezentować swoje umiejętności w najlepszym możliwym świetle, gdy ubiegasz się o pozycję sprzedażową. Może również pomóc ci przejrzeć naszą listę umiejętności wymienionych według stanowiska i rodzaju umiejętności.

Kiedy ubiegasz się o pracę, możesz poprawić swoje CV i list motywacyjny, aby pokazać umiejętności, których poszukuje twój potencjalny pracodawca. Przygotuj się na opisanie w swoim wywiadzie poszczególnych incydentów, które pokazują, w jaki sposób ucieleśniasz każdą umiejętność.

Przykłady umiejętności sprzedaży

Umiejętności sprzedaży można podzielić na kilka szerokich, ale częściowo pokrywających się kategorii.

Umiejętności sprzedaży oparte na pozycjach
Są to umiejętności, które obejmują stanowiska i zadania specyficzne dla stanowiska, takie jak zarządzanie kontem, zarządzanie terytorium, public relations, marketing i pozyskiwanie klientów. Do pewnego stopnia nakładają się one; możesz na przykład wykorzystać swoje doświadczenie w pozyskiwaniu klientów do public relations lub marketingu.

Tylko dlatego, że nie masz jeszcze danego tytułu, nie zakładaj, że brakuje Ci odpowiedniego doświadczenia.

Umiejętności komunikacyjne dla sprzedaży
Na stanowiskach sprzedażowych musisz komunikować się z potencjalnymi i aktualnymi klientami, klientami, dostawcami i dostawcami. Niektóre z tych umiejętności są bardzo wyraźne, nawet techniczne, na przykład umiejętność posługiwania się drugim lub trzecim językiem, umiejętność pisania jasnych i dokładnych raportów oraz umiejętność mówienia.

Inne są bardziej podobne do cech charakteru, ale można się ich nauczyć; obejmują one tworzenie relacji, uważne słuchanie i budowanie relacji. Jeszcze inne stanowią połączenie tych dwóch czynników, takich jak negocjowanie , pakowanie produktów i tworzenie sieci.

Personal Mastery Skills for Sales
Są to osobiste nawyki, cechy, cechy i wartości, które można wykorzystać w pracy. Podobnie jak inne umiejętności, musisz je ćwiczyć, aby je rozwijać, ale nie wymagają one tak dużego szkolenia, jak osobista gotowość.

Starsze słowo dla wielu z nich może być "cnotami". Jeśli ich nie masz, klienci i współpracownicy wkrótce nie będą chcieli pracować z tobą. Cnoty szczególnie przydatne w sprzedaży obejmują staranność, inicjatywę, uczciwość i szczerość. Niektórzy ludzie próbują sprzedawać za pomocą nieuczciwości i manipulacji, ale oprócz tego, że są w błędzie, takie metody są ostatecznie mniej skuteczne.

Ogólne umiejętności sprzedaży
Istnieją inne umiejętności, które nie mieszczą się łatwo w innych kategoriach, ale są bardzo ważne w przypadku wielu zadań sprzedaży. Na przykład w zależności od tego, co sprzedajesz, być może będziesz musiał wykazać swoje produkty. Oznacza to nie tylko umiejętność płynnej obsługi, ale także umiejętność jasnego wyjaśnienia, co robisz. Rozbłysk dla dramatycznych pomaga.

Być może będziesz musiał popracować nad utrzymaniem swojej marki, co oznacza zarówno reklamę, którą sprzedajesz, jak i prawdopodobnie utrzymywanie się w oczach opinii publicznej jako osoba godna zaufania. Obecnie te ostatnie opierają się głównie na tworzeniu treści online i zarządzaniu mediami społecznościowymi. Dlatego powinieneś wiedzieć, jak pisać jasny, angażujący tekst i móc korzystać z wielu platform mediów społecznościowych i pakietu Microsoft Office lub jego odpowiednika.

Na koniec będziesz potrzebować złożonych umiejętności, takich jak obsługa klienta , możliwość prognozowania, jak rynek zmieni się w nadchodzących miesiącach i latach, oraz umiejętność identyfikacji odbiorców docelowych i odpowiednich cen dla Twoich produktów.

Lista umiejętności sprzedaży

Sprzedaż to wielopłaszczyznowa i wymagająca linia pracy. Lista powiązanych umiejętności jest prawie nieskończona, ale dobrą wiadomością są też okoliczności, w których można zastosować te umiejętności.

Umiejętności sprzedaży oparte na pozycjach

Są to umiejętności, które obejmują tytuły stanowisk i zadania specyficzne dla stanowiska.

Ogólne umiejętności sprzedaży

Umiejętności komunikacyjne dla sprzedaży

Na stanowiskach sprzedażowych musisz komunikować się z potencjalnymi i aktualnymi klientami, klientami, dostawcami i dostawcami. Jakie umiejętności posiadasz w komunikacji, z których będziesz mógł korzystać na następnej pozycji?

Personal Mastery Skills for Sales

Te umiejętności to osobiste nawyki, cechy, cechy i wartości, które możesz wykorzystać w pracy.

Przeczytaj więcej: Musi mieć umiejętności sprzedaży Sales Associate Skills

Pokrewne artykuły: Miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w swoim CV | Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych Wznów listy umiejętności