7 najszybciej rozwijających się i najlepszych technologii przyszłości

Dowiedz się, które stanowiska techniczne są teraz gorące, a które mają potencjał, by rosnąć w przyszłości. Poniżej znajduje się lista z siedmioma różnymi karierami technicznymi, które mają wzrosnąć w ciągu następnej dekady.

Uwaga: większość informacji w tym artykule została zebrana w Bureau of Labor Statistics (BLS).

 • 01 Administrator bazy danych

  Co to jest: Administratorzy baz danych (DBA) kontrolują dane organizacji. Zapewniają wydajne działanie baz danych i są zabezpieczone przed nieautoryzowanymi użytkownikami. Administratorzy DBA są również odpowiedzialni za organizację danych firmy i przechowywanie jej w sposób, który ma sens i jest zaradny.

  Jak zostać jednym: administratorzy baz danych na ogół mają tytuł licencjata w zakresie systemów informacji zarządczej (MIS) lub dziedzinie związanej z komputerem.

  Ponadto administratorzy baz danych muszą znać języki baz danych - najczęściej jest to język zapytań strukturalnych, znany również jako SQL . DBA będzie również musiał zapoznać się z dowolnym językiem programowania, którego używa pracodawca.

  Przewidywany przyszły wzrost: 15% do 2022 r

 • 02 Deweloperzy oprogramowania

  Co to jest: twórcy oprogramowania są kreatywnymi umysłami stojącymi za programami komputerowymi. Niektórzy programiści tworzą aplikacje, a inni tworzą systemy. Wszyscy programiści tworzą oprogramowanie spełniające potrzeby użytkownika. A także mają tendencję do współpracy z programistami komputerowymi.

  Jak zostać jednym : Deweloperzy oprogramowania zazwyczaj mają tytuł licencjata z informatyki, inżynierii oprogramowania lub dziedziny związanej z komputerem. Stopień matematyki może być do zaakceptowania.

  W dzisiejszych czasach coraz więcej personalnych i internetowych programów do bootowania, które pomagają szkolić tych, którzy chcą wejść na rynek oprogramowania, sprawia, że ​​tradycyjna edukacja akademicka staje się coraz mniej wymagająca.

  Przewidywany przyszły wzrost: od 22% do 2022 r

 • 03 Programista aplikacji internetowych

  Co to jest: Twórcy aplikacji internetowych używają języków programowania do tworzenia oprogramowania spełniającego wymagania klienta. Programiści mogą pracować w wielu językach programowania i systemach operacyjnych.

  Jak zostać jednym: pracodawcy zazwyczaj szukają edukacji związanej z komputerem, a także odpowiedniego doświadczenia zawodowego. Jednak wraz z rozprzestrzenianiem się kodowania obozów startowych i innych nietradycyjnych systemów edukacji, możliwe jest, aby stać się jednym bez formalnego stopnia.

  Z siedmiu karier technicznych na tej liście twórca aplikacji internetowych ma obecnie najwięcej dostępnych dla nich programów do kodowania.

  Przewidywany przyszły wzrost: 23% do 2022 r

 • 04 Analitycy systemów komputerowych

  Co to jest: Analitycy systemów komputerowych przestrzegają systemów komputerowych i procedur firmy. Następnie projektują rozwiązania systemów informatycznych, aby pomóc organizacji działać wydajniej.

  Analitycy systemów komputerowych łączą biznes i technologie informacyjne (IT) poprzez zrozumienie wymagań i ograniczeń obu. Typowe obowiązki obejmują konsultacje z menedżerami w celu określenia potrzeb związanych z IT.

  Jak zostać jednym: Większość analityków systemów komputerowych ma tytuł licencjata w dziedzinie związanej z komputerem. Ponieważ jednak ściśle współpracują ze stroną biznesową, wiele z nich ma również doświadczenie biznesowe: dzięki doświadczeniu lub zajęciom.

  Przewidywany przyszły wzrost: 25% do 2022 r

 • 05 Deweloperzy aplikacji mobilnych

  Co to jest: Tworzenie aplikacji mobilnych na iOS, Androida i innych typach systemów telefonicznych. Według Computer Training Centers firmy z różnych branż potrzebują programistów aplikacji mobilnych, w tym studia gier wideo, firmy reklamowe i marketingowe, firmy medialne, które uznają telefon komórkowy za potężny kanał dystrybucji treści, agencje rządowe, instytucje finansowe i wiele innych.

  Twórca aplikacji mobilnych znajduje się na 3 miejscu wśród 10 najlepszych miejsc pracy przyszłości w ThinkAdvisor.

  Jak zostać jednym: Większość ma doświadczenie w inżynierii oprogramowania lub informatyce. Podczas gdy rozwój aplikacji mobilnych jest tak nowy, uczelnie zaczynają oferować stopnie w rozwoju mobilnym.

  Mashable ma świetną infografikę opisującą ścieżki, które możesz podjąć, by zostać programistą aplikacji mobilnych.

  Przewidywany przyszły wzrost: 23% do 32% do roku 2020

 • 06 Analityk rynku analitycznego

  Co to jest: Po prostu: analitycy badań rynkowych pomagają firmom zrozumieć, jakich produktów chcą ludzie, kto je kupi i za jaką cenę. Analitycy badający rynek zbierają dane o konsumentach i produktach, analizują wyniki i przygotowują raporty, które przedstawiają innym w ich firmie - czyli klientom i kierownictwu.

  Analityk do spraw badań rynku znajduje się na 9 miejscu wśród 10 najlepszych miejsc pracy przyszłości w ThinkAdvisor.

  Jak zostać jednym: Większość analityków badających rynek posiada tytuł licencjata. Jednak pole jest zmienne. Według BLS: "Wielu ma stopnie naukowe w dziedzinach takich jak statystyka, matematyka i informatyka. Inni mają doświadczenie w administracji biznesowej, naukach społecznych lub komunikacji. "

  Przewidywany przyszły wzrost: od 32% do 2022 r

 • 07 Analityk ds. Bezpieczeństwa informacji

  Co to jest: Analitycy bezpieczeństwa informacji koordynują i wykonują środki bezpieczeństwa w celu ochrony sieci i systemów komputerowych organizacji. Charakterystyczną cechą ludzi na tych stanowiskach jest zdolność adaptacji: ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może wystąpić naruszenie bezpieczeństwa.

  Analityk bezpieczeństwa informacji jest wymieniony na 4 miejscu w rankingu 10 najlepszych miejsc pracy przyszłości w ThinkAdvisor.

  Jak zostać jednym: Większość analityków bezpieczeństwa informacji ma dobrze zaokrąglona edukacja komputerowa, czyli licencjat z informatyki, programowania lub pokrewnych. Jednak biorąc pod uwagę rozwój tej dziedziny, wiele szkół odpowiada głównymi tematami w zakresie bezpieczeństwa informacji.

  Przewidywany przyszły wzrost: od 37% do 2022 r

 • Wniosek

  Powyżej znajduje się siedem popularnych miejsc pracy w technologii; nie tylko dzisiaj, ale także patrząc w przyszłość. Podczas gdy wielu wymaga formalnego stopnia, wiele umiejętności związanych z każdym zadaniem można uzyskać poprzez samouczenie się lub bootcampy. To świetny czas, aby wykorzystać wszystkie dostępne zasoby edukacyjne, zanim rynek stanie się zbyt nasycony.