Jak napisać list motywacyjny na staż finansowy

Chociaż Twoje CV jest ważne, nic nie wyróżnia Cię bardziej niż dobrze napisany list motywacyjny . Mocny może zwrócić uwagę na szczegóły, etykę pracy i pasję dla branży. Podczas gdy większość ogłoszeń o pracę żąda wznowienia i listu motywacyjnego, wielu kandydatów rezygnuje z wysłania, ponieważ wydają się zbyt skomplikowani; Jest to błąd. List motywacyjny to okazja, aby sprzedać się jako świetny kandydat.

Ważne jest, aby dostosować list motywacyjny do każdej okazji do pracy. Menedżer ds. Rekrutacji szybko rozpozna, czy korzystasz z szablonu formularza; poświęcając czas na napisanie wyjątkowego listu pokazuje poświęcenie i prawdziwe zainteresowanie rolą.

Podaj szczegóły z opisu stanowiska i wykorzystaj przykłady z zajęć lub innych doświadczeń zawodowych, aby pokazać, w jaki sposób odniesiesz sukces w zakresie odpowiedzialności stanowiska. Jest to poziom szczegółowości, który większość kandydatów pominie i będzie zachwycać menedżerów ds. Zatrudnienia.

Przykładowy list motywacyjny

Jane Jones
32 Willow Street
Willow Creek, NY 12900
(Home) (232) 456 - 3425
(Celi) (971) 567 - 3421
jjones@rochester.edu

Pan George Gray
Asystent Wiceprezesa ds. Zarządzania Aktywami
Goldman Sachs
120 Spring Street
Rochester, NY 12900

Szanowny Panie Grey:

Jestem bardzo podekscytowany ubieganiem się o letni program praktyk analityków z Goldman Sachs, który był reklamowany w niedzielę w Rochester Herald. Bill Hershey polecił mi ubiegać się o staż, ponieważ kwalifikacje bezpośrednio odpowiadają mojemu doświadczeniu edukacyjnemu, zainteresowaniom i umiejętnościom.

Obecnie jestem młodszym na Uniwersytecie w Rochester, specjalizującym się w biznesie z koncentracją w finansach. Przez całą moją karierę w college'u osiągałem doskonałe wyniki we wszystkich moich kursach z zakresu finansów, a moi profesorowie zalecali mi, aby służyłem jako nauczyciel dla uczniów wymagających pomocy przy przydzielaniu zadań. Moje kursy dostarczyły mi silnego zaplecza w zakresie metodologii wymaganych do pomyślnej analizy i syntezy ważnych informacji finansowych oraz przygotowania dokumentacji pomagającej w zarządzaniu przy podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych. Jestem szybkim uczniem i cieszę się z wyzwań związanych z analizą porównawczą, ilościową i przepływów pieniężnych, a także z zarządzaniem portfelem i aktywami oraz modelowaniem finansowym i wyceną aktywów. Wierzę, że moje mocne strony w tych obszarach dobrze mi służą jako stażysta w letnim programie Goldman Sach.

Oprócz moich odpowiednich zajęć, moja praktyka z Merrill Lynch zapewniła mi świetną okazję do wykorzystania mojej wiedzy i umiejętności i zastosowania ich w prawdziwym świecie. Bardzo podobało mi się pomaganie klientom w podejmowaniu decyzji finansowych i odkryłem, że moje doskonałe umiejętności interpersonalne dobrze mi służyły w kontaktach z wymagającymi klientami. Zostałem zaproszony, aby powrócić tego lata jako stażysta, ale jestem szczególnie podekscytowany letnim programem, który Goldman Sachs oferuje studentom i czuję, że ta okazja dostarczy mi dodatkowej wiedzy i umiejętności, które dodadzą mi zdolności do pozytywnej obsługi klientów w pole.

Dziękuję za poświęcony czas i zainteresowanie i czekam na wiadomość od Ciebie. Zadzwonię w ciągu tygodnia, aby omówić moje kwalifikacje i sprawdzić, czy masz w tym momencie jakieś pytania.

Z poważaniem,

Jane Jones