Sprzedaj swój film lub stację telewizyjną

Twórcy filmów i telewizji sprzedają swoje pomysły studiom poprzez proces "pitchingu". Skok trwa około dziesięciu do dwudziestu minut, w którym pisarz wyrazi koncepcję lub świat swojego pomysłu, bohaterów, które go zamieszkują oraz podstawową historię filmu lub epizodu pilota.

Jest to proces nękający nerwy, ponieważ po prostu nie wiesz, jaki rodzaj reakcji będziesz miał, dopóki nie położysz swojego pomysłu (jak również serca i duszy) na stole, aby wszyscy mogli to zobaczyć.

To powiedziawszy, wymyślenie pomysłu, który sprawi, że wykonawczy skok z krzesła będzie wystarczająco trudne. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to zabić świetny pomysł, ponieważ dmuchałeś w pitching.

Będąc zarówno pisarzem, jak i dyrektorem ds. Rozwoju miałem szczęście, że mogłem zobaczyć obie strony stołu. Istnieje wiele typowych błędów, które zabiją twój projekt lub przynajmniej zranią jego szanse na sukces . Oto pięć wskazówek, które pomogą radykalnie ulepszyć następne spotkanie pitch:

Być przygotowanym

Zadziwia mnie liczba pisarzy, którzy przychodzą na spotkanie z pitchsem, którzy są zupełnie nieprzygotowani, by wysunąć własny pomysł. Starają się "uskrzydlić", robiąc rzeczy na spotkaniu, a nie mając w pełni rozwiniętego pomysłu przed wejściem do pokoju.

Poświęć czas, aby w pełni zrozumieć swoją koncepcję. Poznaj świat, który chcesz stworzyć, a także postacie, które planujesz zamieszkać w tym świecie.

Wyjaśnij, dlaczego wybrałeś tych konkretnych ludzi. Co sprawia, że ​​są interesujące? Dlaczego publiczność chce je oglądać? Są to pytania, na które powinieneś znać odpowiedzi na długo przed wejściem.

Dodatkowo, nikt nie osądzi cię, jeśli chcesz mieć zestaw notatek u twojego boku, gdy jesteś pitchingiem.

Mogą być bardzo przydatne, aby upewnić się, że uderzasz wszystkie kluczowe punkty, a także nie pomijasz niczego istotnego.

Poznaj swoją publiczność

Miejsce pitchingu jest równie ważne, co pitching. Poznaj wcześniejsze projekty miejsc, do których się wybierasz. Jeśli firma, z którą się spotykasz, jest znana głównie ze swoich horrorów, są szanse, że nie będą one w stanie uchwycić twojego pomysłu na romantyczną komedię.

Jeśli planujesz transmisję do sieci ( transmisja lub kabel), wiedz, co jeszcze mają na antenie. Powinieneś zapoznać się z ich wersją, aby lepiej poznać "ton" swoich programów, a także demografię, na którą są kierowani.

Nie przesadzaj

W zależności od twojego pomysłu, twoje boisko powinno być rozsądnie krótkie i słodkie. W miarę możliwości zachowaj go poniżej piętnastu minut, oszczędzając resztę czasu na zapoznanie się z kilkoma innymi szczegółami na temat swojej koncepcji, a także na udzielenie odpowiedzi na ewentualne pytania potencjalnych nabywców.

Hit swoje cele: koncepcja, postacie, historia. to jest to! Coś więcej niż to, a prawdopodobnie wyprzedzasz swój pomysł i nudzisz swoich odbiorców. Uświadom sobie także, że więcej nie zawsze jest lepiej. Jeśli menedżerowie podoba ci się twój pomysł, zawrą umowę bez względu na to, jak bardzo je zostawisz.

Szanuj

Niewiele rzeczy denerwuje kierownictwo bardziej niż pisarzy, którzy nie okazują szacunku (i oczywiście odwrotnie - ale to jest dla innego artykułu). Może to obejmować wszystko, co pojawi się z opóźnieniem, bycie aroganckim w stosunku do koncepcji, którą kręcisz, lub ignorowanie lub, co gorsza, kpiny z projektów, które rozwinęły się w przeszłości. Zachowaj swoje opinie dla siebie - a przynajmniej dopóki nie będziesz na parkingu.

Ćwicz swoje boisko

Technicznie jest to pod hasłem "Przygotuj się", ale zasługuje na własny nagłówek, ponieważ jest tak niewielu pisarzy, którzy korzystają z porad. Ćwicz swoje boisko. Tak, oznacza to utworzenie boiska, a następnie uruchomienie go przez kilku przyjaciół, współpracowników, krewnych, rodzinnego zwierzaka, kogokolwiek. Ważne jest, abyś miał uporządkowaną mowę, która pozwoli ci wydobyć wszystko na temat twojego pomysłu, który potrzebujesz w rozsądnym czasie.

Ćwicząc, będziesz także w stanie zidentyfikować te obszary, w których nachylenie się przeciąga, staje się mylące lub po prostu nie udaje się wystarczająco sprzedać twojej koncepcji. Znajdź grupę przyjaciół, która mogłaby dać ci konstruktywną krytykę. Zdaj sobie sprawę, że jeśli nie są w stanie podążać za tobą, jest wysoce nieprawdopodobne, że wykona to. Sprzedawanie swoich pomysłów w Hollywood nie jest łatwym zadaniem. Jeśli jednak zastosujesz się do wskazówek podanych powyżej, Twoje szanse na sukces znacznie się poprawią.