Jak stać się dodatkiem w filmach i telewizji

Wszystkie osoby, które widzisz w tle ulubionych filmów i programów telewizyjnych, nazywane są "dodatkami". Dodatkami są aktorzy i aktorki, które służą jako "ubrane tło". Pomagają one sprzedać pomysł, że scena jest wypełniona prawdziwymi ludźmi, którzy zajmują się swoimi codziennymi sprawami.

Dodatki nie zawsze są zawodowymi aktorami. W rzeczywistości większość statystów to zwykli ludzie, którzy chcieli być częścią przemysłu filmowego i telewizyjnego.

Dodatki są wypłacane dość niewielką płacę za ich udział i zwykle oczekuje się pozostać na planie od początku produkcji do zawijania (koniec produkcji).

W zależności od rodzaju, wielkości i budżetu produkcji dodatki mogą, ale nie muszą, brać udział w makijażu , garderobie, włosach itp. Często wiele elementów z epoki oznacza, że ​​dodatki są "w pełni ubrane i dopasowane", co oznacza, że ​​są zaopatrzone w kostiumy od działu garderoby. Ale częściej niż nie, dodatki są po prostu wcześniej informowane o rodzaju ubrania, które będą musiały przynieść i poprosił o ich dostarczenie.

Więc nic z tego nie wydaje się takie wspaniałe, prawda? Faktem jest, że bycie ekstra naprawdę nie jest takie wspaniałe. W rzeczywistości jest to jedna z najmniej atrakcyjnych pozycji na planie. To powiedziawszy, dlaczego ktokolwiek przy zdrowych zmysłach chciałby wykonywać taką pracę?

Networking

Prawdopodobnie najlepszym powodem, aby podjąć pracę jako dodatkową, jest możliwość połączenia się z dziesiątkami ludzi, którzy próbują włamać się do branży w takim czy innym stopniu.

Kontakty, które tu nawiązujesz, mogą prowadzić do wielu innych możliwości, ponieważ wiele osób, z którymi się spotkasz, może odnieść sukces w swojej niszy, a tym samym być w stanie pomóc Ci we własnych wysiłkach zawodowych.

Zrozumienie branży

Jeśli jesteś nowicjuszem w branży, bez względu na to, ile książek czytasz lub klas, które bierzesz, nigdy nie będziesz w stanie w pełni zrozumieć wewnętrznych aspektów filmu lub telewizora, chyba że poświęcisz na to mnóstwo czasu.

Istnieje powód, dla którego Hollywood nazywa się "fabryką". Głównym powodem jest to, że większość pracy wykonywanej na planie to praca ręczna. Od zestawiania kabli i kamer do ustawiania świateł, rekwizytów itp., Zestaw filmowy jest produkcją fabryczną filmu i telewizji. Bycie dodatkowym na planie narazi cię na tę rzeczywistość, a także pozwoli ci zobaczyć z pierwszej ręki, co robią ci ludzie. Może się okazać, że istnieją szczególne zadania, o których nawet nie pomyślałeś, że są dla ciebie atrakcyjne.

Okazja

To mało prawdopodobne, ale na pewno zdarzyło się, że ktoś cię zauważy i zdasz sobie sprawę, że jesteś przeznaczony na coś więcej niż tylko przeszłość. Od reżyserów castingowych, przez pisarzy, po agentów wędrujących po planie, nigdy nie wiadomo, kto ma na ciebie oko. Tak więc bycie na planie w tym charakterze może otworzyć kilka drzwi, o których nigdy nie myślałeś, że są możliwe.

Jak zdobyć pracę

Dodatki są wynajmowane jako osoby indywidualne w danej scenie lub w grupach do serii zdjęć. Istnieją firmy "Extras Wrangling", które specjalizują się w wyszukiwaniu statystyk o określonym wieku, wyglądzie lub pochodzeniu etnicznym. Rejestrując się w tych firmach, po prostu kontaktują się z tobą, gdy pojawi się okazja z kryteriami pasującymi do twojego konkretnego opisu fizycznego.

Następnie dostarczysz arkusz zgłoszenia przez biuro produkcji i poinformujesz, kiedy zgłosić się do pracy.

W większości zestawów twoim "szefem" będzie albo Drugi Zastępca Dyrektora, albo Kapitan Dodatków (lub Wrangler - albo może nawet być pod inną nazwą - zależy to od firmy produkcyjnej). Ułatw sobie życie i na nich, wykonując dokładnie tak, jak ci powiedziano. Będą one bardzo szczegółowe, np. Kiedy wyjść, gdzie iść i kogo powinieneś i czego nie powinieneś mówić na planie. Ta dyrektywa stanie się dla ciebie bardzo jasna, ponieważ jest to wyraźnie możliwe, że możesz zostać dodany do produkcji, w której główną gwiazdę krąży, a ostatnią rzeczą, którą chcesz, abyś robił, jest zbliżanie się do nich bez zaproszenia. Częściej niż nie, po prostu zostaniesz zastąpiony, jeśli zignorujesz tę dyrektywę.

Powiedział, że to łatwa, ale męcząca i niewdzięczna praca.

Jeśli jednak po prostu szukasz sposobu, aby stać się częścią hollywoodzkiego filmu lub telewizora, zamiast stać się dodatkowym może być tylko bilet.