Skryptowe pokrycie w filmie i telewizji

Typowy menedżer rozrywki lub agent jest codziennie bombardowany materiałem pisemnym. Ilość materiału do czytania jest często oszałamiająca i po prostu zbyt duża, aby przeszła jedna osoba w rozsądnym czasie.

Często skrypty, które są składane, są realizowane w bardzo krótkich terminach, a jeśli dyrektor wykonawczy lub agent mają wiele innych projektów podobnych przymusów, są szanse, że zostaną one rozłożone zbyt cienko.

Tak więc potrzeba czytelnika.

Pisanie pokrycia skryptu

Bycie Czytelnikiem to naprawdę jedna z najważniejszych, ale przeoczonych profesji w branży rozrywkowej. Czytelnik to nie tylko ktoś, kto czyta przesłany materiał, ale jest kimś, kto dostarcza podsumowanie, a także krótką analizę tego, czy materiał jest czymś wartym rozważenia.

To właśnie określa się jako zasięg. Zakres skryptu zazwyczaj składa się z 1-3 stronicowego podsumowania materiału od początku do końca, który uwydatnia wszystkie postacie oraz wszelkie istotne punkty fabularne. Dodatkowo czytelnik dokonuje 1-2-stronicowej analizy, która określa, co sądzą o materiale, niezależnie od tego, czy podąża za wytycznymi osób / firmy, dla których go czyta, i czy jest to projekt, który poleciłby wykonawczy lub agent rozważa produkcję.

Posmakuj wolności

Większość Czytelników jest niezależna i pobiera opłatę w wysokości od 50 do 500 USD za skrypt, w zależności od firmy zatrudniającej.

To szczególnie świetny koncert dla pisarzy i wszystkich, którzy chcą zagrać w jednym z programów telewizyjnych. Staje się również coraz bardziej popularny wśród aktorów, ponieważ mogą zarabiać na życie, a jednocześnie doskonalić i poszerzać swój warsztat poprzez studiowanie słowa pisanego.

Ponieważ typowy wykonawca jest całkowicie ugrzęziony w materiale, czytelnicy stają się istotną częścią cyklu.

Zamiast czytać cały scenariusz (powieść, zabawę sceniczną itp.), Dyrektor musi po prostu przeczytać, co powiedział czytelnik o danym projekcie, a następnie zdecydować, czy warto go dogłębnie przeanalizować.

Znalezienie pracy jako Czytelnika jest dość łatwe do zrobienia; to znalezienie stałej pracy, która może być trudniejsza. To świetny sposób na poznanie menedżerów i agentów w wielu firmach, dzięki czemu jesteś o wiele lepiej przygotowany do podjęcia kolejnego etapu kariery.