Pierwsze kroki w karierze filmowej lub telewizyjnej

Jedną z najtrudniejszych rzeczy związanych z rozpoczęciem kariery filmowej lub telewizyjnej jest zdobycie pierwszej pracy - ale nie musi to być trudne, szczególnie jeśli dysponujesz odpowiednimi informacjami. Tutaj znajdziesz różne artykuły i materiały pomocnicze, które pomogą Ci poruszać się w kierunku osiągnięcia swojej kariery rozrywkowej z ziemi.

Jakiego rodzaju kariery szukasz?

Zacznij od zawężenia wyboru wyboru zawodu.

Istnieją dosłownie setki rozrywkowych karier, z których wiele może być całkiem lukratywnych i spełniających. Ale powinieneś wiedzieć, czego szukasz, zanim zaczniesz szukać. Oto niektóre profile kariery niektórych z bardziej popularnych wyborów kariery filmowej i telewizyjnej:

Ocena twoich umiejętności

Jakiego rodzaju edukacji wymaga twój konkretny wybór kariery? W jakich rzeczach jesteś dobry? Będziesz zaskoczony i być może szczęśliwy, wiedząc, że większość ludzi w branży rozrywkowej nie ma żadnego specjalistycznego szkolenia. Większość szkoleń, które otrzymali, była w pracy, dla której nie ma prawdziwego substytutu. Dobrym podejściem jest jednak, gdy zaczynasz, aby dowiedzieć się, które kariery najlepiej pasują do twoich umiejętności. Chcesz także przezwyciężyć strach przed brakiem doświadczenia i dowiedzieć się, czy szkoła filmowa jest dla Ciebie:

Gdzie zaczynasz szukać pracy?

Wraz z pojawieniem się Internetu, znalezienie pracy w branży rozrywkowej stało się trochę łatwiejsze. Kiedyś było tak, że jedynym sposobem znalezienia pracy w biz była przez usta. Obecnie większość firm produkcyjnych ma więcej pracy, niż może obsłużyć i stara się wypełnić te stanowiska najbardziej utalentowanymi osobami, jakie mogą znaleźć. Niektóre zasoby wysokiej jakości obejmują możliwości pracy na poziomie podstawowym.

Jak napisać CV?

Szukając swojej pierwszej pracy w branży rozrywkowej, często musisz podać jakąś formę CV . Nawet jeśli jedyną inną pracą, jaką miałeś, był występ w niepełnym wymiarze godzin w lokalnej restauracji fast food, możesz zbudować solidne CV, które pomoże ci postawić stopę w drzwiach.

Wszyscy zaczęli gdzieś

Oto kilka dobrych wieści: ogromna większość ludzi pracujących w branży filmowej i telewizyjnej nie miała wcześniejszych doświadczeń, nie miała talentu podobnego do prodigy, a jeszcze mniej miała wujka o nazwisku Coppola lub Spielberg.

Większość ludzi zbliżała się do swojej kariery rozrywkowej w taki sam sposób, w jakim jesteś, dzień po dniu. Nie martw się, jeśli "wielka przerwa" nie nastąpi w ciągu pierwszego dnia, miesiąca, a nawet roku. Zapamiętaj trzy P z niemal każdej kariery filmowej lub telewizyjnej: bądź namiętny, wytrwały i cierpliwy, a dramatycznie zwiększysz swoje szanse na sukces w przemyśle rozrywkowym.