Jak korzystać z sieci społecznościowych, aby promować swoją książkę

AQ & A z konsultantem ds. Promocji książek Sandra Beckwith

Sandra Beckwith pomaga autorom tworzyć buzz dla swoich książek. zdjęcie Mark Bennington

Kampanie marketingowe z książkami z pewnością odnoszą korzyści z efektywnego korzystania z internetowych sieci społecznościowych. W części I tego pytania i odpowiedzi, z udziałem Sandry Beckwith, reklamującej książki oraz trenera i konsultanta ds. Marketingu, dzieli się swoimi przemyśleniami na temat tego, w jaki sposób autorzy mogą lepiej wykorzystać swoje internetowe sieci społecznościowe, aby promować swoje książki.

Sieci mediów społecznościowych wydają się być celem większości promocji sprzedaży książek w te dni. Jak autor upewnia się, że on lub ona powstaje ponad hałas?

Sandra Beckwith: Sieci mediów społecznościowych są z pewnością ważną częścią kampanii marketingowej książki, a ponieważ są tak dostępne, na tym właśnie koncentruje się większość autorów.

Ale jedna wskazówka promująca książki, która pomoże Ci wyróżnić się we wszystkich twoich sieciach, mediach społecznościowych i nie tylko, jest: Skup się na tym, co czytelnicy otrzymają z twojej książki. Fakt, że książka istnieje, nie jest wystarczającą wiadomością. Twoi znajomi mogą kupić twoje pismo, ponieważ chcą wspierać twoje marzenie o pisaniu książki lub pomóc ci osiągnąć cel, aby zostać bestsellerem Amazona - ale ilu masz przyjaciół? Ich przyjaciele chcą się bawić, lub są zainteresowani informacjami, których mogą się nauczyć z twojej książki - to treści, które przyniosą czytelnikom twoją książkę. Musisz się upewnić, że podzielisz się swoimi działaniami marketingowymi i reklamowymi.

To jest wielka zasada kciuka w marketingu książek. Czy są jakieś inne ogólne zasady promocji książek, które mają zastosowanie?

SB: Jeśli chodzi o wznoszenie się ponad hałas, to, co jest prawdziwe w przypadku tradycyjnych mediów, jest prawdziwe również w przypadku mediów społecznościowych: tworzenie wiadomości nie jest uniwersalną sytuacją.

Typ i ton informacji, które udostępniasz, mogą się różnić w zależności od sieci. Załóżmy na przykład, że napisałeś profesjonalną książkę o swojej branży - twoje tweety byłyby krótkie, treściwe i nieformalne, a twoje posty na blogu mogą być bogate w informacje i pełne przydatnych linków.

Czy możesz dać kilka informacji o tym, jak wykorzystać internetowe sieci społecznościowe do promocji książek?

SB: Jest o tym cała książka!

Ale na początek:

Jakie inne porady możesz zaoferować w zakresie promocji w mediach społecznościowych w Internecie?

SB: Upewnij się, że wszystkie internetowe sieci społecznościowe są aktualizowane na Twoich wirtualnych wycieczkach po książkach, wywiadach w mediach, które pojawiają się w Internecie i tak dalej. Nigdy nie wiadomo, który z nich potencjalny czytelnik odwiedzi - nie chcesz ryzykować, że ktoś zainteresowany Twoją książką straci informacje, które mogą go zainteresować.

Ważne jest również, aby pamiętać, że sieci społecznościowe zostały stworzone, aby naśladować nasze sieci w świecie rzeczywistym - być społecznymi, angażować, dzielić się, uczyć, a nie tylko sprzedawać. Bądź aktywny w swoich grupach, weź udział w forach internetowych.

Udostępniaj wiadomości o swojej książce, ale unikaj wiadomości o trudnych warunkach. Bądźcie hojni i obustronni w stosunku do tych w sieciach społecznościowych - róbcie im tak, jak chcielibyście, abyście im to zrobili. Publikuj, tweetuj i udostępniaj swoje wiadomości.

Oczywiście internetowe sieci społecznościowe to nie jedyny rodzaj, jaki wszyscy mamy. Wykorzystaj wszystkie swoje "sieci społecznościowe" w swojej kampanii marketingowej książki. Przeczytaj część II tego pytania i odpowiedzi, aby poznać niektóre z "off-line" porad społecznościowych Sandry.

Sandra Beckwith, była wielokrotnie nagradzana publicystka, uczy teraz autorów, jak stać się ich własnymi publicystami. Aby uzyskać więcej informacji na temat promocji i promocji książek oraz zapisać się na jej bezpłatny biuletyn, odwiedź stronę buildbookbuzz.com.