Konfigurowanie podpisów i odczytów w księgarniach

Dla autorów książek odczyty - każde wydarzenie lub wygląd, w którym będziesz także podpisywać książki - mogą być ważną częścią twojej kampanii marketingowej książki.

Jak tworzone są odczyty autora

W tradycyjnym wydawcy książek, gdy książka jest "sprzedawana", dział sprzedaży otrzymuje informacje o dostępności autora dla księgarzy. Jest to oparte na rodzinnym mieście autora i, jeśli książka ma budżet marketingowy i reklamowy, który na to pozwala, miastom, do których autor będzie podróżował.

Gdy zbliża się termin premiery książki, dział reklamowy przygotowuje podpisy książek w określonym czasie od publikacji książki. Zazwyczaj rejestracje książek są ustawiane tylko przez wydawcę w momencie premiery książki.

Choć autorzy zazwyczaj mają swobodę kontaktowania się z lokalnymi i zainteresowanymi sklepami, najlepiej najpierw skontaktować się ze swoim publicystą. Uwaga (i dotyczy to autorów tradycyjnych i samodzielnie opublikowanych), musisz wiedzieć, że możesz sprzedać wystarczającą liczbę książek, aby opłacić ją w księgarni. Księgarnia zazwyczaj wymaga przechowywania twojej książki, zanim będzie chciała mieć cię na wydarzenie, lub twój powód, dla którego podpisywanie musi być bardzo atrakcyjne.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób księgarnie i targi książki wybierają swoich autorów i praktyczne wskazówki, na przykład, w co się ubrać podczas wywiadu, dowiedz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o występach autorskich. Masz już swoje wywiady? Upewnij się, że niczego nie zapomnisz (w tym świeżego oddechu!). Jeśli zamierzasz dotrzeć do pozorów, oto kilka wskazówek dla autorów opublikowanych przez siebie, aby zarezerwować własne występy

Zbliż się do księgarń i innych obiektów w ciągu kilku najbliższych miesięcy

Księgarnie zazwyczaj ustalają kalendarz wydarzeń w sklepie na kilka miesięcy wcześniej. Wiele lokali rezerwuje nawet wcześniej, aby mieć możliwość wyświetlania wydarzenia w kalendarzu itp.

Pitch the Bookstore Event Manager lub Event lub Festival Programmer

Każdy, kto planuje swój wygląd, będzie musiał wiedzieć, o czym jest ta książka, dlaczego powinien mieć ciebie i co masz zamiar zrobić.

FYI, nieznani powieściopisarze nie są ogólnie uznawani za osoby, które się podpisują, chyba że potrafią wykazać zdolność do przyciągnięcia tłumu.

Jednakże, jeśli napisałeś książkę promującą swój biznes , możesz być bardzo mile widziany, jeśli twój wygląd / podpis książki zawiera program, który może być przydatny dla klientów księgarni i napędzać sprzedaż innych książek. Na przykład, księga rachunkowa podatnika na temat porad IRS byłaby mile widziana w księgarniach w marcu, przed upływem kwietniowego terminu składania podatków.

Pomóż rozpowszechniać słowo o wyglądzie Twojego autora

Sprzedawca książek może mieć wydarzenie wymienione w miesięcznym (lub tygodniowym) kalendarzu sklepu. Ale ponieważ wszyscy (sklep, wydawca, ty, autor) czerpią korzyści z udanego podpisywania książek, powinniście pomóc w rozpowszechnianiu tego słowa, informując o tym własne sieci. Umieść podpis na swojej stronie autora , promuj ją na swojej stronie na Facebooku, wysyłaj ją swoim obserwatorom . Nawet jeśli podpisanie jest w nieznanym miejscu, znajomi znajomych mogą pomóc w rozpowszechnianiu tego słowa.

Jeśli jesteś samopublikowany, możesz pójść dalej i (jeśli sklep lub miejsce wydarzenia zwykle nie robi tego samodzielnie), a wydarzenie jest wymienione w lokalnych kalendarzach, przypisz informacje w innych placówkach handlowych lub bary, które często lub nawet w bibliotece.

Oczywiście zapytaj o pozwolenie (i zauważ, że to złe rozwiązanie, aby umieścić ogłoszenie w konkurencyjnej księgarni - i nie chcesz wkurzyć żadnych księgarń).

Upewnij się, że Twoje książki przybywają w wyznaczonym czasie na wygląd autora

Nie śmiej się. Wielu autorów rozczarowało karton brakujących książek. Sprawdź i sprawdź, czy Twoje książki przybywają. Uzyskaj informacje o śledzeniu i pozostań w bliskim kontakcie z odpowiedzialnymi pracownikami wydawnictwa i księgarstwa (zazwyczaj jest to publicysta, kierownik księgarni lub koordynator wydarzeń w księgarni).

Jeśli pojawiasz się w weekend, upewnij się, że twoje książki przybywają wcześniej (magazyny książek są zamknięte, spedytorzy nie zawsze mają harmonogramy weekendowe); zdobądź numery telefonów komórkowych wszystkich osób, z którymi chcesz się skontaktować, jeśli książki nie dotrą na miejsce.

Jeśli robisz czytanie autora, wybierz przejścia przed czasem

Zaznacz dobrze przejścia i być może wybierz zakres możliwości w zależności od tego, kto pojawi się w Twoim czytaniu. W ten sposób bardziej prawdopodobne jest, że książka spodoba się każdemu, kto jest na widowni.

BYOP (przynieś własne pióra)

Publicyści zazwyczaj przynoszą również trochę, ale nie liczą na to inni. Trzymaj swoje przy sobie, na wszelki wypadek. Sharpies są standardem dla wielu autorów. Gruby lub cienki - twoje preferencje. Ale miej dużo na wyciągnięcie ręki.

Bądź Pro i idź z prądem

Liczba ruchomych części potrzebnych do podpisania książki oznacza, że ​​zazwyczaj jest to pompka lub dwa. Każde miejsce robi rezerwację podpisów w inny sposób; niektóre księgarnie i sztaby wydarzeń są bardziej profesjonalne niż inne, nie zawsze dzieje się tak, jak byś sobie tego życzył. Bądź uprzejmy, bądź pomocny, zachowaj spokój. Przekaż konstruktywne opinie później - nie przed publicznością ani czytelnikami.

Przynieś materiały promocyjne Twojej książki

Jeśli podpisujesz się na dużym wydarzeniu, gdy podpisują się także wielu autorów, wspaniale jest mieć przy sobie stoliki lub inne artykuły promocyjne, aby udostępnić Ci część czytelnictwa.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wygląd autora

Pamiętaj, aby napisać notatkę do swojej księgarni lub wydawcy "hosta". Trzeba wiele wysiłku, aby zamontować tego rodzaju wydarzenia, a twoje podziękowania zostaną docenione. Dodatkowo, pomoże ci to czule pamiętać, kiedy zostanie opublikowana kolejna książka.